Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Луфт предно ляво колело.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Луфт предно ляво колело.

    Колеги усещам вертикален луфт в предно ляво колело. Теста го правя при стъпила на равно кола. Слагам двете си ръце в горната страна на гумата и разклащам цялата кола. Усежа се как колелото леко играе и се чува един звук като бумкане. По мойте разсъждение това може да е от две неща. Шарнир на носача или тампона на макферсона. Какво е вашето мнение? Носачите са на 35000 км.
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    #2
    накрайник ?! аз на бравото бях сменил всичко по предницата но само единият външен накрайник не бях защото ми се струваше здрав и ми лупаше като все едно шарнира , та го смених и всичко се оправи
    Fiat Bravo 1.4 12V

    Коментар


      #3
      Накрайник се хваща при клатене на колелото наляво-надясно, при луфт нагоре-надолу най-често е или шарнир или разбит лагер-главина.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Същия ефект се появи и от другата страна, но там луфта е хоризонтален. Има един момент, че от едната страна сменях каре а от другата маншон. Гайките са са нови, завити на усет. И не са ударени за да се законтрят. Може ли да съм ги развил?
        Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

        Коментар


          #5
          Стягай яко гайките наново и ги законтряй.

          Коментар


            #6
            Опа моя е грешката не съм прочел правилно
            Fiat Bravo 1.4 12V

            Коментар


              #7
              А може и биалетката де е тръгнала.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Колега вдигни лявото колело във въздуха,но вдигай на носача или подпри на него(целта е тежеста да си е на шарнира,а колелото във въздуха)По този начин най-лесно ще хванеш къде е проблема.
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар

                Working...
                X