Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на спир. течност само в казанчето?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на спир. течност само в казанчето?!

    Въпросът ми е ще има ли някакъв смисъл от процедурата, ако сменя течността само в казанчето, като внимавам да не вкарам въздух в с-мата? Вижда се малко утайка на дъното! Знам, че трябва да се сменя изцяло, но ще го оставя за по-нататък във времето, защото ще изчакам за евентуални проблеми, за които писах в другата тема.
    Space Star 1.9 DID

    #2
    Не. Или цялата, или нищо. Нека не навлизаме в подробност, просто е така.

    Коментар


      #3
      и аз цялата смених 500мл. са достатъчни , пък и докато я издърпаш от казанчето да си я изпомпал от системата и да си обезвъздушил
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Процедурата по смяна на цялата спирачна течност отнема около половин час.Така че това е по-добрия вариант.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Не. Или цялата, или нищо. Нека не навлизаме в подробност, просто е така.
          Знам че е най-добре цялата да се смени! Пуснах темата, за да разбера дали би имало някакъв отрицателен ефект! Старата течност е с Дот 5.1, така че няма да смесвам различни видове.А и прибягвам към това, защото как да си оставя колата да ми сменят течността, като едно гвиг. масло не могат. Аз им викам налейте ми 3.7 л (Бравата събира 3.8 л), оня ми наля 4 л и се опитва да ме убеди, че даже е малко количеството.Та, за това, все пак това са спирачки. Дали ще я промият добре, дали ще я обезвъздушат добре? Кой знае!?
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            И аз така - казах налей ми около 4.6 литра масло, без да се интересуваш от щеката, на моя отговорност, и пича казва ок, и това е. А за течността - ако смениш само тая в казанчето - все едно нищо не сменяш, защото тази течност която върши работата остава в тръбичките, и примерно е поела влага за 4 години, и си остава същата... та така. Сменяй цялата смело, не е нещо скъпо, а е изключително важно

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              А за течността - ако смениш само тая в казанчето - все едно нищо не сменяш, защото тази течност която върши работата остава в тръбичките, и примерно е поела влага за 4 години, и си остава същата... та така. Сменяй цялата смело, не е нещо скъпо, а е изключително важно
              Ето това ме интересуваше! Благодаря за отговора. Ще я сменям тогава цялата (след някой друг месец), дано не оплескат нещо!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар

              Working...
              X