Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 2.4жтд тропа/чука та направо се тресе колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 2.4жтд тропа/чука та направо се тресе колата

    Колеги,въпросната Мареа тропа/чука на скорост и на изключена,не тропа единствено на пълна газ.Разглобихме вътрешните карета-имаха грес и триподите(дано да съм прав за името)нямат луфт,чашките на каретата не са изядени/нямат язви.Тропането/чукането се появява при скорост над 30км/ч и колкото по-бързо караш,толкова интервала между чукането е по-малък.Колата се тресе цялата като тропа/чука и се усеща на волана(играе все едно има крива гума-проверени са няма).Следващата стъпка ще е покупка и смяна на полуоска-или това е грешен ход.Приемам всякакви съвети.
    Bravo 1.9d 97г

    #2
    Пробвахте ли с една гума във въздуха да запалиш на скорост и да върти диференциала първо само през лявото, после сменяш вдигнатото колело и върти само през дясното . Да се види дали го има и на двете колела,или само на едното, докато се въртят гумите гледай полуоските дали подскачат.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      тропнето има го при завои...
      BMW 318is COUPE 140hp
      FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

      Коментар


        #4
        pi4_s_bravo написа:
        Пробвахте ли с една гума във въздуха да запалиш на скорост и да върти диференциала първо само през лявото, после сменяш вдигнатото колело и върти само през дясното . Да се види дали го има и на двете колела,или само на едното, докато се въртят гумите гледай полуоските дали подскачат.
        Пробвано-тропане няма,вдигахме я на подемник и там тропане няма-въпреки че я тормозихме със спирачките.Външните карета са здрави-не тропат.Съмнявам се в триподите-защото до сега не съм разглобявал и може да бъркам че са здрави.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          кога са сменяни външни карета и на коя фирма.просто имам нещо впредвид

          Коментар

          Working...
          X