Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на спирачни апарати/втулки ??? добавих снимки :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Прикачени файлове

    Коментар


      #32
      Колега аз имах същия проблем на ритмото.Наистина дрънкането е много ама много гадно,само че аз на самите накладки имам едни като скоби поизкревих ги малко и вече го няма това дрънкане.Смисъл тия скоби дето са, мисля че тяхната работа е да притискат накладките а като ги притискат ,притисакат и апарата
      Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

      Коментар


        #33
        При мен този метод не сработи! Слоя тефлонова лента бе възможно най-тънък, защото иначе не мога да вкарам водачите! Утихна за 2 дни, но не на цяло и до там беше. Накрая си направих нови водачи с увеличен диаметър, които влизат доволно плътно, но въпреки това пак има леко дрънчене, но нищо общо със симфонията преди!
        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

        Коментар


          #34
          При мен "тефлон мода" не е мръднал, откакто последно съм писал в темата. Но и слоя тефлонова лента не беше никак тънък.
          AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
          AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
          FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

          Коментар


            #35
            Towa stawa w dwijenie i 4uka na jelqzo malko?Ako e towa e naisitina mnogo drazni1.12. Писането на кирилица е задължително. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата. "Модераторски екип на fiat-bg.org"
            Fiat Brava 1.9D '97
            5.1l/100km

            Коментар


              #36
              И аз в момента работя точно над този проблем.Идеята с тефлоновата лента може да я пробвам ама съм малко резервиран...По-скоро си мисля за високо-температурна грес - то самия луфт не е проблем.Важното е да не дрънчи...И като стана въпрос за грес - освен 4 нови водача исках да сменя и маншоноте.Ударих на камък - При Христо ги няма а в Т&N Car са на поръчка.Води се ремонтен комплект, включва само 4 броя маншони и струва... Чудя се дали да го напиша направо - около 70лв! Естествено не ги поръчах - това е поредния ценови абсурд свързан с италианските марки.В една редица с термостатите, машинката за измиване на стъклата и доста други от моите наблюдения.Намерих в Перник алтернатива - същия този "ремонтен комплект" за 12лв.То не, че 12 лв за 4 гумички е евтино...Ако някой се интересува от това - да свирка.И за протокола - тези маншончета и водачите са доста разпорстранени и изобщо не са специфични за фиат.Например при Audi 80 са на 100% еднакви.И гарантирам, че ако се обадя в Юнитрейд примерно ще бъдат минимум на 1/2 от цената.Да не говорим, че и при най-добро желание от моя страна по мерцедеса няма да намеря нито едно гумено уплътнение маншон или каквото и да било гумено, което да се доближава до такива ценови рекорди.При това говоря само за авто-части от дилърите.Видях да се коментират и втулки.Това би било едно прекрасно решение ако апаратите са конструктивно предвидени да им бъдат набивани втулки там.На моите няма такава възможност.Разпробиването на отворите и набиването на втулки беше първото нещо, което ми дойде на ум като решение.Обаче категорично не смея да го направя.Това означава автоматично изтъняване на стената на апарата с поне 3мм и респективно ослабването му.Да не говорим, че нямам идея с какъв луфт да ги направя.Все пак това след кормилната система е най-важния възел в един автомобил и не съм склонен на експерименти точно там.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #37
                За Фиат Брава дали ще стане ??? моля ако някой е пробвал да ми пише на ЛС и да пише какво трябва да си купя Благодаря предварително :П

                Коментар


                  #38
                  Esper, само да ти кажа, че за шкода има ремонтни комплекти водачи, които са точно същите като за фиат. Шкодата мисля се води октавиа. И ремонтния комплект водачи са с 0.5мм по-голямо Фи.
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #39
                    phoenix написа:
                    Esper, само да ти кажа, че за шкода има ремонтни комплекти водачи, които са точно същите като за фиат. Шкодата мисля се води октавиа. И ремонтния комплект водачи са с 0.5мм по-голямо Фи.
                    Да колега само че тези 0,5мм могат да те прецакат.Аз бях при един стругар преди време да ми прави водачи,с по голямо ф.Мери с един уред стария водач и ми каза,че няма никакво износване по него-износването е по дупката на апарата.Предложи ми да ми ги разпробие наново с по широко ф и да ми направи други водачи,ама това с разпробиването неми хареса като идея и минах на варианта хубава грес+тефлонова лента.Година и полвина вече нямам проблеми.Зависи от износването-тези водачи с 0.5 по голямо ф могат да затягат .
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #40
                      щом хората са предвидили ремонтен комплект... аз нямам какво да кажа. Иначе е трябвало да се съгласиш стругаря да ти разпробие отворите и да ти направи нови водачи. Това е едно от най-добрите решения, след закупуването на нови(водачи и супорти) разбира се.
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #41
                        колега на кое му викаш супорт?
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #42
                          на женското на водача:Д
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #43
                            Момчета,не се занимаваите с глупости.Даите новите водачи и апарата на стругар.Тои на фрезата си знае работата.От вас се иска след това да намажете водачите със специалната медна грес.

                            Коментар


                              #44
                              Колеги възможно ли е спирачните апарати на колата да ми дрънчат?
                              http://www.pljuvalnik.com
                              Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                              Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                              Коментар


                                #45
                                А хубаво че пуснахте темата, че и на мен ми светна лампичката.Бях писал за моя проблем-глухо тропане от предно дясно колело на фиат пунто 1,7тд.Действително като свалих преди дни дяснотоколело спирачния апарат го разклатих и се усещаше хлабина но не предположих че може да е от там .....Ще пробвам след работа......Дано да стане
                                Fiat Punto 1,7 td
                                Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                                Коментар

                                Working...
                                X