Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доблото потропва отпред....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Доблото потропва отпред....

    Здравейте колеги, незнам дали темата е за този раздел и с риск да ядосам Админите . Да разкажа на кратко. Миналата година смених цялата предница т.е. амортисьори + тампони, четирите кормилни накрайници, шарнирни болтове 2 броя прави, както и всички тампони по носачи, стабилизираща щанга, абе всичко. 2-3 месеца след смяната на предните амортисьори с тампоните забелязах че въпросните тампони бяха почнали да се цепят, но колата нито тропаше нито какъвто и да е друг проблем. Тогава не разполагат с нужните средства и сложих амортисьори Alko ( al-ko) за 80 лв. бройката (газови) , въпреки не толкова положителните мнения за тях бях очарован от возията, супер леко и плавно возеше. И така отидох до магазина от който ги бях купил и .... рекламация, доплатих за други тампони и ги монтирахме, естествено не аз при кадърен майстор, щото от магазина констатираха,че тампоните били разменени ляв и десен. И въпреки факта че тогава бяха цъфняли като майска роза, гръмнали от всякъде колата си возеше супер. И така сменихме ги и от тогава едно тропане са и когато карам направо и когато се разпъва амортисьора и то само десния, при завой няма проблем. Преди нова година слагах едни гумени тарелки на пружините и забелязах , че лагерите които са в тампоните играеха ламбада, като завъртях тампона на стъблото на амортисьора чудо..... танца един път, все едно да въртиш крива гума. Та въпроса ми ако дефакто оня дето ми слага амовете може ли да е разменил тампоните и да се е прецакал амортисьора и съответно съблото? Да вметна , че левия тампон беше по гръмнал от десния, а сега ми тропа пак от ляво, когато слагах тарелките на пружините нямах левчета да взема нови тампони. Сега мисля да взема на SKF щото сегашните са доста по евтини а и лагерите играят вътре, мисля да сменя и двата амортисьора с пружините, ама рекох да си споделя болката тука ако може някой да помогне ще съм много благодарен. Дайте акъл дали да сменя само тампоните, или и амортисьорите, щото като ги свалях забелязах , че стеблото на амортисьора се прибира само навътре почти наполовина, това нормално ли е?
    Последна редакция от kalinko; 27.01.2017, 20:21.
    Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

    #2
    Газовите амортисьори след сваляне трябва да стоят опънати като струна , а не да се прибират от само себе си така че ти сам си си отговорил на въпроса.Успех
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Ние точно това се чудихме с новия майстор какво се случва с тях. Така или иначе ще ги сменям, но се чудя маслени ли да сложа мернах някъде такива на Sachs или някакви газо-маслени, цената не е важна просто искам нещо качествено, щото явно тия не стават. Колега ти какви би ми препоръчал?
      Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

      Коментар


        #4
        Аз лично съм с Monroe и повече от 70 ккм никакви ядове , но трябва и с тях да внимаваш какви взимаш защото имат една евтина серия която е под ?
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Ще гледам цена за бройка под 120 лв. да не е. За сега съм се спрял на Bilestine и Monroe, но до края на седмицата трябва да реша. Със сигурност Al-ko втори път не.
          Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

          Коментар


            #6
            Утре пристига Reflexa на Monroe и SKF тампони, след смяната ще пиша резултата. Колеги някой да каже след смяната на всичко това трябва ли да мина предница, щото така мисля да направя?!
            Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

            Коментар


              #7
              Няма да навреди един реглаж
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                И така вече нещата са сменени. Всичко е ток и жица. Минах и предница, за един ден всичко. Лагерите на тампоните бяха поразбити и трудни за въртене, а за амовете не ми се коментира, по надалеч от Ал-ко.
                Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                Коментар

                Working...
                X