Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с новите дискове и накладки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с новите дискове и накладки.

    Здравейте колеги. Та днес ходих до Русе. Всичко 6+. Станах рано вдигнах капака маслото 6 водата 6 нивото на спирачната течност 6, сипах си вода за чистачките набухах нафтица, забрах 3-ма приятели и газ. Всичко точно докато не излязохме на магистралата след девня мисля че беше. Натискам спирачките и ,а чудо. Цялата кола тресе бучи ужасно и педала бавно се втвърдява...шах. Спрях след около километър. Гледам всичко изглежда наред.Пипнах джантите хладни не бяха загрели или нещо. Качих се и си потеглихме. На таблото не свети никаква индикация. По пътя натам и на обратно към варна проблема вече го разучих. Натисна ли спирачките от колелата се чува адско бучене иоли поне от едно от тях няма как да разбера. И не не е свистене или скърцане а направо бучене. Колата започва да се тресе като замаяна. И имам чувството че ако не пусна спирачката ще гръмне направо. А и като задържа педала натиснат започва да се втвърдява докато не го пусна после пак си е ок. Притеснява ме да не е спукан диск или знам ли някакъв друг проблем някой може ли да ми даде съвет защото следващите 3-4 дни няма да имам възможност да я правя а ще трябва да я карам та ме е страх да не оплескам нещо сериозно...идеи?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    колега не я караи за сега защото може да е сериозен проблема и да се утрепеш някаде събери некои лев и се обади да я управим ако искаш
    fiat bravo 16_16v 103hp

    Коментар


      #3
      ами колега немога да не я карам защото няма с какво да ходя на работа...иначе като не натискам спирачката няма никакви проблеми колата е перфектна...днес дори с 3 човека освен мен до русе и обратно ми даде около 5.5 разход със бая обикаляне в русе и 110-120-130 по пътя максимум 140 направих на магистралата
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        абе то хубаво но не се знае отдолу какво става може да ти се наложи да спреш резко и точно тогава да се строши и.....а може и да стане по скъп ремонта
        fiat bravo 16_16v 103hp

        Коментар


          #5
          kiselo написа:
          ами колега немога да не я карам защото няма с какво да ходя на работа...иначе като не натискам спирачката няма никакви проблеми колата е перфектна...днес дори с 3 човека освен мен до русе и обратно ми даде около 5.5 разход със бая обикаляне в русе и 110-120-130 по пътя максимум 140 направих на магистралата
          понеже си ми градски имаш отстъпка
          fiat bravo 16_16v 103hp

          Коментар


            #6
            kiselo написа:
            ...иначе като не натискам спирачката няма никакви проблеми колата е перфектна...
            Колега, тази работа ми прилича на следния виц - влиза при лекаря пациент и почва - докторе, като се наведа... Няма да се навеждаш, следващия! :D
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Колеги днес карах колата из Варна. Никакви проблеми нямаше. Спираше си точно и без никакви бученета. Дори ми се наложи да скоча на спирачките и нямаше пак никакъв проблем колата си спря моментално. Ха сега да видим дайте идеи от какво може да е преди да съм я разхвърлил в петък. Който познае ще му позволя да ми плати ремонта Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Колега имах същия проблем, оказа се износена накладка и когато при по висока скорост се опиташ да спреш започва да бучи зверски . Смених накладките и проблема изчезнаха. Може да пробваш поне не са нещо много скъпо, излезнаха ми 55лв. на FERODO .
                Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                Коментар


                  #9
                  И аз в събота сменях предни накладки. Симптомите бяха същите бучене и стържене като натисна спирачка. От доста време го бях забелязала, не винаги стържеше - когато му кефне. Бяха ми казали, че може и някаква стружка да е или нещо друго, но по едно време стана нетърпимо и се оказаха накладки. Колега по-добре върви веднага да ти ги сменят(става много бързо), защото може да ти се износят дисковете. Моят единия леко беше почнал, но не е фатално защото е много малко. Накладките ми струваха 48лв, не знам каква марка, и за труд не знам. Май било към 10лв.

                  Коментар


                    #10
                    крив диск! или спукан диск, в комбинация със стари накладки със смотано феродо.бирата е БЕКС ЛИМОН.
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Колега КИСЕЛО, гледам че темата е вече поостаряла, но кажи все пак какво беше на колата.Според мен са няколко варианта, но без сваляне на гумите и поглед от близо няма как да се разбере.Моята класация е :1. Камъче между накладките и дисковете2. Износени накладки3. Криви дискове4. Разбити водачи на спирачните апарати
                      Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                      Коментар


                        #12
                        BEKI написа:
                        Колега КИСЕЛО, гледам че темата е вече поостаряла, но кажи все пак какво беше на колата.Според мен са няколко варианта, но без сваляне на гумите и поглед от близо няма как да се разбере.Моята класация е :1. Камъче между накладките и дисковете2. Износени накладки3. Криви дискове4. Разбити водачи на спирачните апарати
                        Ами да ти кажа колега още тогава свалих гумите и гледах, гледах, нямаше нищо. Накладките си бяха добре, а дисковете поизносени. Нямаше следи от спукване или изкривяване. Преди седмица ми светна лампичката за накладките погледнах ги и са износени. Утре или най-късно вдруги ден ще купувам дискове и накладки за отпред и накладки за отзад. В момента дори нямаше да видя темата, но се зарових да търся дали в Перник има магазин на който да мога да разчитам за качествени материали. Отделно ми предстои и купуване на хидравлична помпа и търсене на майстор който да извърши интервенцията, че когато се счупи и намерих втора ръка неможах да я купя, че ми излязоха други неща и те така. Като сменя всичко ще пиша дали всичко се е оправило.ПС.Исках да попитам дали ще ми се наложи да сменям консумативи като ролки и ангренажен ремък и пистов съответно при смяната на хидравличната помпа. Аз доста гледах по ръководствата и се чудя като цяло доколкото видях се държи на 3 болта дали няма да мога да я сваля сам и да я сменя или се изискват по-специални изнструменти и техники и демонтаж на прекалено много други части?.
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          #13
                          kiselo написа:
                          ................В момента дори нямаше да видя темата, но се зарових да търся дали в Перник има магазин на който да мога да разчитам за качествени материали. .................ПС.Исках да попитам дали ще ми се наложи да сменям консумативи като ролки и ангренажен ремък и пистов съответно при смяната на хидравличната помпа. Аз доста гледах по ръководствата и се чудя като цяло доколкото видях се държи на 3 болта дали няма да мога да я сваля сам и да я сменя или се изискват по-специални изнструменти и техники и демонтаж на прекалено много други части?.
                          Аз работя с Косер и съм доволен, клиентите също. Ето ти магазин в Перникhttp://www.kosser.net/shops.phpВ краен случай с Евро07.По повод хидравликата - Не, не е необходимо нищо друго да се сменя при смяна на хидравлична помпа. Особенното в случая е, че трябва добре да източиш старата хидравлична течност - проблема е в остатъка в кормилната рейка. Там се иска малко повече "майсторлък". Отваря се входа и изхода на рейката, кормилото се върти на място с НЕ работещ двигател, докато излезе всичко.След това се налива нова течност, върти се крайно ляво, крайно дясно и гледаш винаги да има течност в резервоара. Палиш двигателя и пак същото. На изправен волан и работещ двигател нивото трябва да е в граници и да не се пени. Помпата също не трябва да бучи!Ако се пени течността или помпата бучи .............. пиши на л.с.Успех !
                          Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                          Коментар


                            #14
                            Колеги понеже съм в Перник и явно тук няма достатъчно надежден сервиз който да ми препоръчат се насочих към Бош. Там за смяната на два диска и накладки ми искат 45лв което ми се вижда малко множко или така ми се струва предвид, че не съм запознат с цените. Казаха ми също че хидравличната помпа можело да се ремонтира с гаранция, но неможаха да ми дадат цена за демонтажа ремонта и монтажа защото трябвало да погледнат къде точно е помпата.Утре ще водя фифи да я прегледат и да кажат. Вие какво ще ми препоръчате са сложа помпа втора ръка или да ремонтирам тази? И цената за смяната на дисковете приемлива ли е? Ако в София има надежден сервиз с добра цена в събота така или иначе ще съм там мога да ги сменя и там та ако може някой да препоръча. А дисковете ми да Делфи. Накладките утре ще видя или феродо или делфи не съм на 100%.
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги днес смених дисковете и накладките. Накладките са Делфи а дисковете са...АР - вентилирани. Всичко добре само че след като ги смених ми светна лампичката за изхабени накладки и не угасва. Кабелчето на датчика съм го включил прегледал почистил и всичко което трябва съм го направил.След монтажа ми изникна проблем и той се състои в това, че ми хвърли спирачна течност от казанчето. Това си го обяснявам с това че бях доливал малко преди време и сега с новите се получава това. Немога само да си обясня защо ми свети постоянно лампата. Задните имат ли датчик? извинявам се че е малко несвързано, но имам адско главоболие а трябва да ги оправя и да знам че са ок. Някой може ли да помогне?
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар

                              Working...
                              X