Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педалът спадна след смяна на накладки и маркучи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, така както си го описал в началото - звучи сякаш натискаш педала до половината и едва тогава започва да хваща, а преди това - изобщо не хваща, все едно потъва напразно. Това е едно. А в действителност илиза, че си сменил накладките и те още не са напаснати, като в този случай педалът отново си хваща още отначало, но е нужно по-голямо усилие за да хване по-здраво, както си свикнал. Това е съвсем друго. Кажи сега - ти кой от двата случая си?

    Коментар


      #17
      ogi28b написа:
      Колега, така както си го описал в началото - звучи сякаш натискаш педала до половината и едва тогава започва да хваща, а преди това - изобщо не хваща, все едно потъва напразно. Това е едно. А в действителност илиза, че си сменил накладките и те още не са напаснати, като в този случай педалът отново си хваща още отначало, но е нужно по-голямо усилие за да хване по-здраво, както си свикнал. Това е съвсем друго. Кажи сега - ти кой от двата случая си?
      Не е нужно усилие, хваща с лекота, но не горе, а по средата на натиснатия педал. До средата педалът просто си потъва без ефект и чак към средата хваща. Преди хващаше горе, при минимално натискане. Сега и в близките до една-две седмици такива са ми нещата, че никъде не ходя. Като мина километрите пак ще се обадя да кажа.

      Коментар


        #18
        Значи си първия случай. Ако ще и 1000 км да минеш - едва ли ще има промяна. Ама нищо де, мини ги и пиши после как са нещата. А през това време може да си приказваме, например задните спирачки как са, механизмите за саморегулиране работят ли?

        Коментар


          #19
          Аз също съм за идеята на Оги да провериш задните спирачки.Ако някой от механизмите не работи и не оставя в достатъчно отворено състояние накладките, когато натиснеш педала ти трябва известен ход за да компесираш това недоотваряне и чак тогава да създадеш необходимото налягане в спирачките.Можеш да свалиш барабаните и да провериш колко плътно излиза и влиза барабана.Това ще стане разбира се ако барабаните нямат ръб.Ако ти се стори ,че някой барабан влиза прекалено свободно с голям луфт,завърти регулатора на ръка така че барабана да влиза плътно ,но без усилие в накладките.След това провери има ли промяна в положението на педала когато започва спирането.
          brava 1.9.jtd 2001
          punto 1.2 sport 1994
          Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

          Коментар


            #20
            Здравейте,Минах около 120-130 километра и педалът се оправи. Без да извършвам никакви допълнителни манипулации. Вече хваща при натиск горе, както беше преди описаните в темата манипулации. Колелата не нагряват и даже не си правих труд да погледна дали накладките са вече напаснати.Благодаря на всички, които се отзоваха по моето питане!

            Коментар


              #21
              Колегата му са се напаснали накладките, а сигурно е сменил и още чифт два...
              При мен явно, тея феродата са най-долното менте, след близо 3 години и над 30к километра, външната накладка си седи като нова/ Трябва с шублера да я мерна, колко е износена/ , процепа по горния край на диска все така си го има. С една дума ще си ги чакам да се напаснат, ама друг път . Отдавна вече не ми прави впечетление, че педала не се усеща да хваща от горно положение, а захапва към средата. Минали сме вече три технически прегледа и на валяците не се отчитат аномалии.
              Предните накладки бяха "TRUSTING"-като циментови блокчета/ след две години бяха като нови и накрая ги свалих щото ми износиха дисковете/. И понеже се препоръчва на нови дискове и нови накладки, взех Феродото след доста четене. Ама тва феродо ФДБ направо си е газо-бетон. От трън та на глог, както е народната приказка и двете са купувани от агентите на Е-07.
              Та така, с една дума явно си иска по-добри части в моя случай.
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар

              Working...
              X