Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прах от ръжда по спирачните дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прах от ръжда по спирачните дискове

    Здравейте,Скоро имах проблем с лявото предно цилиндърче на спирачките (бях пуснал тема). Майсора го оправи (не каза какво точно му оправи щото го носил на друг). Преди този ремонт можех да се огледам в спирачните дискове. Сега са покрити със тънък слой ръжда, който се маха със пръст. Защо е така?Преполагам, че е скапана спирачната течност. Ако е така ми хрунва да издърпам старата със спринцовка и да сложа нова. Други интервенции са ми сложни. Какво мислите? Някой сблъсквал ли се с подобрен проблем?
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    #2
    каква е връзката на спирачната течност с каквато и да е ръжда по спирачния диск?
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      не знам дали има връзка. благодаря ти за "полезния" пост.
      Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
      MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
      Engine Stamp: 176B9.000
      Version Code: 176BV
      Version: V5 | SPORTING | 03.'98

      Коментар


        #4
        Re: Прах от ръжда по спирачните дискове

        easylife написа:
        Здравейте,Скоро имах проблем с лявото предно цилиндърче на спирачките (бях пуснал тема). Майсора го оправи (не каза какво точно му оправи щото го носил на друг). Преди този ремонт можех да се огледам в спирачните дискове. Сега са покрити със тънък слой ръжда, който се маха със пръст. Защо е така?Преполагам, че е скапана спирачната течност. Ако е така ми хрунва да издърпам старата със спринцовка и да сложа нова. Други интервенции са ми сложни. Какво мислите? Някой сблъсквал ли се с подобрен проблем?
        Така е, защото спирачният диск не е от неръждавейка. Покарай малко като спираш по-честичко, по-агресивничко и пак ще се излъскат. Следващия път като прекапе дъждец - не се шашкай, пак ще поръждясат.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Re: Прах от ръжда по спирачните дискове

          easylife написа:
          ...хрумва да издърпам старата със спринцовка и да сложа нова. Други интервенции са ми сложни.
          И аз мислех да правя същата интервенция, но колегите от форума ме посъветваха да сменя цялата! Ето темата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F7%ED%EE%F1%F2
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Благодаря, Roko, jenshen73.
            Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
            MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
            Engine Stamp: 176B9.000
            Version Code: 176BV
            Version: V5 | SPORTING | 03.'98

            Коментар

            Working...
            X