Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изместване на стабилизиращата щанга на Мареа- ОПРАВЕН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз имам същият проблем.... Опитвах няколко пъти с разхлабване на болтовете стягащи тампоните, наметване на щангата и пак затягане на болтовете.... НЯМАШЕ никаква полза...След няколо дни щангата пак се измества... Смених тампоните ...Купих такива на 50 лв.!!! Пак същото след около 2-3 седмици.... Вчера взех стабилизираща щанга от Брава и мисля да я сложа тия дни нея, но не съм съгурен дали ще пасне на мястото на моята щага....Ако някой от вас е решил проблема окончателно, нека да пише.... Блгодаря!

    Коментар


      #17
      porosenoq написа:
      Здравейте колеги.Съжалявам, че събуждам тази стара тема, но имам същия проблем и реших да понапиша нещо Когато закупих моята Мареа, след 500-600 километра Софииско.. се разтропа, както предполагам става с почти всички коли, които до сега не са тествани по подобни терени Реших да сменя носачите и беалетките (простете ако съм го написал неправилно). Оказа се лесна задача, след като само 5 дни преди моята смяна помогнах на мой приятел с неговото Браво. Вече знаех кое как става и смяната стана за сравнително малко време... Не мина много време след смяната, когато откртих същия проблем, който описвате по-нагоре. Беалетката от дясната страна на автомобила или по скоро нейният болт, опираше в показаната на снимката част. И аз както колегите останових че стабилизиращата щанга се е изместила именно на дясно. Това което ми хрумна е, да разхлабя щангата от тампоните и с един лост да я натисна в обратната посока, така че да се прибере на мястото си. Ако правите това - най-добре да сте 2-ма. Аз използвах помощник и стана доста добре Докато той държеше щангата с лоста, аз затегнах тампоните и щангата остана на мястото си. Скоро след това (може би около 6000 км) открих, че положението е почти същото. Утре бях намислил да сменя беалетките отново, защото мисля, че им е дошло времето. Сега като се замисля обаче май ще понасменям малко повечко неща.Мисля да сменя кормилните накрайници,беалетките и тампоните на стабилизиращата щанга. За последното съм чувал доста .. неприятни неща. Било доста трудничко .. ама ще го видя на място, като почна да го правя Може да понаснимам малко, за да имат хората за напред представа за какво иде реч Не че съм експерт, но мисля че ще е полезна една доза личен опит изразен със снимков материал Ще съм благодарен ако ме насочите със стабилизиращата щанга. Някой който има опит ако даде акъл, хич няма да е излишен.
      Видях го аз този болт... и при мен удря даже се е поизпилил но не вярвах че може да се е изместила щангата.Какво искаш да кажеш сега колега... изобщо да не си правя труда да я втръщам намястото ли? По-добре ли е да резна болта и да си карам ?Товя изместване не товари ли някоя др част от окачването ?Моля по "светнатите" да ми кажат какво е най-добре да направя.Мареа седан 1,6 16в 97

      Коментар


        #18
        Колеги, и аз имам същия проблем. Ходих в сервиз и гледаха всичко и така и не откриха какво тропа. Тогава забелязахме, че нещо се е трило или удряло във въпросния елемент, но даже и не предположихме какво може да е, помислихме си, че нещо предния собственик се е намесвал... сега като се замисля и моят проблем май ще е като вашия.... Тези дни ще се пробвам да го оправя и ще пиша... Благодаря на форума.... :DИ един въпрос, на какво се дължи това изместване, дали няма да има друг проблем в окачването, например амортисьорите нещо... Мисля, че трябва да има причина за това изместване..

        Коментар


          #19
          Възможно ли е да се е изменила геометрията на стабилизиращата щанга. Например да се е усукала или огънала и затова да се получава напрежение при тампоните което причинява изместване на щангата.За проверка за огъване се сещам че може да се вземат две клечки, пръчки или нещо подобно, захващат се при тампоните, насочени към средата на щангата. Върховете на двете пръчки трябва да се срещнат ако няма огъване на щангата. За усукване не се сещам друго освен при някоя гумаджийница. Имат едни повдигачи при които колата се спира върху повдигача и той я повдига на около 50 см. Повдига се бавно и се гледа предните гуми дали се отделят едновременно от земята. Ако има усукване на щангата едното колело би трябвало да се отлепи първо защото щангата го държи по-нагоре от другото.Не знам дали съм прав обаче се надявам това да помогне да се разбере каква е причината за изместване на щангата.Също ми прави впечатление че проблемът се появява отдясно. Нека колегите които са с такъв проблем да помислят дали нямат навик да паркират на ръб на тротоар например. При качване на тротоар обикновено се повдига дясното колело защото спираме вдясно на улицата и се предизвиква усукване на щангата. И ако това се повтаря постоянно може да доведе до постоянно усукана щанга.
          Bravo 1.6 / 16

          Коментар


            #20
            Възможно ли е тампоните на стаб. щанга да са прецакани и от там да идва изместване... Въпреки че всичко изглежда здраво... Защото щангата не е усукана и няма никакви аномалии.

            Коментар


              #21
              ivo_tenev_stz написа:
              Възможно ли е тампоните на стаб. щанга да са прецакани и от там да идва изместване...
              Възможно е.Моята щанга има едни удебеления (означил съм ги в синьо на картинката), които пречат да се измести наляво или надясно. Обаче ако тампона не е какъвто трябва или е прекалено износен е възможно да мръдне нанякъде.p.s. Надявам се, че колегата няма да се сърди, че използвам неговата снимка.
              Прикачени файлове
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #22
                А някой може ли да ми каже какъв да е тампона. Защото има 18, 19 20 мм... Мареа ’98 1.8 16V

                Коментар


                  #23
                  Мери с шублера за най-сигурно
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #24
                    Колеги, свалих щангата и да Ви споделя, че сега колата вози много по добре....

                    Коментар


                      #25
                      ivo_tenev_stz написа:
                      Колеги, свалих щангата и да Ви споделя, че сега колата вози много по добре....
                      А добър ден :P ,аз не съм я свалял,но съм откачил биелетките,което е равносилно.Искам да те попитам трудно ли я свали?Сваля ли магарето за да я махнеш или излиза и така? А за возията наистина си прав-вози като Мерцедес ЕС-класе без нея .чУдно ми е и на задното окачване има стабилизираща щанга,макар,че е много по тънка от тази и ако се откачи и тя още по-меко ли ще вози?Някой случайно да я е разкачал за проба поне?
                      EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                      Коментар


                        #26
                        itan75 написа:
                        ivo_tenev_stz написа:
                        Колеги, свалих щангата и да Ви споделя, че сега колата вози много по добре....
                        А добър ден :P ,аз не съм я свалял,но съм откачил биелетките,което е равносилно.Искам да те попитам трудно ли я свали?Сваля ли магарето за да я махнеш или излиза и така? А за возията наистина си прав-вози като Мерцедес ЕС-класе без нея .чУдно ми е и на задното окачване има стабилизираща щанга,макар,че е много по тънка от тази и ако се откачи и тя още по-меко ли ще вози?Някой случайно да я е разкачал за проба поне?
                        А как е по завоите без стабилизираща щанга ? Не за злягате ли като матаристи за баланс , че да не се отъркаляте :D :D :D Шегувам се Без стабилизиращи щанги, всяко колело си поема само неравносите върху които стъпва, и затова вози много меко. Същитите тези щанги обаче правят така, че като завиваш колата да не се клати като патка на пътя а да стои стабилно, дори при рязко завиване с голяма скорост. Друго което не е за пренебрегване е че като натовариш едната половина на колата ( лява или дясна ) повче, ще стои килната , като кораб след сблъсък с коралов риф, защото няма кой да разпредели натоварването върху ресорите.P.S. Меко возене и бавно по завоите !
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #27
                          И все пак някакво решение за това изместване на стабилизиращата щанга има ли?

                          Коментар


                            #28
                            Не съм решил проблема с изместването, но за да не бие болта на биалетата по магарето, съм подложил една дебела шайба - нещо като дистанционна втулка, за да стърчи болта по-малко и да не блъска по магарето. от тогава допълнително изместване няма. Доста по-късно се разтропаха тампоните на носачите, но явно от много време са били започнали да се скапват, защото ми бягаше геометрията на предницата и ми износваше гумите повече от вътрешната страна. Предполагам, че те са виновни за изместването на щангата. Колата сега не е при мен, за да погледна, с новите носачи, дали пък не се е върнала на мястото си, но като си я взема, ще огледам как стоят нещата. Предполагам че скапаните тампони оказват влияние на цялата тази лостова система която се образува, и нищо чудно за това да се измества щангата, която от друга страна е единственото което може да се измести от мястото си.
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар

                            Working...
                            X