Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети ми (О) - Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Датчика при Бравата е само на лявото колело - поне при мен. Аз нямам ABS. Така си идват и комплекта накладки - само на едната има кабел. Някъде по форума колега беше писал как като му сменял накладките "майстора" първо започнал от дясното колело и като видял, че няма датчик скъсал кабела на накладката. След това като отишъл да сменя и на лявото видял, че има и с кеф да го претрепеш - много ама наистина много наричащи себе си "монтьори" не знам дали са виждали кола дори на снимка.Намерете си добър монтьор не някакъв си т.нар. "майстор" или ако ви е по сърце като при мен като интересно хоби си ремонтирайте сами колата. После с такъв кеф си я карам
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #17
      Колеги, изрових тази стара тема, но проблемът е същият и за да не отварям втора подобна. Та, светна тази лампа на таблото, с прекъснатите скоби, но странното е, че накладките ми не са износени, кабелът за датчика е срязан и няма как да светне при износени накладки, а и спирачната течност е на максимум. Аз си мисля, да не би някъде да дава на маса самият датчик и затова да свети, защото си присветва, или свети постоянно, когато си поиска. Другото е, че лампата за износени накладки май беше оранжева, защото я тествахме при слагането на предишните ми накладки, които си бяха с кабелче.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #18
        жичката ти се опира някъде на маса
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          Размърдах сега датчика, който е на резервоарчето за спирачна течност - гуменото му кожухче се беше изхлуло, наместих го, проверих пак нивото на течността и след тази интервенция лампата не свети вече.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #20
            За да не остане някой в заблуда, да споделя какво стана с тази лампа най-накрая. След размърдването на датчика за спирачната течност си бях помислил, че всичко е наред, защото временно угасна, но скоро пак почна да свети. Слязох в канала и установих, че кабелът, който е за датчика на накладките, се е заврял между диска и накладките, като по този начин дава накъсо. Измъкнах го, изолирах го и вече наистина всичко е наред. Като дойде време да сменям накладките обаче, ще трябва да измисля какъв е бил куплунгът откъм кабела, че да вържа новите накладки, както си трябва.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #21
              sugarboy написа:
              За да не остане някой в заблуда, да споделя какво стана с тази лампа най-накрая. След размърдването на датчика за спирачната течност си бях помислил, че всичко е наред, защото временно угасна, но скоро пак почна да свети. Слязох в канала и установих, че кабелът, който е за датчика на накладките, се е заврял между диска и накладките, като по този начин дава накъсо. Измъкнах го, изолирах го и вече наистина всичко е наред. Като дойде време да сменям накладките обаче, ще трябва да измисля какъв е бил куплунгът откъм кабела, че да вържа новите накладки, както си трябва.
              Куплунга ти е останал на накладката.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар

              Working...
              X