Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мистериозно изчезване на спирачките - Пунто 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мистериозно изчезване на спирачките - Пунто 1

    Добър вечер, да започна с малко предистория. Колата последно като се движеше имаше спирачки, поне предни, задна лява не спираше изобщо, но предните спирачки работеха коректно. Като се натиснеше здраво педала и трябва да си пазиш зъбите от волана. Сменях заден десен носач, защото беше без абс и съответно свалях и спирачната тръбичка. Нови накладки отзад. От ляво раздвижих блокиралия цилиндър, регулирах жилата на ръчната и айде обезвъздушаване на системата. Равносметката. Няма никъкви спирачки! Задна дясна блокира и нищо друго. След обезвъздушаването ръчната спря да държи. Интересното е, че с разпускане на жилата се появи отново, но колата не спира. Направо съм се изчерпал от идеи... А и прекарах 700 милилитра спирачна течност, сега е с една идея по-тъмен цвета от колкото в казанчето и пак същото.

    #2
    обезвъздуши ги на X - предно ляво ,задно дясно хубаво ! преди това натегни задните накладки така че да влезнат в барабана без да жулят и преди да сложиш барабаните някой да натиска да гледаш колко се отварят накладките .. и не на последно място покарай накрая 100км да се понагодят
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      И на Х ги обезвъздушавах. Обаче това не обяснява защо предните не спират. Задните са Локхееd и би трябвало сами да се настроят (разпънат). Сега в момента има ръчна, тоест наклатките опират в барабаните. Въздух не излиза от нито едно колело 3 пъти я обезвъздушавах, като между обезвъздушаванията се тестваше пак системата.

      Коментар


        #4
        А спирачните маркучи как са?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Откачи буксата на АБС-а или му извади бушона и пробвай как са спирачките.
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            Абс-а не работи. Сложих му липсващият датчик, но лампата не гасне, но той и преди не работеше.. Маркучите отзад са екстра, предните не съм ги гледал, ама и не съм ги пипал.

            Коментар


              #7
              Когато обезвъздушаваш на предните спирачки има ли налягане или налягането е само на задно дясно?
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #8
                А педала не разбрах как е, долу -горе, мек-твърд?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Не съм мерил налягането, но само задно,дясно блокира при рязко спиране. А педала седи горе, но е мек. Когато помпам педала усещам, че става твърд, но не е камък. При плавно спиране, не усещам да спада налягането.

                  Коментар


                    #10
                    Започва да се изяснява, най вероятно е запешени маркучи.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Аз бих ти препоръчал да си регулираш на ръка челюстите на задните спирачки.Саморегулирането не винаги работи и педала потъва доволно без ефект, като не държи и ръчната.Регулирай си хубаво ръчната и на двете колела и тогава би трябвало да се оправи работата.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        както каза колегата , натегни си задните механизми оправи си ръчната покарай 20тина км и би трябвало да се пооправят педала да е твърт от средата и да кове ,аз на моята като и сменявах цилиндри и накладки не ги бях много натегнал и педала беше по долу и по слаби спирачки имах ,и на другия ден ги разтегнах и педала се вдигна доста по на горе и спира доста по добре
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #13
                          Отзад не съм с Бендикс. Реглажа на наклатките е на задната страна на наклатката, не мога да го стигна на ръка без всичко да е свалено

                          Коментар


                            #14
                            Ъпдейт: Свалих барабаните, свих максимално наклатките от реглажа. Проверих цилиндрите, не текат. Напомпах после спирачките и реглажа почна да щрака. Сега блокира задна дясна и 1-2 сек след нея предна дясна. От ляво никой. Педала е много мек и лови чак 1см преди пода. Задържах я на един баир 2мин на спирачка и колата не тръгна. Идеи?

                            Коментар


                              #15
                              Спирачна помпа.
                              Bravo 1.9d 97г

                              Коментар

                              Working...
                              X