Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разхлабват се болтовете на предно ляво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разхлабват се болтовете на предно ляво

    Проверих случайно преди дълъг път болтовете на джантите и 2 на предна лява бяха хлабави. Стегнах ги. Вчера се сетих и реших пак да проверя всички и отново на предна лява 2 имаха за стягане четвърт до половин оборот.Другите не са мръднали. Аз си мисля за повредени резби на главината - на прав път ли съм? Нова главина за Marea 2.4 JTD е точно 50 лв. Лесно ли се сменя или лагерът там е набит и при смяната ще се повреди? Изобщо съветите са добре дошли в случая как да процедирам.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    #2
    Нова главина с нов лагер. И му отвори капсуловките, да сложиш грес, че обикновено нямат много.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      болтове

      Този колега(темата му) имаше същия проблем,но не е казал какво е направил.Може да се включи с допълнение какво е станало.Иначе казват"ако пак се развият ги маркираш по някакъв начин и ако пак стане така,поне да си сигурен ,че са едни и същи и чак тогава да сменяш "
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #4
        Имам 1 чисто нов болт. Ще го сложа него за маркер, че е лъскав и се познава. Надявах се да може да се сменя главината без лагера, все пак не са комплект като задните.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          а джантите алуминиеви ли са

          Коментар


            #6
            Да
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Виж дали конусите на болтовете които се развиват са еднакви с тези ,които нямат проблем.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Колега,много е важно джантата да е центрирана точно в централния отвор.Ако не е, не може да се стегне равномерно във всички конуси.Последните се разбиват и колелото се охлабва.Много от джантите за целта имат допълнителни центроващи вложки на централния отвор.Ако твоите имат, виж на това колело да не е изпаднала.
                brava 1.9.jtd 2001
                punto 1.2 sport 1994
                Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

                Коментар


                  #9
                  проблема ти най-вероятно е в износените конуси на джантата,пробвай същата джанта на друго място да се увериш,че пак ще се развиват.

                  Коментар


                    #10
                    ivel написа:
                    проблема ти най-вероятно е в износените конуси на джантата,пробвай същата джанта на друго място да се увериш,че пак ще се развиват.
                    Не, не е това. Разменил съм предни-задни по друга причина. Втората проверка я направих след това. Смяна на главината при теб ще налага ли и смяна на лагера?
                    Munari написа:
                    Колега,много е важно джантата да е центрирана точно в централния отвор.Ако не е, не може да се стегне равномерно във всички конуси.Последните се разбиват и колелото се охлабва.Много от джантите за целта имат допълнителни центроващи вложки на централния отвор.Ако твоите имат, виж на това колело да не е изпаднала.
                    Имат вложки. Забелязал съм, че понякога падат при сваляне на гумите.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар

                    Working...
                    X