Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на хидравлично масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на хидравлично масло

    Здравейте колеги. Днес смених маслото на двигателя и на скоростната кутия, но на хидравликата не успях. Момчето от сервиза излезе много точно и ми обясни, че не иска да рискува за да не повреди помпата. Кажете, ако знаете къде в Люлин могат да го сменят без да ми повредят помпата. А за сервиза където смених маслото е в Люлин зад бл.731 и момчето се справи доста бързо и добре.
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    #2
    Нещо много ги е страх да сменят това масло На мен няколко местни "майстора" също ми отказаха.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Аз за това питам не искам да се правят експерименти на моята кола. И после еми то се случва, какво да направя, и.т.н.
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        Какво ще и повреди на помпата като не е електрическа ами се задвижва от пистовия ремък? При мен развиха нещо отдолу, на 3-4 пъти наливахме масло за промивка, вдигнаха ме на подемника с колата и въртя наляво-надясно докато маслото пръска отдолу. Промихме я добре с 1л масло и другия литър наляхме... май около 700мл пое.. не помня.В тоя сервиз дето ходих беше точно обратното - майстора беше 1000% сигурен, че нищо няма да се скапе и викам давай
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Ами знам ли, ако я запалят без да налеят масло и пр...... помпата
          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

          Коментар


            #6
            мойто го смених по следния начин. изсмукваш всичко което е в казана правиш 3-4 завъртания крайно ляво крайно дясно изсмукваш това което се е появило, всичко правиш на загасен мотор. наливаш масло в казана до горе палиш колата капваш още малко масло и почваш да въртиш пулен ляв ппълен десен 6-8 пъти. гасиш колата и повтаряш процедурата 2-3 пъти.P.S. не се чува звук от помпата пък не само си си сменил маслото а си си промил системата от отайки и боклуци.
            FIAT Marea 1.9TD/100

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F1%EC%FF%ED%E0това излиза като се пусне ’търсене’ако се използва метод 1 ДОСТА се олива с масло но проблема е само козметичен, с един парцал после се изчиства.

              Коментар


                #8
                Аз искам да го източа от самата рейка.Да изтече всичко от долу.Да промия и после да сложа новото масло.Ако има някакви гадости да изтекат
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  направи го както ти казах
                  FIAT Marea 1.9TD/100

                  Коментар


                    #10
                    zombaiko написа:
                    мойто го смених по следния начин. изсмукваш всичко което е в казана правиш 3-4 завъртания крайно ляво крайно дясно изсмукваш това което се е появило, всичко правиш на загасен мотор. наливаш масло в казана до горе палиш колата капваш още малко масло и почваш да въртиш пулен ляв ппълен десен 6-8 пъти. гасиш колата и повтаряш процедурата 2-3 пъти.P.S. не се чува звук от помпата пък не само си си сменил маслото а си си промил системата от отайки и боклуци.
                    Аз си смених маслото точно така. Разликата е, че трябва да "преточиш" поне 2 л., за да си сигурен, че почти цялото е подменено.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Rokambol написа:
                      zombaiko написа:
                      мойто го смених по следния начин. изсмукваш всичко което е в казана правиш 3-4 завъртания крайно ляво крайно дясно изсмукваш това което се е появило, всичко правиш на загасен мотор. наливаш масло в казана до горе палиш колата капваш още малко масло и почваш да въртиш пулен ляв ппълен десен 6-8 пъти. гасиш колата и повтаряш процедурата 2-3 пъти.P.S. не се чува звук от помпата пък не само си си сменил маслото а си си промил системата от отайки и боклуци.
                      Аз си смених маслото точно така. Разликата е, че трябва да "преточиш" поне 2 л., за да си сигурен, че почти цялото е подменено.
                      прав си :D
                      FIAT Marea 1.9TD/100

                      Коментар


                        #12
                        Къкъв е пробега на който трябва да се смени това масло?
                        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                        Коментар

                        Working...
                        X