Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разскърца се като спирам.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разскърца се като спирам.

    Не съм барал нищо по спирачната система, защото всичко си е наред. Преди седмица и нещо проверявах накладлите и дисковете, които са в нормата, но като тръгна да спирам съм като трамвай. Скърца само при загрети спирачки и слабо до умерено натискане на педала. Спира зверски , но това скърцане ме дразни. Предложения?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Същият случай, като моя! Оправи се като смених накладките - сложих Ремза, но има и други добри модели! Твърдите май се поопичат и така се получава! За мен най-добрите накладки са Lucas и ATE, но за мойта кола не внасят още.Поздрави!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Интересното е, че започнаха да скърцат от около месец. До тогава бях минал 12 - 13 хил км. и нищо не се чуваше. Накладките са "оригиналните" т.е. с тях взех колата преди около година. Предните имат още 4мм., а задните 3мм.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        На толкова горе долу изхвърлих и моите! Скърцаха когато и както си поискат, но винаги при не много натисната спирачка.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Danchojn написа:
          На толкова горе долу изхвърлих и моите! Скърцаха когато и както си поискат, но винаги при не много натисната спирачка.
          И при ме се случи същото и то само от дясното колело! Но моите накладки са към... 30 хиляди вече. Имат още феродо и затова ще карам докато свършат. Така, или иначе ще трябва да сменям и дисковете след това...Скърцат, ама спират... :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            И моите скърцат, ама спират. Не виждам какъв е проблемът със скърцането?

            Коментар


              #7
              Airfan написа:
              И моите скърцат, ама спират. Не виждам какъв е проблемът със скърцането?
              Дразни! А скърцането до колкото знам не се отразява добре на дисковете!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Ега ли му вайката дали/как се отразява на дисковете. "Проблемът" наистина е, че страшно дразни, особено сега както нямам климатик и се налага да карам на отворени прозорци. Пак казвам, че проблеми със спирането нямам!
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар

                Working...
                X