Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на лагер-главина на задно колело

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на лагер-главина на задно колело

    Здравейте,колеги. Вие ми лагера на задното дясно колело и се налага да го сменям.Колата е брава 96 г. с abs .Хич не ми се иска да я давам по сервизи ,не толкова до парите,а просто вече им нямам вяра на тези мошенници ,а и много от собствениците се изтарикатиха и имам чувството,че използват колите ни да се учат новите им работници . Както и да е .... Въпросът ми е ,има ли някаква специфика при смяната и по-скоро при натягането на новия лагер ,и каква е индикацията ,за да не се пренатегне . Общо казано дали е голяма философия или бих се справил сам . Не съм майстор,но не съм и толкова вързан в ръцете Ще съм благодарен за някой ваш съвет ,за да преценя дали ще се справя или да я карам в сервиз . Благодаря предварително !

    #2
    Лагери и главини

    Виж тук,може да откриеш някои отговори.По-надолу се бистри и за коли с ЕйБиеС и обикновени.Разгледай ,дано да е от полза...
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #3
      Re: Лагери и главини

      pl4 8rp написа:
      Виж тук,може да откриеш някои отговори.По-надолу се бистри и за коли с ЕйБиеС и обикновени.Разгледай ,дано да е от полза...
      Благодаря ти ! Ще разгледам .

      Коментар


        #4
        Смених заден ляв лагер комплект (ABS) преди няколко дни в сервиз, не в България. Оставих колата с обяснението, че вие много силно, много силен и неприятен резонансен звук започващ от 50 и най-силен при 80 без значение от предавката. Лично се съмнявах в гума или преден десен лагер, без да им споделям. След час-два ми се обадиха че е готова - сменен заден ляв лагер. Всичко в български пари обърнато точно 180лв. Реално лагера струва струва около 90лв., но ме таксуваха по техни си цени 145лв. + 35лв. труд.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          В коя страна го смени ако не е тайна , щом не е в България .

          Коментар


            #6
            Чехия
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Кофти,че се е наложило в Чехия да го сменяш .Определено стандарта е друг .Хубавото би било ,че поне гаранцията за качество на лагера е по-голяма от тукашните ментаци . Ще я видя моята утре поне да се уверя на 100 % ,че виенето е от десния лагер,и ще я закарам на сервиз ,пък дано не ме одерат като шиле и да са кадърни и опитни момчетата . Притеснява ме ,че аз нямам преса ,а и като го избивам да не почупя нещо друго .

              Коментар


                #8
                За задна главина не ти трябва преса- чети в тая тема съм писал как става - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...849&highlight=
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Задната главина е цяла , лагера е изработен в нея , ако търсиш качествена цената и е приблизително същата като в Чехия .

                  Коментар

                  Working...
                  X