Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Максимален размер на гуми и защита на картера.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Максимален размер на гуми и защита на картера.

    Колеги, искам да повдигна колата максимално за да не се притеснявам за пробката на картера и за сега искам да взема по високи гуми. Какъв е максималният размер на гума 15ка който мога да сложа, в момента съм с 195/50/15. Другият въпрос е, някой слагал ли е някаква защита под двигателя, както напремер са имали ладите? Аз обмислям в момента един такъв вариант, но е в начална фаза, ако някой има предложения нека ги сподели.ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    #2
    Започвам с това, че съм пукал картер на марея 1.9 TD, но не пробката, а челно отпред, не че пробката не е отнасяла и осуркана - пази Боже. Картерът на мареята (1.9 TD), колкото и да го пазиш, все е уязвим, особено пробката - разположението и е отвратително. Поръчах и монтирах картерна кора, но тя пробката отново е под нея - няма спасение.Относно гумите - винаги съм твърдял, че в документацията на колата пише с какви гуми трябва да е оборудвана.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #3
      Миналата година няколко месеца карах с 195/60/15 отпред и нямах никъкви проблеми и ядове. Отзад обаче бяха 195/65/15 и и идват в повече и при неравности стържи в ръба на калника. продадох ги в комплект с алуминките. Сега съм си със стандартните железарки и 185/65/14. Но определено както беше се вирнала цялата кола с тези големите гуми по-ми харесваше. карам доста по-черно и разликата е огромна.
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #4
        Вие хубаво ще сложите големите гуми, но ще избягате от размера заложен от производителя, съответно ще спънете малко колата като ускорение, както и километража няма да ви показва вярно, до сега с картера проблеми не съм имал, даже карах и със спортни пружини, които свалиха колата с 30-40мм, тия наще коли не са за офроуд, карайте си колите по асфалт и няма да имате проблем с картерите
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Риболова ни мъчи колега, таз кола ако не ходи за риба защо ми е тогава.
          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

          Коментар

          Working...
          X