Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ABS Marea Weekend

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ABS Marea Weekend

    Здравейте, лапичката за абс-а постоянно ми свети. Попитах тук там и ми казаха че може да е от скъсана биалетка, усъмних се, че може би те това ще е причината щото ми притропва. Вие какво мислите? Аз утре ще я погледна и пак ще пиша.

    #2
    Биелетката може и да се е разтропала, но тя няма общо с АБС-а.Ако свети само лампата на АБС-а, може някой датчик да е дал фира.Ако свети АБС + червена (!), най-вероятно имаш лоша спойка в АБС компа. Сваляш го, отваряш и повтаряш с поялник всички спойки.Направи една диагностика на АБС-а и ще си каже всичко.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Биелетката може и да се е разтропала, но тя няма общо с АБС-а.Ако свети само лампата на АБС-а, може някой датчик да е дал фира.Ако свети АБС + червена (!), най-вероятно имаш лоша спойка в АБС компа. Сваляш го, отваряш и повтаряш с поялник всички спойки.Направи една диагностика на АБС-а и ще си каже всичко.
      Не знам, на мен ми казаха, че може да е от биалетката. Не разбирам, за това питам тук.Свети само жълтата лампичка.. къде се намират датчиците?

      Коментар


        #4
        Може и да е кабелчето към датчика на някой колело, така че и тях провери, ако има закъсано видимо поялник и си готов!

        Коментар


          #5
          Датчиците са набодени в четирите главини.Ето снимка. Този дългият кабел, в края му е самият датчик.Най-лесно ще ти е да ги провериш на канал.https://www.dropbox.com/s/vyj1c56p83..._0820.JPG?dl=0
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Мерси за информацията, ще поразгледам тия дни.

            Коментар

            Working...
            X