Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВИП сервиз искат рушвети !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВИП сервиз искат рушвети !!!

    Колеги, да ви предупредя. Ако искате да минете ГТП във ВИП сервиз си пригответе допълнително пари над обявената цена. Преди няколко дни ходих там за преглед, гаража в който се прави прегледа е затворен, само за една кола и вътре сме аз, проверяващия и още някакъв пак от прегледите. През цялото време на прегледа проверяващия мънкаше за вскякави неща "офффф то тука май ти сълзи масло. оффф ти си си сложил ксенон, знаеш ли сега ако дойдат на проверка как ще ми сложат глоба ама какво да правя. Той тоя ксенон не може да се слага, забранено е. Сега ще ме глобят 1000лв ако дойдат и видят, че те пускам, то така не е добре, ти не си изправен технически и т.н." Оформиха ми документите, платих си и в същото боксче където е колата, затворено от всякъде и ще си тръгвам този ме пита- Сега идва най- интересния момент - дали ще се почерпим нещо. Не можех да повярвам !!! Питах дали към мен се обръща а той супер нагло - ДА, към кой мислиш!Не знаех какво да кажа, това е последното място на което бих помислил, че ще ме рекетират - VIP service. Чист и нагъл РЕКЕТ !!!!Попитах защо трябва да му давам пари, нали съм си платил на касата и той - ами защото заради страха сега ако дойдат както колата е в гаража и аз те пускам, а тя е неизправна - сълзи масло и има ксенон знаеш ли каква глоба ще ми направят. То чак толкова не е за вярване, разбирам да не ми работеха спирачките, да ми е изгнила колата, да ми е счупен прозореца и т.н но на мен всичко си ми е в ред, все пак аз се возя в нея и държа на тези неща. Не съм му дал пари на тоя ама наглостта му нямаше край да ми се обяснява колко е рисковано, че имам ксенон и че той ме пуска от прегледа така.Тея са долни измекяри, в гаражчето за прегледи има камера, която вероятно не записва глас щом този е толкова наперен и с гордост иска почерпка. Не знам какво да правя, мога ли да подам жалба някъде, че ТЕЯ СА ПЪЛНИ СЕЛЯНИ И СИ ИСКАТ РУШВЕТ. И не само това, а нагло ти обясняват защо го искат и как ако прецениш, че е добре, че те пускат да им дадеш - ТОВА, КОЛЕГИ Е РЕКЕТ!!!Не съм вярвал, че може толкова безочливо да бъда изнудван. Полицаи не са ми искали рушвет та тоя ли ще ми иска - работник в някакъв сервиз, тея хора от ВИП-а нормални ли са въобще ! Ще пиша във всеки форум за който се сетя, това не е нормално - ХОРА НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТЕЗИ МОШЕННИЦИ !Кажете какво мога да направя, към кого да подам сигнал.

    #2
    Достатъчно е, че си писал тука едва ли някой от форума ще стъпи там... пък има и други автофоруми, направи им "реклама" и в тях
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Re: ВИП сервиз искат рушвети !!!

      bg112 написа:
      ...Попитах защо трябва да му давам пари, нали съм си платил на касата и той - ами защото заради страха сега ако дойдат както колата е в гаража и аз те пускам, а тя е неизправна - сълзи масло и има ксенон знаеш ли каква глоба ще ми направят.
      И колко му даде, трябвало е да си свърши работата и да те спре от движение или да откаже да ти заверитехническия преглед, но някак си сте се споразумели, не си бил изряден, сега защо скачаш?
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Ама как "защо скачаш" ???Не съм му дал и левза почерпка, оправданието с ксенона е пълна измишльотина и е точно и само е нарочно натяквано за да му дам допълнително рущвет. Ако искаше да е толкова изряден защо ме пусна? Пусна ме само и единствено за да има за какво да си поиска почепрка. Не казвам, че колата ми е перфектна, но за 15 годишна кола технически забележки от рода на ксенон и сълзене на масло не мисля, че някой някога ще ми направи забележка. И добре - нека като са толкова стриктни в правилата да спрат всички онези примерно 70% от колите в София, които имат наистина технически проблеми или ксенон или сълзене на масло. Защо закона да е само за мен?Аз нямам драма - ще си смъкна застреляните крушки, ще си затегна пропката (просто не съм я видял) и ще съм 100% изряден. Нямам нищо лично към ВИП сервиз - ходил съм там няколко пъти и нямах проблеми с изключение на многото чакане, но това е толкова фрапантно, че няма как да го подмина просто ей така. Това причина ли е да се иска подкуп и то съвсем дебелокожо и нагло според вас?Ако ви се беше случило на вас как бихте постъпили? Бихте ли извадили 20 кинта да се почерпи онова монтьорче?Във СБА щяха да ме потупат по рамото и да ми вземат 5-10лв по-малко, ама не... аз исках наистина да ми погледнат колата...

        Коментар


          #5
          Re: ВИП сервиз искат рушвети !!!

          Plastex написа:
          И колко му даде, трябвало е да си свърши работата и да те спре от движение или да откаже да ти заверитехническия преглед, но някак си сте се споразумели, не си бил изряден, сега защо скачаш?
          Тя че работата е странна, странна е, потребител се регистрира и почва да плюе, това как да е.Ама да кажем, че му сълзяло масло отнякъде и че имал монтиран ксенон, не смятам, че не е изряден.Абе мирише яко цялата история
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Re: ВИП сервиз искат рушвети !!!

            emzo написа:
            Абе мирише яко цялата история
            Не, след добавеното уточнение аз допусам човека да е от форума и да прави нова регистрация, за да опише случая, най-напред ми мина, че може да е от конкуренцията и да пръска въпросните, но е напълно възможно на някой от персонала да са му свършили джобните и да е изплюл камъчето. Как ще постъпя ли, като стар хитрец ще щипна някой лев, ако преценя, че наистина не съм изправен /от тия съм дето едно време минавахме само пред КАТ на преглед и ако се заядат посмъртно не можеше да се мине без човек.../ но неизправността не е от жизненоважните - някоя вдлъбнматина или нещо по външен вид, ала-бала, дето кола не обръщат, е , ако е нещо сериозно, отивам, правя и пак се връщам - понякога там разбираш, че не ти държи задна лява примерно. А ако реша, че някой сериозно ми навлиза в територията /ъъъ направо иска да ме клати/ има си камерки, китайски, по вратовръзки и в какви ли не боклуци, направо правя филма и едновременно и на Господарите и в тубата, без кой знае каква режисура от моя страна. Това ще направя. Няма само нас да ни работят с камери я! И тогава идва ред да си плаща ... главния герой
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              И аз потвърждавам, че ВИП сервиз в Младост са измекяри, и по-точно тези които извършват ГТП. Описвал съм го в една от темите за прегледи...През 2009 минах ГТП при тях без да ми вкарат колата в клетката за прегледи, а само ми взеха парите и на улицата ми смениха стикерите. На желанието ми да проверят поне спирачките,отговориха че щом съм нямал оплаквания и колата спирала - няма проблем.През 2010 се бях заблял и последния ден от месеца беше събота...и хоп отново при тях. Този път бяха стриктни - провериха всичко по колата, като накрая ми казаха, че ГТП струва 30лв, но няма да ме пуснат заради една малка "звездичка" на стъклото и ми предложиха 2 опции:1) плащам 30 лв на касата за ГТП + "да почерпиш" и съм готов2) плащам 20лв на касата за проверка на техническо състояние на лек автомобил, отивам оправям си стъклото и се връщам, за да мина ГТП........Тази година не стъпих при тях.......Предпочетох СБА-Младост (там също се опитаха да ми поискаха пари "под масата", без смислено обяснение защо). Догодина ще търся ново място.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                @Plastex, колега, пусни фиш. Имаш добро шесто чувство @emzo, да - само ксенон и сълзене на масло. Наистина нямам други забележки (поне такива за които да знам). Все пак ако исках да мина фиктивно - има бол места където това може да се случи, но аз исках да ми проверят нещата. Все пак аз и моите близки се возим в тая кола.И сега като се замисля за цялата ситуация даже не съм убеден, че в момента ми сълзи пропката понеже сълзеше преди, смених маслото и нарочно накарах да ми затегнат пропката. Вече 3000км не ми е мръднало нивото и не съм поглеждал. Нарочно попитах дали сълзи или е сълзяЛО понеже уж го оправих и се насочих да гледам, а човека тръгна срещу мен обяснявайки ми някакви неща и така и не стигнах до под колата.

                Коментар


                  #9
                  Темата щеше да е с по-голям ефект ако не беше пусната по този начин. Не виждам наистина причина да се прави нова регистрация за да се каже една истина ...

                  Коментар


                    #10
                    ilkor написа:
                    Темата щеше да е с по-голям ефект ако не беше пусната по този начин. Не виждам наистина причина да се прави нова регистрация за да се каже една истина ...
                    Аз пък съм на мнение, че това е правилния начин, при положение, че по ника могат да го проследят и притесняват. Казва си човека какво е било и всеки да си прави изводите, защо да му създават неприятности, ако са му известни номера на колата, оттам имена и адрес и т.н.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #11
                      Ти сериозно ли го мислиш това което си написал ?!?Те са му държали всички документи където освен номерата на колата, имената, му пише и адреса!И ще тръгнат да го търсят в някакъв форум! Най-малкото този форум си има правила според които това не е редно.

                      Коментар


                        #12
                        ilkor написа:
                        Ти сериозно ли го мислиш това което си написал ?!?Те са му държали всички документи където освен номерата на колата, имената, му пише и адреса!И ще тръгнат да го търсят в някакъв форум! Най-малкото този форум си има правила според които това не е редно.
                        Абсолютно. Така много трудно ще се досети кой от всичките го хвали. С малко повече въображение нашия съфорумец може изобщо да не е бил там с фиат. А това за редно и нередно, аз му прощавам, че така е избрал да каже една истина, а ти ? А това за някакъв форум... От домашния ти телефон някои хора имат инфо да оглеждат и имотите които притежаваш и каквото там се сетиш, белязани атоми сме всичките, а не всеки има пункт за прегледи.
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар


                          #13
                          Ако съм единичен случай със сигурност ще знаят кой съм, но съм 99,99% сигурен, че това е редовна практика при ГТП-то във ВИП. Просто по увереноста и спокойствието с което си говорихме за тая почерпка изглеждаше доста рутинно.

                          Коментар


                            #14
                            Не мисля, че новата регистрация е кой знае какво. Може би колегата прави точно това:
                            spark написа:
                            Достатъчно е, че си писал тука едва ли някой от форума ще стъпи там... пък има и други автофоруми, направи им "реклама" и в тях
                            Колкото до въпросния сервиз, веднъж преди 2-3 години се опитах да им стана клиент, ама не успях. Причината беше в тотална липса на внимание от тяхна страна. Сега аз им отговарям със същото
                            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                            Коментар

                            Working...
                            X