Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Захващане на макферсон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Захващане на макферсон

    Здравейте, въпросът ми е малко глупав, но все пак искам да чуя мнения по въпроса.Ако захвана цял макферсон горе на ботуша с 2 болта , вместо с 3 дали ще има проблем и може да има последици от това нещо ?Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Каква е причината за да го захванеш с два болта?Скъсан болт или прецакана резба?
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Скъсан болт ...

      Коментар


        #4
        Е не може ли, да се завари една гайка/болт и пак да се стегне.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Re: Захващане на макферсон

          Din написа:
          Здравейте, въпросът ми е малко глупав, но все пак искам да чуя мнения по въпроса.Ако захвана цял макферсон горе на ботуша с 2 болта , вместо с 3 дали ще има проблем и може да има последици от това нещо ?
          Може и да е допустимо да го захванеш на 2 болта за няколко километра и внимателно каране, но усилието върху другите два болта като посока ще е лошо. Все едно джанта на два болта, които са един до друг, или пък да седнеш стабилно на стол, който е с два крака, а не с три, или врата, която се държи на една панта. Накратко - центърът на силите, който действат, е извън равнината на закрепване. Не е добре.

          Коментар


            #6
            За малко може... но по-добре свали макферсона, разпробии болта и сложи друг. Тези болтове са малко кашкавалени и не бива да се стягат много силно.Аз лично съм късал 2 и двата пъти излезнаха сравнително лесно скъсаните.
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              всичко трябва да е пипнато,изводите са за теб

              Коментар


                #8
                Има си комплекти за вадене на скъсан болт, после се разпробива и се пуска нова резба с метчик. Това не е игра! Също така болтовете си имат срок на годност, друго яче казано, веднъж натегнат болт след сваляне е хубаво да се замени с нов, ако е по важен детайл каквъто имаме в случая.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар

                Working...
                X