Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ABS на пунто мк2 1,9 дизел - 60 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ABS на пунто мк2 1,9 дизел - 60 коня

    Здравейте. От почти 6 месеца не работи абс-а на колата и лампата си свети. Колата спира нормално като кола без абс.Вече ми се намира свободно време да й обърна внимание и ако някой даде съвет как да процедирам ще е супер.Да опиша подробно проблема. Преди почти година се появиха първи симптоми за проблем с него - риташе педала на спирачката при съвсем сух път и плавно и леко натискане на същия. Тогава коментирах с познат и ми спомена, че някой от датчиците е заминал или си заминава като според него е преден, че те първи се разваляли. Както писах после изведнъж лампата за абс- си светна и сега си спира като кола без абс. Но понеже колата е втора ръка не се знае кога какво е сменяно. Възможно ли е на диагностика да се види кой датчик е виновен или каквото и там да е виновно за проблема.Възможно ли е просто да е замърсен някой датчик и каква е процедурата за почистване?Благодаря.
    Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

    #2
    За мен е датчик(може да се хване на диагностика докато ти свети лампата),може да е замърсен,но и ако е за смяна не са скъпи.
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар

    Working...
    X