Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пружини за ръчна на задни дискови спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пружини за ръчна на задни дискови спирачки

    Здраейте колеги,
    след смяна на заден мост, смених барабаните спирачки на Мултиплата с дискови, но има едни пружини които стоят на сп. апарати изодзаде, които служат да се връща жилото за ръчната и те липсваха. Та въпроса ми е какво представляват тези пружини и къде може да си закупя такива?
    Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

    #2
    Колега и при мен липсваха, един съсед като си сменяше жилото на ръчната на някакъв ситроен взех старото му жило, те имат пружини между бронята и контрата на жилото. Та изкарах една такава и я наврях между стопера на бронята и палеца, който се тегли от жилото. Сега като пускам ръчната въпросните пружини избутват палеца.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Те и неговите стари жила имат пружини .
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Нямам представа за неговите жила, моите нямат и се разчита точно на тази пружинка, която тегли палеца.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Намерих в един сайт, всекакви такива пружини, и хората бяха много отзивчиви и се занимаваха с мен доста време докато уточним какви са точно спирачните ми апарати. Оказа се, че за моя модел спирачни апарати в момента нямат наличност, но след 2-3 седмици чакали доставка и тогава живот и здраве ще си закупя.
          Пружините са на цена от 4 до 10 лв. парчето, което е супер като се има предвид, че навсякъде не се предлагат отделно, а само със спирачен апарат, включая в това "навсякъде" и автоморгите....
          Ако модераторите разрешат ще пусна линк към сайта на доставчика, ако не, който се интересува на лично...
          Последна редакция от nikawr; 21.09.2016, 16:53.
          Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

          Коментар


            #6
            До гарата търси ли пружини там има всичко за спирачните апарати и помпи.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Къде точно до гарата, не го знам това?
              Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

              Коментар


                #8
                До косера който е до гарата по Цариброд и след около 20 м в ляво едни бели врати мен ме возиха до там и заради еднопосочното на Цариброд минахме по малките улици и ми беше много лошо и не запомних от каде мина моя познат.Ако ходиш спри до косера и питай някой те всички от околните магазини го знаят.Самата пружина не нещо срециално както ти е писал колегата по горе лесно се прави аз моята едната я загубих и си направих от старите барабани жила от бравата те на края завършват с пружина и стана по добре от оригиналната .
                Последна редакция от dani389; 22.09.2016, 11:18.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Сега погледнах снимка на спирачните ти апарати и видях че пружините ти не са като нашите нашите са прави а твоите са като на алфите и трудно се побългаряват.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    ръчна

                    Не ли такава
                    https://cdn.pkwteile.de/thumb?id=7716071&lng=bg
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Точно такава имах предвид
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        dani389 написа: Преглед на мнението
                        Точно такава имах предвид
                        Такава е ама не точно, има два вида сирачни апарати на Бош за Мултипла, а разликата е в ушите на пружината. Това на снимката на ключаря е от модела за който имат... Иначе формата на пружината е тази.
                        Всичко което се затяга с ключ по - малък от №27 е нано технология!!!

                        Коментар

                        Working...
                        X