Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сервизът на Йода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сервизът на Йода

    Въпреки, че си излях мъката миналата седмица, в темата предвидена за това, реших да пусна отделна тема, защото забелязах, че въпросният майстор има регистрация и в нашият форум -> http://forum.fiat-bg.org/profile.php...le&u=13213За който не е ясно, за какво иде реч, ето ситуацията:
    nikolce написа:
    Голям минус за сервиза на Йода, намиращ се на сточна гара. Ето сайта -> http://www.yodacorp.org/index.php?lang=bgМалко предистория: Миналата неделя (27.03.) ходих при него, да погледне колата, че нещо взе да прещраква педала на съединителя, и след кратката проверка се оказа съединител. Уточнихме цени всичко, с уговорката да му звънна по-късно за да запиша час. Питах го дали колата ще е готова до петък, че тогава искам да пътувам за празниците. Каза няма проблем. Звъннах му по-късно, уговорихме се да я закарам във вторник вечер. Също така се уговорихме да ми търси съединител, като изрично казах че не искам турско валео. Лук, френско валео,...само да не е турско. Вторника ми излезе една работа, за сряда сутринта. Обадих му се да го питам, дали ще я почне колата, ако не, да му я закарам сряда сутринта. Каза ми, че няма да я почва, само ще стои пред сервиза, и се уговорихме за сряда сутрин да оставя колата. Каза ми че ми е намерил съединител комплект валео френски. Питах го сигурен ли е, да не би да е турски? Не, вика, от вносителя ги вземам, няма как да е турско менте. Викам ОК, екстра.Сряда сутринта около 10:30 - 11:00, отидох в сервиза, говорихме си, питах го кога ще е готова колата? Отново, го подсетих че колата ми трябва за петък вечер. Каза че, до утре вечер (четвъртък вечер), най-вероятно ще е готова, ако не петък сутринта максумум. Питах го какви пари сега да му оставя, каза само за частите, че още не са пристигнали. Добре, оставих му 280 лева, каза че валеото струва 266.Четвъртък, хубав ден, дойде 19:00, реших да му звънна да го питам какво става....Вика ми, едва сме я почнали, за утре може да не стане. Викам човече, колата ми трябва за утре вечер след 19:00, мисля че ще се справите. Вика добре но не обещавам. В крайна сметка се съгласих да я взема събота сутрин, само и само да стане. Вика добре утре ще се чуем.Днеска ми се обади майстора, към 13:00 вика няма да се справя, ела си я вземи, ще е готова след час, час и половина. Ядосах се, трябваше да ми каже, още преди 3-4 дена, че няма да се справи, да си тръся друг майстор да я прави. Отидохме към 17:00 с едно приятелче, върна ми 14 лева, каза че частите са в багажника, и по живо, по здраво. Отворих веднага багажника, гледам кутия валео, гледам вътре частите, добре, гледам надписите по кутията, и хоп изненада made in turkeyПреглътнах го, викам няма да правя проблеми, и си тръгнах.Тука идва по-интересното.Карам си аз, бре нещо ми тропа по завоите, се едно каре, ама метален силен звук. При един по-сериозен ляв завой, съвсем се разтропа, и след 20метра влезнах в една бензиностанция, добре че беше веднага на пътя ми. Излизам от колата, и какво да видя (трябваше да снимам, са ме е яд), два болта на джантата от лявата страна стърчът, отивам от дясната страна, един стърчи също. Обадих му се, викнах му едно хубаво, казах му и за съединителя че е турски, за болтовете каза само че е възможно, за друго дума не обели, и затворих. След това вдигнах колата, като останалите не развити болтове, ги разврътях с пръсти! Въобще нищо не е било стегнато, НИЩО, Нито един болт. Въобще не мислих да го пиша по форуми, може би имал работа, не е имал време, не му се занимавало, случва се, провали ми празника, ама случва се.Обаче като видях да ми висят болтове на джантите, е това преля чашата. Моите изводи си ги направих, правете си вашите.п.п. Човека се води нещо като форумен майстор на Рено, четох доста добри отзиви от него, затова отидох при него. Ама уви, това е. Може би, и аз да нямам късмет, не знам.Останах си с счупен съединител, утре сутринта тръгвам на път, пожелайте ми късмет. И извинявам се за дългото четиво.Весели празници на всички
    1. Не свърши никаква работа по колата (а се нае да я прави)2. Излъга за произхода на частите3. Незатегнати болтове на джантитеЗа глупостите от 1-ва, и 2-ра точка не мислих хич да се хабя. Заради третата точка смятам че хора като него, нямат място в нашият форум. Тук става въпрос за здравето и живота на хората!Ако Йода има да каже нещо в своя защита, да казва. Нямам нищо напротив.
    00' Bravo 105 JTD

    #2
    Нека майстора се защити! Щом като е от форума, може да види темата.Несвършването на работа е досадно, но незатягането на гумите е престъпно и е можело да завърши с убииство по невнимание. Взимането на пари само за частите, и то повече от обявените - няма нужда от коментари. Смятам че такъв човек няма място в нашият форум, предлагам да му се наложи постоянен бан ако не може да докаже невинността си!
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Здравейте колеги, съжалявам, че в тази тема ще ми бъде първият пост във вашият Форум.Този човек не е форумен майстор на Рено - мога да го заявя най-отговорно.Йода, днес до 20:00 часа, очаквам вземеш отношения по повдигнатите проблеми.В противен случай, ще взема мерки, сервиза ти да бъде премахнат отсписъка с партньорите на Рено Клуб България!

      Коментар


        #4
        Ау! Само като се сетя, че скоро се бях разбрал с него да ми прави нещо по колата. Добре, че не отидох при него. Иначе колега много кофти случка. Аз затова вече избягвам майстори. Каквото мога гледам сам да го правя или ходя само при доверени. Та те каквото пипнат по-зле става.Иначе колега погледни от другата страна. И да се ядосваш и да не се ядосваш все тая. Минало е. Радвай се, че си видял навреме болтовете и сте живи и здрави.
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #5
          ето ме. няма какво да се защитавам, само ще допълня:бяхме много заети преди празниците и направих всичко възможно да сменя съединителя на никола. за съжаление не успяхме.през цялото време го държах в течениепърво - за цените на частитевторо - за това кога ще започнем работа по колата.никола добре знаеше, че има шанс да не стане и в последствие този шанс се увеличи много. затова му се обадих и му казах, че няма да имаме време да я сглобим до уговорения ден.разбирам, че е неприятно. въпреки това не мога да си позволя работниците ми да припадат...хора сме, душа носим. аз лично съм стоял до след полунощ цялата седмица преди великден.съединителят на бравото на никола просто ни дойде в повече, извиних му се културно няколко пъти.пари в повече не съм взимал. никола остави 280 лв, съединителя струва 266, остатъка е върнат и за частите има документ и същите подлежат на връщане.не съм погледнал етикета. досега не съм имал проблем с френски/турски части. в магазина А1 на ул. козлодуй поръчаха комплекта валео пред мен от представителството на рено в х. димитър.единствено искрено съжалявам за нестегнатите болтове на гумите, от преумората е. всичко друго според мен е било човешко отношение, което в момент на ярост никола е сметнал за поредната измама. тук не работим така.
          В сервиза съм!

          Коментар


            #6
            Извинявай Йода, както казах по-горе, бяхме се разбрали с теб още от неделя (28.03.) че до петък колата ще е готова. Вторник вечер нямаше да я почваш, затова ти я докарах сряда сутринта. Каза ми "до утре вечер (четврътък), максимум петък сутрин, ще е готова". Ако си имал работа, и не си могъл, вторник/сряда да ми беше казал да си търся майстор на време.За частите, си е изцяло твой проблем, още в неделята говорих с тебе че не искам да са турски ментета.А пък за болтовете, бях ти казал че ще тръгвам на път, така че спокойно можех да се утрепя някаде, по дупките на Владая.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              така е, за което аз се извиних вече.
              В сервиза съм!

              Коментар


                #8
                yodaaplus написа:
                единствено искрено съжалявам за нестегнатите болтове на гумите, от преумората е.
                Не се заяждам, но колкото и да си изморен и скапан такива работи са недопустими. Все едно след ремонт на скорсна кутия, от умора да забравиш да сипеш масло. К’о прайм после???
                Manowar - Татко
                Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                Коментар


                  #9
                  yodaaplus, според мен за да се поправи поне неразбирателството с парите, трябва да върнете заедно с nikolce съединителят, за да си вземе той парите, защото търси друг вид производител. С това ще си върнеш част от доверието.По отношение на заетостта, мога да кажа че са ме връщали от доста сервизи още в началото, като си оставям телефона, ако имат свободно време.Точно за да не стават подобни неща. Кажат ли ми че ще ме вземат, и след това колата ми не е направена - трудно ще се навия да стъпя пак в сервиза, защото и моето време също се планира.Това е само мнение, нищо лично към никой. Взимам отношение защото и на мен ми се случи да ми развият болтовете на гумите, и да тръгна, и чувството хич не е приятно
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    GTipo написа:
                    yodaaplus, според мен за да се поправи поне неразбирателството с парите, трябва да върнете заедно с nikolce съединителят, за да си вземе той парите, защото търси друг вид производител. С това ще си върнеш част от доверието.
                    GTipo, неразбирателство с парите не е имало. Съединителя по документ струва 266 лева. Оставих му в сряда 280лв, а в петъка ми върна ресто 14лв Йода.Относно врщането, както казах вече, преглътнах го. И без това колата утре влиза в бокса, и не ми се търси те първа друг съединител.
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Извинявайте че се намесвам,исках само чисто професионално да вметна че няма разлика м/у френско,турско,италианско и испанско/има и такова/ Валео в качеството...Единствено не се препоръчна корейското Валео. Така че карай си съединителя-нямаш проблеми с него,а за другото дано стигнете до компромисно решение! Поздрави!
                      LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                      LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                      LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                      Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                      Grande Punto 1.2 LPG

                      Коментар


                        #12
                        yodaaplus написа:
                        пари в повече не съм взимал. никола остави 280 лв, съединителя струва 266, остатъка е върнат и за частите има документ и същите подлежат на връщане.
                        ще го върнем, разбира се.напълно ви разбирам всички, крайно неприятно е да не се свърши работа.случва се макар и в много редки случаи.не съм малък и си предвиждам ремонтите, но не съм и господ и понякога работата закъснява. закъснението се натрупва и така се наложи да върна колата на никола. това обаче нямаше как да го знам 3 дни по-рано.
                        В сервиза съм!

                        Коментар


                          #13
                          мисля че случая се изяснии най-важното е, че колегата със сервиза разбира че е направил грешка
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            nikolce написа:
                            GTipo написа:
                            yodaaplus, според мен за да се поправи поне неразбирателството с парите, трябва да върнете заедно с nikolce съединителят, за да си вземе той парите, защото търси друг вид производител. С това ще си върнеш част от доверието.
                            GTipo, неразбирателство с парите не е имало. Съединителя по документ струва 266 лева. Оставих му в сряда 280лв, а в петъка ми върна ресто 14лв Йода.Относно врщането, както казах вече, преглътнах го. И без това колата утре влиза в бокса, и не ми се търси те първа друг съединител.
                            Ок, аз разбрах че искаш да върнеш този и да търсиш някакъв дето да не е турски.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              за другите неща не знам, но за незатегнатите болтове се случва много често, не само на сервизи, а и на гумаджии, затова аз след ремонт си проверявам сам всички гайки по шарнири, накрайници т.н. и си донатягам гумите, па нека съм луд
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X