Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се натяга ръчната спирачка на Фиат Браво 2?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се натяга ръчната спирачка на Фиат Браво 2?

    Здравейте, колеги,

    Ръчната ми спирачка съвсем взе да изпуска, с изключение на най-последна степен и то с голяма мъка при издърпването. Някой наясно ли е дали може да се натегне откъм лоста? Видях, че тук е писано за Браво 1, но за 2 не намерих.

    Благодаря от сега

    #2
    А задни челюсти/ накладки сменял ли си ? Проблема може да е от накладки .
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Ами сменях предни дискове и накладки. И помня, че ми казаха, че със задните всичко е точно, но все пак е автомобил на 12 години и май нищо никога не е било сменяно. Тоест, ще я карам на майстор да види.

      Коментар


        #4
        От моя майстор знам, че не трябва да се променя регулировката на ръчната . Сменяй задните накладки.
        Последна редакция от dobrujanetza; 29.08.2023, 20:49.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          https://www.fiatforum.bg/forum/консу...31#post1983331

          Преди години и нашия фиат беше така, от единия край задния спирачен цилиндър беше спекъл от единия край, едното буталце. И ръчната трябваше да се опъва до последния зъб и не хващаше. Сменихме задните спирачни накладки и при регулировката установих проблема. След още някоя година се получи идентичен проблем с другата ни кола, но вече бях 100% уверен къде е проблема и не сбърках.

          Ако имаш условия, вдигни едно по едно задните колела на крик и виж кое хваща що-годе добре и кое не хваща. Ако и двете и са на едно положение, ще трябва сваляне на гумите и барабани, пак единия край първо. После някой сяда в колата и леко-леко натиска спирачката, а друг гледа отзад как се отваря челюстта.
          Също може, да се разглоби всичко и с ръка да стиснеш цилиндъра едновременно от двата края и да видиш, дали буталцата си се движат в цилиндъра, а не са спекли. Така няма голяма вероятност да изхвръкнат и да останеш без спирачна течност. Всякакви намеси в домашни условия да се правят с уговорката, че ако нещо се обърка-колата ще остане в бокса ден-2-3,
          Поздрави и успех в диагностицирането и решаването на проблема.
          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

          Коментар


            #6
            Не трябва да се пренебрегва и състоянието на жилата - ами ако е влязла влага, а след това ръжда - резултата е същия.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар

            Working...
            X