Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До всички застраховани в Армеец

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    viktorson написа:
    някой от вас има ли представа колко време се лежи умишлен палежпри положение че заловят палителя
    Наказателен кодекс - извлечениеПрестъпления, извършени по общоопасен начин или с общоопасни средстваЧл. 330. (1) Който запали сграда, инвентар, стоки, земеделски или други произведения, гора, машини, рудник или друго имущество със значителна стойност, се наказва за палеж с лишаване от свобода от една до осем години.(2) Наказанието е лишаване от свобода от три до десет години:1. ако пожарът е представлявал опасност за живота на някого;2. ако е имало опасност той да се разпростре и върху други имоти, като посочените по-горе;3. ако запаленото имущество има историческа, научна или художествена стойност или ако в запаленото помещение се пазят предмети, които имат историческа, научна или художествена стойност;4. (нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) ако палежът е извършен от лице, което действа по поръчение или в изпълнение на решение на организация или група по чл. 321а или организирана престъпна група;5. (нова - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) ако запалената гора или друго имущество със значителна стойност се намира в защитена територия.(3) Ако в случаите по предходната алинея са последвали значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода от три до дванадесет години, а ако е последвала смърт за някого, когато деецът не е искал и не е допускал това, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години.чл. 331. (1) Който по непредпазливост запали чужд имот по предходния член, се наказва с лишаване от свобода до три години.(2) (Нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който запали стърнище, вследствие на което предизвика пожар в горския фонд, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба от петстотин до пет хиляди лева.(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако е последвала смърт или значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до пет години.Чл. 332. За палеж деецът не се наказва, ако по собствена подбуда е загасил незабавно пожара, преди да са настъпили значителни вреди.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #17
      Един път ми се наложи да ходя в Армеец защото ми пукнаха малко фара на Bravo-то. Без протокол от КАТ и без въпроси ми записаха щетата и след това ми изплатиха 117.40лв. Още си карам със стария. Реално нов май струва някъде толкова. Но за сервиза не знам. Иначе за твоя случай еб...ти простотията и мен ме е яд. Просто винаги искай експертна оценка а не вкарване в техен сервиз.

      Коментар


        #18
        АЗ от 1 месец чакам Бул Инс да ми плати са две драскотини и заден стоп аме не. Иначе и те ми предложиха ремонт в техен сервиз. Добре, че не приех, щото и те сигурно са мизерници.

        Коментар


          #19
          Пиша по тази тема понеже веднъж взех отношение и изразих мнение което сега е различно ...Е, и на мен ми се случи да фрасна колата - стана някъде преди месец и половина на бул.България под моста на бул.Витоша. Беше мокро, колата пред мен рязко спря без видима причина в най лявата лента - после се оказа че жената е искала да спре за да изчака колите в дясната лента и да се престрои ... Както и да е - ето резултата:Понеже нямах никакво време да се занимавам със сервизи а и щетите бяха доста реших направо да я закарам в оторизиран сервиз на Армеец. Викнах си пътна помощ от СБА и безплатно ми закараха колата до сервиз Джоки в Овча Купел.След огледите се оказа че за смяна са преден капак, предна броня, десен калник, десен фар, радиатора и изпарителя. Други поражения нямаше - удара беше високо и беше минал над роговете - на практика предната броня не бе пострадала - само горната и част. След 2 седмици си взех колата като всичко това беше сменено с нови но не оригинални части като бяха сменени двата фара (но не с електрическо регулиране) и климатика беше зареден. Освен всичко за боядисване беше боядисана и дясната врата понеже имало олющена боя по ръба от калника. Отделно си платих за боядисване на тавана защото в средата имаше лека вдлъбнатина. Ето как изглежда предницата в момента.Всички които гледаха колата бяха на мнение че ремонта е извършен много добре включително и боядисването. Е, имам и забележки - например при опита за махане ми бяха счупили антената, декоративната решетка не пасва много добре ... но като цяло останах доволен от качеството на ремонта.Та явно положението с тези сервизи е различно - веднъж нещата се получават друг път - не ..._____________________Относно тази декоративна решетка - едно че не нещо не пасва много добре тя е от стария вид и ми изглежда грозно в сравнение със предишната ми. Някой знае ли откъде може да се намери по-новия модел. Разпитвах тук-там но нямаха ...

          Коментар


            #20
            Re: До всички застраховани в Армеец

            viktorson написа:
            Колеги които от вас са застраховани в ЗК Армеец при щети, да не дава Господ, да правят струват, но чуят ли за ремонт в техен сервиз В НИКАКЪВ случай още повече в "Джоки" - безобразие, отказ за съдействие, мотаене...и какво ли още не!!!!!Отидох да ми правят халоген и броня...след 10 дни отивам защото никой не благоволява да ми се обади а и аз имам работа и..."колата отпред е готова но имаме проблеми - превъртян ремък и изкривени клапани и то всичките до един!!!!!!!!!!!!!! и то защото ремъка ми бил стар и като тръгнали да вкарват колата за боядисване и така превъртял просто ми идеше да му скоча на тоя дърт ненормалник дто ми разправяше врели некипели!И така утре с комисия при тапанарите....просто нямам какво да ви кажа повече НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!!
            Ти пък, как си го измисли това? Те са единствения застраховател, който само в София има договор с 51 сервиза, отделно сервизите на официалните вносители. Още повече, са единствените застрахователи при които като отидеш за щета си попълваш искане и ти избираш в кой от 50те сервиза да отидеш. Имат карта и каталог със сервизите. Явно "Джоки" сам си го избрал по някаква причина ... И последно имаш протокол при предаване на колата и протокол при получаване. Не си доволен, казваш на застрахователя, оправят ти го пак.

            Коментар


              #21
              браво колега, коментар тъкмо на време Преди 100 години, когато горе-долу съм написал тази тема, нямаше такова нещо с 50 сервиза, и направо ме пратиха при тия некадърници...Тия пунти с протоколите дето ми ги пишеш, явно също са новост при тях... - колата беше разколачена без никакви протоколи, без никой да ме пита, а финално получих писмо, че комисията (смятай пияните очилати чичковци) решила, че аз съм кривия...ай оправяй се Както и да е, всеки си решава къде да се застрахова, а аз просто алармирах за проблем! Роднини и приятели там нямам...
              Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

              Коментар


                #22
                А интересното в Армеец е и, че за съжаление гражданската огтоворност ми излезе на мене на 285 лв. Купих си Фиат Стило нафтова печка и си платих в Април месец 183лв за г.о. НО като реших да поискам зелена карта защото имах пътуване до Турция тия от Армеец ми искаха още 102 лв. И така да ти изям аз на тебе Г.О. която е 285 лв. За съжаление и каското ми е там..... АРМЕЕЦ = НИКОГА ПОВЕЧЕ

                Коментар


                  #23
                  jaffara написа:
                  А интересното в Армеец е и, че за съжаление гражданската огтоворност ми излезе на мене на 285 лв. Купих си Фиат Стило нафтова печка и си платих в Април месец 183лв за г.о. НО като реших да поискам зелена карта защото имах пътуване до Турция тия от Армеец ми искаха още 102 лв. И така да ти изям аз на тебе Г.О. която е 285 лв. За съжаление и каското ми е там..... АРМЕЕЦ = НИКОГА ПОВЕЧЕ
                  Jaffara , вярно е, че е малко по-скъпо, но и двата пъти когато ми се е налагало да ходя при тях са били коректни .

                  Коментар


                    #24
                    Колега от Мерцесес форума ми каза че на няколко коли който са влезли във въпросният сервиз са излязли без фреон.От сервиза се оправдали че няма ли машина за фреон и не знаели нищо по въпроса.
                    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                    Коментар


                      #25
                      да дам и аз мнение по въпроса с този "сервиз" Джоки...купих си предна броня за бравата Абарт от колегата от Пловдив и им я занесох за боя миналия понеделник с идеята че ще е готова до сряда...от вчера насам упорито ми затварят телефона и незнам какво става...днес успях да намеря друг техен телефон и след като чичката от другата страна ми каза че имали били по важна работа от моята броня ми стана тъпо...боядисването струва 150лв...за 1 броня...представете си и трябва да чакам 10-15 дни за да стане след като имахме уговорка да е готова до сряда...това е ненормално никога не стъпвайте там тея са баси и нещастниците...яд ме е само че съм всеки ден на работа и немога да отида да му тегля едни майни на оня и да си взема бронята...
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар

                      Working...
                      X