Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Амортисьори "COFAP"...?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Защо се изненадваш! Просто правят конкуренция на китайците и нискобюджетните им боклуци. Не знам какво е качеството им, но със сигурност не получаваш кой знае какво. По света чудеса не стават!!! Евтино и качествено - Да, Да!!!
    Аз смятам, че едва ли ние сме хората които можем да дадем оценка на качеството на който и да е производител! Можем да споделим някакво лично мнение, но да оцени качеството, може само специалист в тази област! Завода е на Magneti Marelli, а там компромис с качеството не знам кой би си позволил?Та, оригиналното вграждане на продукцията и Magneti Marelli са гарантите.... за мен!

    Коментар


      #17
      За продукцията на Magneti Marelli съм абсолютно съгласен с теб. Но да не би AIWA, като е фирма на SONY да съдържа в себе си същото качество и висока технология. В последствие съвсем логично не струва и същите пари. Такива примери - много. Всъщност не сме прави (включително и аз )да сравняваме продукти които се намират в различни пазарни класове. А по въпроса с първоначалното (оригинално) вграждане в автомобилите - ами много е логично това, което казваш. Всеки гони цена - ти да не си мислиш че всичко е перфектно в една нова кола .
      Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
      Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
      BlueStorm transforms . . .
      . . . !!!

      Коментар


        #18
        Работата е там, че при новопроизведените автомобили нещата опират не само до цена, но и до износоустойчивост, гаранция и до гаранционно обслужване!!! А при ноите условия тя е 3 години, без оглед на изминатите километри!Едва ли някой производител е заинтерисован да му се сменят амортисьорите или каквито и да са части през 50 000км. и естественно не би предпочел такьв производител! А, KOFAP е предпочетен производител.Та това са ми основанията да разчитам на тази марка а и личните ми наблюдения вьрху експлоатацията на сериозно количество - % на рекламациите е под всякакьв минимум! Пак подчертавам, че не ги произвеждам и светлината която хвьрлям / рекламата / вьрху тази марка е сам разбираш безплатна!

        Коментар


          #19
          BlueStorm написа:
          За продукцията на Magneti Marelli съм абсолютно съгласен с теб. Но да не би AIWA, като е фирма на SONY да съдържа в себе си същото качество и висока технология. В последствие съвсем логично не струва и същите пари. Такива примери - много. Всъщност не сме прави (включително и аз )да сравняваме продукти които се намират в различни пазарни класове. А по въпроса с първоначалното (оригинално) вграждане в автомобилите - ами много е логично това, което казваш. Всеки гони цена - ти да не си мислиш че всичко е перфектно в една нова кола .
          демек са вече ауди има 40%+ продукция в китай и новите аудита са боклуци ? :Dопа ... :D
          :: Show me some Madness ::

          Коментар


            #20
            Snaker написа:
            BlueStorm написа:
            За продукцията на Magneti Marelli съм абсолютно съгласен с теб. Но да не би AIWA, като е фирма на SONY да съдържа в себе си същото качество и висока технология. В последствие съвсем логично не струва и същите пари. Такива примери - много. Всъщност не сме прави (включително и аз )да сравняваме продукти които се намират в различни пазарни класове. А по въпроса с първоначалното (оригинално) вграждане в автомобилите - ами много е логично това, което казваш. Всеки гони цена - ти да не си мислиш че всичко е перфектно в една нова кола .
            демек са вече ауди има 40%+ продукция в китай и новите аудита са боклуци ? :Dопа ... :D
            че новите аудита са боклуци е верно но това е друга тема тук не става въпрос за магнети марели произведени в бразилия а за фирма кофап която е на магнети марели ще ти дам и друг пример гуми монтана румънски купи ги мишелин еми да ти кажа пълна пръчка нищо общо с мишелин ама като питаш и продавача вика ооо те са на мишелин произведени в румъния и т.н само че са по евтини щот са в румъния правени и там по евтина работна ръка и разни други глупости само че ако наистина гумата е мишелин и е произведен в румъния цената му остава същата както и ако е произведен във франция така че има разлика дали е фирмата майка или няква си там по евтина марка която е под нейното крило за да може да покрие нуждите и на по сиромасите хора аз също съм на мнението на колегата че хубаво и евтино няма
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21
              stef написа:
              Snaker написа:
              BlueStorm написа:
              За продукцията на Magneti Marelli съм абсолютно съгласен с теб. Но да не би AIWA, като е фирма на SONY да съдържа в себе си същото качество и висока технология. В последствие съвсем логично не струва и същите пари. Такива примери - много. Всъщност не сме прави (включително и аз )да сравняваме продукти които се намират в различни пазарни класове. А по въпроса с първоначалното (оригинално) вграждане в автомобилите - ами много е логично това, което казваш. Всеки гони цена - ти да не си мислиш че всичко е перфектно в една нова кола .
              демек са вече ауди има 40%+ продукция в китай и новите аудита са боклуци ? :Dопа ... :D
              че новите аудита са боклуци е верно но това е друга тема тук не става въпрос за магнети марели произведени в бразилия а за фирма кофап която е на магнети марели ще ти дам и друг пример гуми монтана румънски купи ги мишелин еми да ти кажа пълна пръчка нищо общо с мишелин ама като питаш и продавача вика ооо те са на мишелин произведени в румъния и т.н само че са по евтини щот са в румъния правени и там по евтина работна ръка и разни други глупости само че ако наистина гумата е мишелин и е произведен в румъния цената му остава същата както и ако е произведен във франция така че има разлика дали е фирмата майка или няква си там по евтина марка която е под нейното крило за да може да покрие нуждите и на по сиромасите хора аз също съм на мнението на колегата че хубаво и евтино няма
              колега ... излагаш се с тва за новите аудита айде стига са ... просто човек понякога в спора започва да говори глупости само и само да надвие. :D
              :: Show me some Madness ::

              Коментар


                #22
                Snaker написа:
                stef написа:
                Snaker написа:
                BlueStorm написа:
                За продукцията на Magneti Marelli съм абсолютно съгласен с теб. Но да не би AIWA, като е фирма на SONY да съдържа в себе си същото качество и висока технология. В последствие съвсем логично не струва и същите пари. Такива примери - много. Всъщност не сме прави (включително и аз )да сравняваме продукти които се намират в различни пазарни класове. А по въпроса с първоначалното (оригинално) вграждане в автомобилите - ами много е логично това, което казваш. Всеки гони цена - ти да не си мислиш че всичко е перфектно в една нова кола .
                демек са вече ауди има 40%+ продукция в китай и новите аудита са боклуци ? :Dопа ... :D
                че новите аудита са боклуци е верно но това е друга тема тук не става въпрос за магнети марели произведени в бразилия а за фирма кофап която е на магнети марели ще ти дам и друг пример гуми монтана румънски купи ги мишелин еми да ти кажа пълна пръчка нищо общо с мишелин ама като питаш и продавача вика ооо те са на мишелин произведени в румъния и т.н само че са по евтини щот са в румъния правени и там по евтина работна ръка и разни други глупости само че ако наистина гумата е мишелин и е произведен в румъния цената му остава същата както и ако е произведен във франция така че има разлика дали е фирмата майка или няква си там по евтина марка която е под нейното крило за да може да покрие нуждите и на по сиромасите хора аз също съм на мнението на колегата че хубаво и евтино няма
                колега ... излагаш се с тва за новите аудита айде стига са ... просто човек понякога в спора започва да говори глупости само и само да надвие. :D
                тва което имах предвид за новите аудита го казах малко общо/изхождах от впечетления от модела А6/ но имам 3-ма познати с А6 ами никой от тях не е доволен говоря като честота на посещение на сервиз и съответно след това сумата която плаща за цената на резервните части при условие че тези цени ги сравнявам с БМВ/същите години/защото там имам изключително близки впечетления та тва имах предвид но майната му сега пък няма да навлизаме в спорове заради някво си АУДИ Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #23
                  Snaker написа:
                  BlueStorm написа:
                  За продукцията на Magneti Marelli съм абсолютно съгласен с теб. Но да не би AIWA, като е фирма на SONY да съдържа в себе си същото качество и висока технология. В последствие съвсем логично не струва и същите пари. Такива примери - много. Всъщност не сме прави (включително и аз )да сравняваме продукти които се намират в различни пазарни класове. А по въпроса с първоначалното (оригинално) вграждане в автомобилите - ами много е логично това, което казваш. Всеки гони цена - ти да не си мислиш че всичко е перфектно в една нова кола .
                  демек са вече ауди има 40%+ продукция в китай и новите аудита са боклуци ? :Dопа ... :D
                  Не забелязах до тук да става въпрос за АУДИ!!!
                  Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                  Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                  BlueStorm transforms . . .
                  . . . !!!

                  Коментар


                    #24
                    Колеги ориентираите ме за цена и място от където да си взема предни амортисьори за Браво 1.4 12в края на 96та година (имало разлика от 95 до 96) за Пловдив. Бях в евро 07 и ми поискаха 77 за маслени и 87 за газови на Оптимал. Смених задните на пролет с Оптимал маслени и засега съм доволен с приятна возия и стабилност, само са по "меки" което дори ми допада. Кофаб съм търсил и све нямаха доставени в Косер (задни когато търсех) Препоръчайте ми, цена + доставка ако има или магазин откъдето да ги взема.
                    with SGNote & HTC Wildfire 8G
                    FIAT Bravo Club Plovdiv
                    Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                    с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                    Коментар


                      #25
                      По-големи боклуци от KOFAP не съм виждал. Да разясня малко за хората, които само си чешат езиците: фирмата маика е Мarelli пороизвеждат се в Полша по бразилски лиценз. Понеже съм продавал авто части и знам за какво става въпрос. Но всеки има право на мнение по въпроса, някой може и да са доволни. Аз лично и на каруца няма да ги сложа.

                      Коментар


                        #26
                        E чак пък толкова. Аз имам газови задни отзад .. втора ръка! Лигно ги карам вече година и са супер! Даже по-добре държат от предните monroe gas!
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар


                          #27
                          Колеги преди 10 месеца сложих предни амортисиори COFAP,и преди 3 дена колата взе да удря на твърдо...Разбира се направих тест в сервиз на SACHS за да съм сигорен...и амортисиорите излезнаха здрави,но били изктривени в оста си...според диаграмата на теста.

                          Коментар


                            #28
                            И аз преди време на мойта кошница це чудих кви и в крайна сметка за разлика от 25-30лв за бр. реших да не рискувам и заложих на закс.Излезнаха ми по около 110лв /бр. с отстъпкаНе си заслужават тия боклуци дето ги продават в евро 07Тва е един от най-менраляшките магазини....... както и косер

                            Коментар


                              #29
                              Колегата по горе е ужасно прав,А едната година гаранциа не ми беше спазена,(Cofap предни)защото амотисиорите не били изтекли...Друго което мога да добавя е за качеството на марката "OPTIMAL"...пълен боклук.След около година каране,не приличаха на амортисиори(задни). И двата се бяха деформирали и изобщо не си приличаха....

                              Коментар


                                #30
                                hit-ko написа:
                                ivogul написа: И какви са цените на едното и на другото момчета? Че да си направи човек сам сметката. Колко и откъде? Поздрави! И аз това питам.....
                                Цената е наполовина, например от цената на " MONROE ", общо-взето за различните марки и модели!
                                наи-скъпото "монро-рефлекс" за фиат съм видял на 155лв максимум при 105лв за Газово-маслен E4590 - REFLEX на кофаб от ахм-ауто /за мен 50% са 77,5лв ако не съм забравил да смятам/ даи ми ги на 50% от монрото и още веднага ще ги взема
                                Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                                Коментар

                                Working...
                                X