Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ниска задница на Fiat Tempra 1.6IE

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ниска задница на Fiat Tempra 1.6IE

    Здравейте, имам малък проблем който не мога да реша. Историята започва от както смених предните амортисьори с нови газови monroe reflex след което предницата на колата осезателно се вдигна, а задницата стана доста ниска... Понеже не смятам, че съм достатъчно компетентен се обърнах към майстор където смениха задните пружини с чисто нови - нямаше почти никакво подобрение. Сложихме "подложки" - общо взето същата работа. И в момента колата си е с ниска задница, та въпроса ми е какво пропускам и как мога да оправя нещата?Предварително благодаря!

    #2
    Смени и задните амортисьори, сложи пружини от мареа...

    Коментар


      #3
      Bane написа:
      Смени и задните амортисьори, сложи пружини от мареа...
      До колкото ми е известно амортисьорите не играят роля в това макар, че предницата се вдигна.Пружините от Мареа на 100% ли са съвместими. Мислех да сложа от Темпра комби но се оказаха коренно различни.

      Коментар


        #4
        Не съм сигурен, просто предполагам че като са на една платформа...може би от дедра или някоя алфа също са съвместими.Може просто да са ти се амортизирали вече пружините.П.С. т’ва за амортизацията, не съм дочел че си ги сменил с чисто нови... ама знае ли човек.

        Коментар


          #5
          За 4 месеца възможно ли е да съм попаднал на толкова голямо менте ? Не че с накладките не си патих няколко пъти

          Коментар


            #6
            стават от всички коли на тая платформа ,темпра,типо,браво,купе,алфа 155 и доста други , и моята леко е клекнала и ще и сложа по твърди сигурно от мареа или спортни
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              DJ69 написа:
              Bane написа:
              Смени и задните амортисьори, сложи пружини от мареа...
              До колкото ми е известно амортисьорите не играят роля в това макар, че предницата се вдигна.Пружините от Мареа на 100% ли са съвместими. Мислех да сложа от Темпра комби но се оказаха коренно различни.
              Ако имаш от Темпра комби слагай. Няма причина да не станат.

              Коментар


                #8
                Може да ползваш и такива от Браво/а. Аз по-едно време бях със Бравови на типото и задницата беше доста висока.
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  От комби темпра 101% не стават много по-къси са. Още при предната смяна нагледно видях разликата.Ще сложа първо газови амортисьори и ако не се оправи ще мисля от какво ще и слагам по-твърди пружини.

                  Коментар

                  Working...
                  X