Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся мнения относно марки по окачването(носачи, биалети...)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся мнения относно марки по окачването(носачи, биалети...)

    Добро утро.Както си личи от заглавието решил съм да подновя малко предницата, че се е разтракала като каруца. Вече въобще не мога да държа права линия със скорост от 70-80 нагоре. Сее ме по цялата лента. Мисля да сменям носачи, биалети и външни накрайници. Направих малко справки из магазините за цени и марки и сега съм в голяма чуденка, кое да избера. Първо да уточня, че ТРВ и т.н. не мога да си го позволя на момента, така че ще се избира от "останалите".Ще ходя манлко на почивка и всяка стотинка е кът. Идеята ми е да се побера в рамките на 200 лв. за части. А сега ще изложа това което съм събрал като информация. Давайте мнения от какво сте малко по-доволни от друго или кое е пълен боклук. Носачи:NK - 62.30лв/бр RUVILLE - 63.52лв/бр FEBI BILSTEIN - 86.80лв/бр STARLINE - 61.60лв/бр MONROE - 61.60лв/бр TEKNOROT -50лв/бр POWER DRIVE -62лв/бр IR -68лв/бр MONROE -70лв/бр Полски -73лв/бр MOOG и RUVILLE -76лв/бр DELPHI -86лв/бр Delta Gom-104.50 лв/комплектFast-93.60 лв/комплектOcap-115.60 лв/комплектБИЕЛЕТКА: DELPHI - 15.98лв/бр SWAG - 21.00лв/бр TRW - 22.19лв/бр FEBI - 18.90лв/бр STARLINE - 12.00лв/бр TEKNOROT - 10.80лв/бр Полска и POWER DRIVE -12лв/бр IR -13лв MONROE -16лв DELPHI -17лв MOOG -19лв TRW -23лв НАКРАЙНИК: DELPHI - 16.65лв/бр FEBI BILSTEIN - 20.88лв/бр LEMFOERDER - 22.75лв/бр MOOG - 17.06лв/бр STARLINE - 12.00лв/бр TEKNOROT - 12.00лв/бр OCAP - 12.70лв/бр MEYLE - 16.75лв/бр Полски -12лв/бр TEKNOROT и POWER DRIVE -15лв MOOG -20лв TRW -24лвТа това е материала за размисъл. И един отделен въпрос. Как да разбера състоянието на вътрешните накрайници?Благодаря за споделянето.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    При тия цени...не знам какво да ти кажа...вариант за спестяване от това надолу не съм сигурен дали има. От тоя списък директно хващай най-скъпите.Носачи за 50 лева при всички случаи аз на моята кола не бих си сложил и няма как да те посъветвам да ги сложиш на своята.Биалетките които и да хванеш, пътищата ни са такива, че няма как да изкарат години. Рядко има хора, извадили подобен късмет и интересното е, че го "вадят" точно с най-скапаните марки.

    Коментар


      #3
      Аз изкарах късмет с носачи Фаст. Много плюта тук във форума марка, но моите са на 4 години в момента, и допреди месец не гъкваха. Освен това в Александър Ауто изобщо не ме питаха какви носачи да ми сложат и не сбъркаха хората. Тия 4 години са 60000 км, основно градско.Кормилният накрайник, който ми смениха пак тогава, не го помня какъв беше. Много вероятно също да е бил Фаст. Той се скапа на третата година.Биелети никога не съм сменял.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        TEKNOROT и за трите позиции
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Биалетки и накрайници най-евтините, защото е все тая. Носачи Делфи, но им смени маншоните със силиконови още преди монтажа.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Да дам и аз един глас за Фаст.Само такива съм ползвал и нямам впечатление от другите колко карат.Но както каза колегата смени им маншончетата с качествени.Другото което правя е да смажа където мога отгоре с молибденова грес.Така ми карат по 3 4 години.Поздрави.
            Bravo JTD 105 '98

            Коментар


              #7
              Благодаря за насоките и съветите на всички. Частите са поръчани. Спрях се на Технорота.
              Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
              Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

              Коментар


                #8
                Личен опит от техко съм купувал всичко ведъж Монро носачи 55 лв със отстъпката ми Почти година и половина (като само един тампон беше се прецакал но аз сменям цял носач нищо не правя. ) Година и половина изкараха , биалети от АУто хит най - скъпите бяха около 25 лв бр много зле 7,8 месеца може би . Биалета на делфи най ефтината беше във техкото най-много изкараха почти 1г и 5 месеца ! за 14 лв биалетата ми доидеха . Сега сложих носачи на делфи дано скоро не давам мнение а биалетите пак делфи си взех според мен е много на късмет работата със частите до партида внос и така нататък .
                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                Коментар


                  #9
                  Марките нямат значение, на едни са ми падали тампони, на други шарнира по 10 000 кара.Само съвет- като ги вземеш, махни им маншоните на ябълковидните съединения, напълни 2-3 капки тънко масло и остави да поседи така няколко часа. Раздвижи болта през това време няколко пъти, то си поема маслото надолу. После си напълни с грес маншона, а самия него го смени с полиуретанов. Ще намериш инфото за тях в нета. Моите носачи така изкараха 100 000 /шарнирите/.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Аз заложих на носачи Делфи, преди около една година и 25 000 км. Наскоро смених десния поради разбит преден т-н и шарнирен болт. На левият му няма нищо.
                    Подкрепям колегата "wwalker" за смяната на маншона, понеже се беше скъсал и съответно напълнил с мизерии и заминал.
                    Lancia Lybra Intensa 1.9 Jtd 115+
                    EX:Fiat Marea Weekend ELX 00'1.6/ГИ Landi renzo/
                    EX:Fiat Bravo GT 1.6

                    Коментар

                    Working...
                    X