Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ загряват ми спирачките след смяна на накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ загряват ми спирачките след смяна на накладки

    Здравейте колеги ,значи имам един въпрос реших да си сменя накладките на фиятчето(Пунто 1.2 16в 80к.с) ,защото старите вече нищо не ставаше от тях даже почнаха да свирят та на въпроса всичко си работеше идеално докато не сменихме накладките и след 1 ден и около 20/30 минати километра забелязах че болтовете на джантите загряват много барзо ,а самите джанти остават топли най-вероятно и спирачките загряват чува се и лек шум като карам едно такова наподобява цанкане като натисна спирачката и спира като я пусна пак започва това го прави горе долу като вече съм минал 5/6 км мисля си че искат време накладките да се напаснат към дисковете но незнам затова реших да се допитам? Че още тази вечер ми се налага да ходя до София ,а това са си 200 км от където съм така че ако може малко помощ ще съм благодарен мерси предварително!

    #2
    или накладките са твърди ментета ,или нещо апаратите ти не се връщат хубаво
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Ясно ми може и от накладките да е вчера ги взех мисля че бяха 32 лева марката беше нещо с Т не помня точно как се казваха ,но кутията беше зелена ,а апаратите до вчера си работеха перфектно със старите накладки,питах на две места от едното ми казаха някви губмички можело да са за смяна от другото ми казаха маркучи те ми били за смяна ,а колата до вчера си беше перфектна ,а и апаратите са раздвижвани неска като я закарах пак в сервиза ги раздвижваха незнам какво точно правиха но ми казаха че са ги раздвижвали иначе въпрса ми е може ли да карам така докато примерно се оходят накладките или може да стане по сериозен проблема и да ме остави някаде на пътя колата

      Коментар


        #4
        slavi89 написа:
        Ясно ми може и от накладките да е вчера ги взех мисля че бяха 32 лева марката беше нещо с Т не помня точно как се казваха ,но кутията беше зелена ,а апаратите до вчера си работеха перфектно със старите накладки,питах на две места от едното ми казаха някви губмички можело да са за смяна от другото ми казаха маркучи те ми били за смяна ,а колата до вчера си беше перфектна ,а и апаратите са раздвижвани неска като я закарах пак в сервиза ги раздвижваха незнам какво точно правиха но ми казаха че са ги раздвижвали иначе въпрса ми е може ли да карам така докато примерно се оходят накладките или може да стане по сериозен проблема и да ме остави някаде на пътя колата
        Търстинг? Може би? Не е от накладките, а от апаратите, старите ти накладки са били изтрити и не са пречили. Сваляш апаратите и ги раздвижваш, сигурно целите в прах и кал
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Аха да мисля че Тръстинг бяха ми ок мерси за информацията ще пробвам така да раздвижа и да почистя апаратите иначе днес минах към 100км колата си беше добре извън градско няма загряване но градско кадето използвам повече спирачките доста си загрявя ,ще пробвам с раздвижване на апаратите пак и ще видим какво ще стане.

          Коментар

          Working...
          X