Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога наклатките са за смяна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога наклатките са за смяна?

    Въпросът е ясен.Вярно ли е че при 1мм. дебелина наклатките трябва дя се сменят?Колата е Браво 1.2 16V с АБС ако това има някакво значение.

    #2
    Накладките се сменят когато се изтъркат!Тогава металните нитове, придържащи феродото за основата, започват да ’скърцат’ като се опират в спирачните дискове.

    Коментар


      #3
      Ето, минимална дебелина на феродото: http://www.fiat-bg.org/index.php?opt...ava-&Itemid=85
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Благодаря Роко.Тази таблица я бях чел.Пуснах темата обаче понеже там няма 1.2 16V, а не знам дали спирачките са им еднакви с 1.4 и 1.6 .Чета във форума че някои си махат наклатките на 4 мм. Това ли е прага под който не трябва да се слиза?

        Коментар


          #5
          тъкмо щях да посоча таблицатааз съм я правил :D4мм са многоно 2мм вече са си за смяна
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Мисля, че няма чак толкова голямо значение дали е 1.2, 1.4 или 1.6 ДВГ-то!ПП: Само да добавя, че се пише накладки!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              тъкмо щях да посоча таблицатааз съм я правил :D4мм са многоно 2мм вече са си за смяна
              Не съм убеден, но ми се струва, че дисковете на колите с 1.8 мотори и ТД100 са еднакви. В този ред на мисли ТД100 не трябва да е в една група с 1.4, 1.6...
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                да Влади, прав сив сервизното ръководство има грешкаеднакви са дисковете на 1,4 1,6 1,9D и 1,9 TD75на TD100 съвпадат с 1,8
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар

                Working...
                X