Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава - тресе при спиране над 80 км/ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава - тресе при спиране над 80 км/ч

    Колата е Брава 1.6. Проблема е че тресе когато се спира при скорост над 80 км/ч. Прави го и когато спирам само с ръчната.Кога се появи не мога да се сетя , но със сигурност го нямаше когато купувах колата 2007-а и през първата година когато съм я карал. Досега карах така защото рядко карам със скорости над 100 , и съм свикнал като започна да спирам да припомпвам когато скороста намалее до 80. Ако не отпусна педала си тресе докато спре. Не че не спира , но спирачния път е осезателно по-дълъг. От всичко изчетено във форума , като че ли кантарчето е първият заподозрян за проблема. Тъй като няма да я правя аз , а ще я карам на майстори поради липса на време , дайте някое мнение към какво да ги насоча за да не троша излишно пари.
    Brava 1.6 ELX

    #2
    Криви барабани щом го прави и на дръпната ръчна- на бравото затова ги разкарах , на Мареата от 6 барабана в нас едвам избрах 2 неизметнали за да се кара нормално. Провери цилиндърчетата дали се движат и накладките на какво дередже са. За самите барабани по-добре им пусни една стружка при читав стругар и ги слагай отново.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа:
      Криви барабани щом го прави и на дръпната ръчна- на бравото затова ги разкарах , на Мареата от 6 барабана в нас едвам избрах 2 неизметнали за да се кара нормално. Провери цилиндърчетата дали се движат и накладките на какво дередже са. За самите барабани по-добре им пусни една стружка при читав стругар и ги слагай отново.
      Колега , а някаква идея имаш ли защо го прави над определена скорост ?
      Brava 1.6 ELX

      Коментар


        #4
        Моята теория е, че при по-висока скорост се загряват барабаните (при мен дисковете), щото са криви и почукват в накладките. При това се разширяват и започват да чукат осезаемо и съответно при спиране сумарният контакт между дискове и накладки е по-малък във времето и затова спира по-лошо. При мен проблемът се появява при над 15 мин. каране с над 130, затова така си мисля. Ако си карам с 90-100 нямам грижи и затова само им се каня на дисковете вече 3-4 години. Един-два пъти съм спирал рязко на магистрала и установих, че ако се включи АБС-а спирачният път е напълно удовлетворителен. При теб обаче 80 км/ч е доста ниска граница и ще трябва да вземеш мерките, които колегите предлагат.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          При по-висока скорост имаш повече обороти на колелото и в един момент над определени километри започват да се усещат пулсациите. По принцип и от криви предни дискове тресе при скорости над 80км/ч. Възможно е да имаш и криви барабани и криви дискове, ако имаш читав стругар той може да провери дисковете и барабаните с индикаторен часовник.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            И при мен го прави, а са ми сменени барабани, накладки и цилиндъчета. Без да искам прегрях единия барабан и го смених с нов. Продължава да си тресе при спиране над 80. На ръчна също го прави за това залагам на кофти сглобка знам ли моите ги разглобявах няколко пъти то тогава и все съм се научил как се сглобяват пак.... може пък и някоя друга част от задното качване да е здала багажа.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              В България нови части не значи изправни части- има дискове и барабани криви още в кутиите . Сваляне и шлайфане, аз колко съм патил с тия барабани докато ги разкарам...
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                А колко са ориентировъчно нормалните цени за сваляне , слагане и шлайфане на дисковете и на барабаните ?
                Brava 1.6 ELX

                Коментар

                Working...
                X