Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на задни амортисьори и пружини на марея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на задни амортисьори и пружини на марея

    Здравейте решил съм да сменям задни амортисьори и пружини на мареята.Интересуваме има ли някой специфичен инструмент ,търсих тема със снимков матерял но не намерих
    Fiat Marea weekend 1.6 16v 76 kw 98g

    #2
    Не ти трябва нищо специализирано, тресчотка с удължения и камъни мисля бяха 15,17,19 . Като откачиш двата амортисьора натискаш по барабана с крак (при дръпната ръчна) и пружината се вади.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Вчера го правих упражнението, че единия противоударен тампон се беше откъснал и паднал вътре в пружината.Нищо специфичено няма-става точно както го е описал колегата с предишния пост. Съвета ми е преди да тръгнеш да правиш нещо там, мини на една мивка и хубаво с пароструйката окъпи всичко там, бръкни навсякъде, да не ти се изсипе една шепа кал на главата като легнеш под колата.

      Коментар


        #4
        Смених ги оказа се че едната пружина се е счупила в горната част.Сега проблема е че колата пак стои ниско отзад нямам идея защо? но вози по добре.Интересуваме колко трябва да е висока пружината ?да не са омекнали и тези дето ги сложих.
        Fiat Marea weekend 1.6 16v 76 kw 98g

        Коментар


          #5
          Има различни модели задни пружини- на комбито са по-дебели от на седан Мареа, Браво и Брава.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Това ми е ясно ,интересуваме каква е височината на пружината разпъната за да сверя дали моите не са омекнали.Много ниска стои отзад на 4см от гумата до калника и ако я кача на бордюр почти винаги закача.
            Fiat Marea weekend 1.6 16v 76 kw 98g

            Коментар


              #7
              Виж в сервизното ръководство. Там ги има описани подробно-размери, дебелина, дори килограмите на натиск.

              Коментар

              Working...
              X