Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бучене при спиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бучене при спиране

    Така проблема е следния. При така по мъжката спиране да кажем съм засилен със 120/130 и трябва да намаля до 60 рязко и след 4/5 секунди натиснат педал за спирачка се чува яко бучене от към шофьора като, че ли минаваш до под станция .
    Дисковете ли заравят Майстора каза, че и тая година може да изкарат тези дискове и накладки... Но този шум това бучене все едно минаваш пред тези ленти преди кръговото... Като ги ползваш по мъжката . Не съм пробвал по мъжката какво следва след това бучене ама да не е нещо друго.

    #2
    Скапани накладки, блокирали водачи,износени водачи..... Като за начало се почва с оглед,и след това каквото се окаже,причините могат да бъдат и повече от тези които съм написал. Аз лично съм имал същия проблем заради износени водачи на апарата,получаваше се усукване и натиска върху накладките беше само от страната на буталото,което огъваше диска и звукът беше ужасно бучене при интензивно спиране когато съм с висока скорост..
    Последна редакция от kiriluz1; 29.11.2022, 20:22.

    Коментар


      #3
      kiriluz1 написа: Преглед на мнението
      Скапани накладки, блокирали водачи,износени водачи..... Като за начало се почва с оглед,и след това каквото се окаже,причините могат да бъдат и повече от тези които съм написал. Аз лично съм имал същия проблем заради износени водачи на апарата,получаваше се усукване и натиска върху накладките беше само от страната на буталото,което огъваше диска и звукът беше ужасно бучене при интензивно спиране когато съм с висока скорост..
      Та така е при мене колега... Аз като чуя това бучене и си представям, че все едно ще се пръсне диска

      Коментар


        #4
        Може би от накладките се чува това бучене. И при мен е така при рязко спиране.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          Сменяй дискове и накладки, поне отпред. Като отънеят дисковете, започват да омекват и хлътват леко между перките за вентилация и от това се чува бученето. Проблема не е за пренебрегване.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
            Сменяй дискове и накладки, поне отпред. Като отънеят дисковете, започват да омекват и хлътват леко между перките за вентилация и от това се чува бученето. Проблема не е за пренебрегване.
            Ръба на дисковете не е повече от милиметър...
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              dobrujanetza написа: Преглед на мнението

              Ръба на дисковете не е повече от милиметър...
              Получават ли се вибрации по време на това бучене, или ефекта е само звуков ? Понякога гуми с едър зимен грайфер издават такива звуци на асфалт, почти както го описваш. Ако има вибрации нещата отиват към проблем със спирачките.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                Ефекта е само звуков , няма никакви вибрации. Това се получи след смяна на накладки.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  Сложи на мястото на предна лява гума, някоя от другите - размени ги, ако има възможност. Много е вероятно новите накладки да са малко по-високи (за феродото става въпрос) и да стържат върху ръба, който се е образувал по диска от предишните накладки. Като се поотъркат ще се напаснат. По принцип при смяна на накладки остъргвам ръба на диска който се е получил от износване, поне по периферията.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    Има логика , и с летните гуми пак го имаше. Но смяната на накладките беше на полеви условия , не в сервиз , затова ръбовете на дисковете останаха.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Така смених си диковете и накладките и всичко се нагласи....
                      Покарах някои друг километър (60/80 км) като цяло една идея по слабо спира ама то ще се оправи.
                      Обаче е ония ден чакай да ида до село (20 км) и да се върна в Пловдив и в Куклен после хем си викам надолу ще ги загрея тези спирачки ами малко преди куклен изведнъж ми се пресра като натиснах педала за спирачки беше мек като че ли няма грам течност добре че карах бавно и по нагорнището.
                      Спирам и започвам
                      1 няма мазно по колелата
                      2 течността е пълна
                      3 накладките са на мястото си
                      4 грам масло или течност няма да тече или маркучи да висят
                      Колата работеше на място и има педал корав и щом тръгна и няма, смисъл като го натиснеш със все сила докрай почва едвам да спира... Като се качих горе видях че със напомпване става хващат.... Брех как ще слизам ... Ядохме пихме и след 3/4 часа давай надолу имам двигател за спиране и ръчна.... Тръгвам всичко ток и жица спират си като чисто нови никакъв помен няма от проблема.
                      Единственото нещо което съм правил е да отворя казанчето и на пътя и и горе. Въздух ли е имало ако майстора е откачвал нещо... Като загрее ли прави така... Нещо се бъзика ли помпа датчик ли
                      Последна редакция от fifo td 100; 13.08.2023, 21:39.

                      Коментар


                        #12
                        Имал съм подобен проблем от задържащи спирачки на едното предно колело. Като изстине се оправя до следващия път…Ама може и въздух да е било. След каране провери си джантите ако има задържащи спирачки ще разбереш по паренето на джантата…

                        Коментар


                          #13
                          Може да е било въздух, но понякога така се държи и тръгнала да умира спирачна помпа - НЕ ПОДЦЕНЯВАЙ проблема.
                          Просто си направи сметка - колко струва ремонт на спирачки при специалист или колко струва ако си в инвалидна количка няколко месеца.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            todorakiggg написа: Преглед на мнението
                            Имал съм подобен проблем от задържащи спирачки на едното предно колело. Като изстине се оправя до следващия път…Ама може и въздух да е било. След каране провери си джантите ако има задържащи спирачки ще разбереш по паренето на джантата…
                            Бяха и двете предни колела студени като спрях още тогава колата...

                            Коментар


                              #15
                              PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                              Може да е било въздух, но понякога така се държи и тръгнала да умира спирачна помпа - НЕ ПОДЦЕНЯВАЙ проблема.
                              Просто си направи сметка - колко струва ремонт на спирачки при специалист или колко струва ако си в инвалидна количка няколко месеца.
                              Да ама трябва да се разбере дали е проблема къде и и не е ли било въздух.
                              за сега е карам леко и бавно няма грам проблем

                              Коментар

                              Working...
                              X