Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата за ABS свети периодично

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Понеже и при друг колега възникна подобен проблем, да споделя накратко продължението на одисеята ми с ABS-а.Както се заканих преди време, отидох на диагностика. Там човекът рече, че единствените грешки идат от датчика на задно дясно колело и според него е дефектирал и трябва да се смени. Предупреди ме, че при свалянето на стария (за да сравнявам като търся) може да се счупи (така и стана), но реших, че след като не работи това няма значение.Обиколих сума морги, накрая открих на входа на Суходол. Оттам обратно в сервиза, монтирахме го, компютърът рече
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #17
      [quote72904f16d="Pecho"]Понеже и при друг колега възникна подобен проблем, да споделя накратко продължението на одисеята ми с ABS-а.Както се заканих преди време, отидох на диагностика. Там човекът рече, че единствените грешки идат от датчика на задно дясно колело и според него е дефектирал и трябва да се смени. Предупреди ме, че при свалянето на стария (за да сравнявам като търся) може да се счупи (така и стана), но реших, че след като не работи това няма значение.Обиколих сума морги, накрая открих на входа на Суходол. Оттам обратно в сервиза, монтирахме го, компютърът рече
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Vladim написа:
        А убедени ли са, че останалите датчици работят?
        Убеждението им идва от това, че няма регистрирани грешки от тях.
        Vladim написа:
        ...и са му монтирали такива за модел без ABS ...
        Ако беше така, ABS-а изобщо нямаше да работи (а половин година колата си я карах абсолютно безгрижно). Освен това, както по-рано споделих, направих си труда да измия датчиците на всичките колела - там са си, и те и зъбните колела, които им дават положението на колелата (при това изглеждат в отлично състояние).
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #19
          Pecho написа:
          Ако беше така, ABS-а изобщо нямаше да работи (а половин година колата си я карах абсолютно безгрижно). Освен това, както по-рано споделих, направих си труда да измия датчиците на всичките колела - там са си, и те и зъбните колела, които им дават положението на колелата (при това изглеждат в отлично състояние).
          Ясно, значи този проблем го изключваме... Споменах го, защото преди време в един сервиз ми разбибахе теории, че не ми работи ABS-а щото каретата ми били без зъбци! Само дето се оказа, че след фейслифтинга от ноември 98-ма датчиците взимат информация от лагера на главината, който на модели, като моята е с магнитни елементи! Въпросният сервиз е D&N Подуене. В последствие във Вантотрейд се оказа, че проблема е в счупен датчик на предно колело.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            Имам абсолютно същият проблем. Като ходих във Вантотрейд първо ми казаха че не отговаря един от датчиците във колелата, но след още 20 мин. проверки стгнаха до извода че проблема е във управлението на АБС-а. Предложиха ми да го сменят, цената била 1200лв. Лично на мен ми е скъпичко и им отказах смяна. Два месеца по късно след смяна на ангренажен ремък ми се наложи отново да ходя на диагностика (оказа се разминат зъб на един от разпределителните валове, но това е друга тема) та накарах момчетата да проверят и АБС-а, без да им казвам какво са ми казали във София. И те стигнаха до същата черна пластмасова кутийка (който не знае намира се до резервоара за спирачна течност) като подробно ми обясниха че проблема идва от някакво реле което е вътре. Но тъй като този блок е неразглобяем единственото решение е замяня с друг. п.с. Много се изкушавам да го срежа и да видя дали все пак не подлежи на някакъв ремонт, но за сега се въздържам.
            Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
            Renault Safrane 2.0 16V

            Коментар


              #21
              Ааа, колега Tod_AD, лоши работи споделяш!... Аз все още тая надежди, да не се налага такъв разоряващ (дори на старо) вариант. Между другото, напоследък през повечето време при мен ABS си работи - зацепи ли в началото (т.е. минат ли успешно началните тестове) след това рядко изключва.Във всеки случай е сигурно, че 1200 лв. и аз няма да дам...
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #22
                АБС на Пунто 2 - след 09.1999

                Здравейте!Тъй като и аз имам проблем с АБС -споделям с вас следното.При купуването на колата преди 1 месец -светеше лампата на АБС.След дълги лутаници по сервизи-БОШ , сам установих със стартиране,нулиране ,откачане и закачане последователно на 4-те датчика -установих -ляв преден датчик. Поръчах го от Виена-60 Евро тук цените и сроковете бяха по-големи- от 122 лв в БОШ до -185 лв в Вантотрейд.. Между другото датчика е на ХОЛ и не може да се измерят известните 0.8 до 1.3 Ком съпротивление на боби.Той е няколко мегаома-почти отворен.Та тръгвам аз -имам АБС, но не задълго.Пак след 100-200 метра светва лампата.И при малки скорости -трепери педалаи като че ли се напряга и шуми АБС апарата.Продължавам да се боря-ако има някои да помага :P

                Коментар


                  #23
                  Изтупвам темата от праха, за да ви поделя на ухо ( за да не чуе Дяволът), че причината за периодичния отказ на ABS-а май е открита и обезвредена.Да припомня, че според диагностиката проблемът е в датчика на задно дясно колело. По този случай смених датчика (няма да ви разказвам какво приключение е свалянето на стария и намирането на нов ). Промяна = 0 (нула).Затова днес се хванахме с брат’чеда да премерим какво идва като стойности на буксата на ABS (за да изключим проблем с кабел, лоша връзка и пр.). Още със свалянето на буксата брат’чедът забеляза, че едно от перата на буксата е по-навътре от останалите (вж. снимката). Свалихме предпазната капачка и избутахме перото. Лек проблем възникна след като изглежда от спрейя за почистване на контакти, с който напръсках буксата, уплътнението на буксата се разшири и се наложи временно да го махнем, за да успеем да включим буксата.Но по-важното е, че след тази интервенция ABS-ът работи както трябва. :D Статичният тест минава безпроблемно (дотук 6-7 паления на двигателя), явно и динамичния също, защото лампата на таблото си остава угаснала. Скачането с два крака на педала потвърждава, че системата работи!Сега изчаквам да минат няколко дни, за да се уверя, че това е била причината и да изпсувам с облекчение.
                  Прикачени файлове
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #24
                    Дай боже всекиму такъв братчед! :P Хайде честит ти ABS! Как ми се щеше и моят да тръгне преди зимата...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      Аз не разбрах само след това сложи ли уплътнението или го остави така? Ако не си го сложил или не можеш да го сложиш, изолирай буксата с вулканизираща лента, примерно, за да няма достъп на влага до контактите.

                      Коментар


                        #26
                        Засега е без уплътнението - извадих го да изсъхне с надеждата пак да се свие и да си го сложа обратно. Ако ли не - ще търся друго. Ама български работи няма да правя - не искам нови приключения с ABS-а! :D
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #27
                          По темата!

                          Pecho написа:
                          Изтупвам темата от праха, за да ви поделя на ухо ( за да не чуе Дяволът), че причината за периодичния отказ на ABS-а май е открита и обезвредена.Да припомня, че според диагностиката проблемът е в датчика на задно дясно колело. По този случай смених датчика (няма да ви разказвам какво приключение е свалянето на стария и намирането на нов ). Промяна = 0 (нула).Затова днес се хванахме с брат’чеда да премерим какво идва като стойности на буксата на ABS (за да изключим проблем с кабел, лоша връзка и пр.). Още със свалянето на буксата брат’чедът забеляза, че едно от перата на буксата е по-навътре от останалите (вж. снимката). Свалихме предпазната капачка и избутахме перото. Лек проблем възникна след като изглежда от спрейя за почистване на контакти, с който напръсках буксата, уплътнението на буксата се разшири и се наложи временно да го махнем, за да успеем да включим буксата.Но по-важното е, че след тази интервенция ABS-ът работи както трябва. :D Статичният тест минава безпроблемно (дотук 6-7 паления на двигателя), явно и динамичния също, защото лампата на таблото си остава угаснала. Скачането с два крака на педала потвърждава, че системата работи!Сега изчаквам да минат няколко дни, за да се уверя, че това е била причината и да изпсувам с облекчение.
                          Къде се намира тази букса колега?
                          Fiat Marea 2.4 TD

                          Коментар


                            #28
                            Re: По темата!

                            manot24 написа:
                            ...Къде се намира тази букса колега?
                            Допускам, че знаеш къде се намира помпата на ABS - всъщност контролерът и помпата са в един блок. Буксата е откъм страната на шофьора, между корпуса на помпата и стената на двигателния отсек. Мисля, че снимката ще те ориентира.
                            Прикачени файлове
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар

                            Working...
                            X