Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задържа предно колело пунто 2004

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задържа предно колело пунто 2004

    Колеги помагайте, задържа ми предно ляво колело.Пишман майсторите от сервиза ми смениха маркучи, спирачна помпа, О пръстени, цилиндърчета и накрая казаха че може да е от АБС модула, тоест да сменя АБС срещу 2000лв.Никакви лампи не светят на таблото след като мине проверката в началото всичко изгасва.Махнах буксата на абс и продължава да задържа колелото.Пари даже.Някакви идеи? Някой знае ли дали абс модула се разглобява съмнява ме че е някое от клапанчетата на модула.Колата е фиат пунто 2004 т.е. модела преди гранде пунто с широките фарове

    #2
    А спирачния апарат раздвижиха ли го?Надали е от АБС-а, не се шашкай.Смени пишман майсторите и всичко ще се оправи. В раздела сервизи/магазини има повече информация.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      да спирачния апарат е раздвижен

      Коментар


        #4
        Свали си колелото и пробвай сам колко е раздвижен тоя апарат. Ако са сменили всичко, трябва с проста отверка като напънеш и да се прибира накладката. Не напъвай по самата накладка, де. Също трябва да се почистят и леглата на водачите на апарата (две гумени тръбички с тапи на тях откъм двигателя) и да се сложи гресчица вътре. Няма как да ти задържа от АБС - той прави обратното. С тая оферта просто искат да те разкарат. За твое добро ги смени с някой проверен, ако не ти се занимава сам да се справиш с проблема.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          В сряда ще разглобявам АБС модула /централата/ съмнява ме че вътре има боклуци.Всичко друго е сменено няма какво друго да е. Дали ще мога да го сглобя отново е друг въпрос. :P

          Коментар


            #6
            pakaka написа:
            В сряда ще разглобявам АБС модула /централата/ съмнява ме че вътре има боклуци.Всичко друго е сменено няма какво друго да е. Дали ще мога да го сглобя отново е друг въпрос. :P
            Там не барай, че после няма да успееш да обезвъдушиш. Отиди при Жоро да ти оправи колата, сигун съм че апарата ни задържа, най вероятно от крив водач или проблема се появява от криви дискове.Сега ще потърся телефоните на Жоро и да я погледне.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57159 Ето тук ще ти свършат работа. НЕ БАРАЙ АБС-А
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Интересното е че в петък я взимам от сервиза след поредното обезвъздушаване и смяна на О пръстени сметката до тоя момент набъбна на 400 лв в събота и неделя проблеми няма навъртяни 130-140 км и в неделя 4, 3, 2 и накрая на 1 скорост едвам пъпля по булеварда затегнаха яко спирачките и мирише на феродо. .Когато заедно с подаването на газта с левия крак чукнах 4,5 пъти спирачката рязко изведнъж се оправи и оттам до нас никакъв проблем.Явно ще ходя и аз при бат Жоро от Смирненски.

              Коментар

              Working...
              X