Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчаите някои сервиз за ФИАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колега Nino,Има доста голяма разлика между демонтируем и предлагащ се като оригинална част... оригинална!!!Във всички магазини за италиянски резервни части се предлагат : тампони на носачите, тампони на стаб. щанга включително и въпросния лагер на червяка - Но не и оригинални!! Fiat Auto S.p.A НЕ предлага гореизброените части. Това го знам със сигурност...проверявал съм!(Не в заводската книжка) Колкото до труда вече уточнихме, че сме на едно мнение... много е!!!Позволих си да си направя един експеримент.... видях от подписа ти, че караш Punto II Ds (Много добро между другото)Обадих се в А.И. За този модел съединител к-т (притиск. диск, феродов и лагер) = 392.90лвТака... с отстъпката (която всъщност не искате) да речем 15% = 327.42лв което хич не е далече от това което си платил в Т&N car...Ако не ми вярваш звънни... мога и тел. да ти дам, ако те интересува...Иначе за Монопола си абсолютно правМечтая за деня в който ще имаме 9-10 GSM оператора, поне 2 фирми като Електрото, поне 3 като Топлофикацияи разбира се поне 4-5 магазина за оригинални резервни части за любимата ми кола!!P.S. Не казвам нищо лошо за T & N car за тях съм чувал само хубави неща!

    Коментар


      #32
      Chukche написа:
      Колега Nino,Има доста голяма разлика между демонтируем и предлагащ се като оригинална част... оригинална!!!Във всички магазини за италиянски резервни части се предлагат : тампони на носачите, тампони на стаб. щанга включително и въпросния лагер на червяка - Но не и оригинални!! Fiat Auto S.p.A НЕ предлага гореизброените части. Това го знам със сигурност...проверявал съм!(Не в заводската книжка) Колкото до труда вече уточнихме, че сме на едно мнение... много е!!!Позволих си да си направя един експеримент.... видях от подписа ти, че караш Punto II Ds (Много добро между другото)Обадих се в А.И. За този модел съединител к-т (притиск. диск, феродов и лагер) = 392.90лвТака... с отстъпката (която всъщност не искате) да речем 15% = 327.42лв което хич не е далече от това което си платил в Т&N car...Ако не ми вярваш звънни... мога и тел. да ти дам, ако те интересува...Иначе за Монопола си абсолютно правМечтая за деня в който ще имаме 9-10 GSM оператора, поне 2 фирми като Електрото, поне 3 като Топлофикацияи разбира се поне 4-5 магазина за оригинални резервни части за любимата ми кола!!P.S. Не казвам нищо лошо за T & N car за тях съм чувал само хубави неща!
      Нещо нещата взеха да стават "ЛЮБОВ КЪМ СПОР/Т/А и да си говорим на "АНГРО".Сега запомни следното:Абсолютно никоя фирма производителка на автомобили не произвежда и предлага резервни части!!!Освен може би основните възли на двигателя, като бутала, колянов вал, блок, разпр.вал и др. Но и това не е сигурно!!! Говорим за резервни части. На злополучното лагерче което извадихме от рейката пишешe MADE IN GERMANY!Рейката,носачите, накрайниците са ми TRW /колата още е с оригиналните такива/.Съединителят беше "Борг и Бег", радиаторът ми е BOSH CANADA,спирачната система BOSH FRANCE, помпата LUCAS England, ECU-тo DELPHI HUNGARY!За какви " ОРИГИНАЛНИ ЧАСТИ" на Fiat Auto S.p.A говориш които се доставят от АИ?!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #33
        Тва за спор(т)а ми хареса))))Ето какви са Оригиналните части които А.И внася:DensoValeoA.P.Magnet MarelliCofapMetano (Injection controlunits)Wayass AutoLucasBosch (Germany)UfiPurfluxMicron AirHellaCoreloNGKима и много други които не знам, но със сигурност знам, че за основните части се използват предимно Италиянски производители (изключение правят ECU-тата и ГНП-тата там се използват предимно Bosch, Metano и Lucas(като Metano си е Италиянска)) Може и да не разбирам от монтаж на части, но това не значи, че не разбирам от части... работата ми е свързана с такиване за италиянски коли, ама части... Специaлно за съединителите две са основните марки Valeo и A.P.(Италиянски)Предлагам да сложим вече край на спора.... наистинаЯсно е, че ти няма до отидеш в А.И.Както и аз няма да отида при "Бай Киро" (името е случайно подбрано, визирам квартален "майстор"... да няма сърдити)))Пожелавам на всички които карат Италиянски коли да попадат винаги на добри механици, части, отношение и т.н.където и да си сервизират колите

        Коментар


          #34
          Chukche написа:
          Ясно е, че ти няма до отидеш в А.И.Както и аз няма да отида при "Бай Киро" (името е случайно подбрано, визирам квартален "майстор"... да няма сърдити)))
          Аз съм от хората които могат да си позволят да отидат в "АИ" Гърция, Турция, Унгария, Австрия..../колкото и нескромно да ти звучи/, но никога няма да отида в АИ България, за това си прав! Не подценявай българските "Бай Кировци", понякога в тях има доста хляб, а и те взеха да попрочитат туй-онуй в последно време! Понякога можеш да останеш доста приятно изненадан, стига човекът в последните 15-на години да си е имал работа с Фиат и Застава.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #35
            Само да добавя, че от средата на 90-те всичката електроника, произведена от Магнети Марели е собственост на Денсо.Ами свещи Денсо се продават навсякъде, нали?Е, остава да изясним какво е оригиналма част...а именно марковата.Валео предлагат доста магазини, а не само в Ауто Италия,нали?Какво тогава означава :Оторизиран дилър и сервиз на ФИАТ?Частите са като навсякъде, само цените са различни.Пример:съединителят на колегата Нино-330лв. в магазина и 400лв. в АИ.Защото е по-качествен ли? Да си виждал съединител ФИАТ?
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #36
              А лично на мен най-глупаво ми стана като отидох с един приятел там, той караше Уно тогава и познай какво му казаха:Ние с карбуратори не се занимаваме
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #37
                Хе-хе.... ама ние така може да си продължаваме безкрайно))))) За съединителите Valeo, щампата на марката не прави продукта нейно производствопри мене са пристигали такива части, че направо ме беше срам да ги предлагам на клиенти(повечето още ми задръстват склада).... но за сметка на това с щампи на реномирани марки.......а имам и приятел който купува украински лагери (междудругото доста качествени излязоха) и ги дава на някакъв да им слага щампа SKF лагерите свършват за часове....(с около 150% печалба) Вярно, че Magnet Marelli бяха купени от Denso но това не означава, че заводите на първите са затворени, нито продукцията се промени особенно... ама тва са едни други въпросиА... и се сетих, че съм виждал съединител на който не пише производител само щампата на Fiat: ricambi originali, и то съм го виждал в ИталияЗа Уно-то и аз съм го виждал това... да връщат клиент с по-стара кола, по тази тема нямам коментар Явно са ориентирани към новите автомобили, и от икономическа гледна точка са правиНовата кола има по-малко проблеми(повечето се оправят с компютър)

                Коментар


                  #38
                  Я, между другото изяснете въпроса: Магнети Марелли ли е купена от Денсо или обратно, щото не става много ясно!

                  Коментар


                    #39
                    hit-ko написа:
                    Я, между другото изяснете въпроса: Магнети Марелли ли е купена от Денсо или обратно, щото не става много ясно!
                    Да, Магнети Марели е закупена от Денсо.Още през 90-те всичкото Магнети, занимаващо се с производство на части за ел. системи на автомобилите, става собственост на Денсо.Но само производството на части и консумативи за ел. системи.Т.е. на свещите например пише Магнети Марели, но реалният производител е Денсо.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #40
                      sachma написа:
                      hit-ko написа:
                      Я, между другото изяснете въпроса: Магнети Марелли ли е купена от Денсо или обратно, щото не става много ясно!
                      Да, Магнети Марели е закупена от Денсо.Още през 90-те всичкото Магнети, занимаващо се с производство на части за ел. системи на автомобилите, става собственост на Денсо.Но само производството на части и консумативи за ел. системи.Т.е. на свещите например пише Магнети Марели, но реалният производител е Денсо.
                      По въпроса вижте тук http://www.magnetimarelli.com/company/main.htm и тук http://www.denso.co.jp/en/aboutdenso/history/
                      Ex. Grande Punto Driver

                      Коментар


                        #41
                        Вантотрейд приключиха с ремонта на автомобили и вече се занимават само с камиони.
                        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                        Коментар


                          #42
                          tinalex написа:
                          Вантотрейд приключиха с ремонта на автомобили и вече се занимават само с камиони.
                          Откога по-точно? Сервиза затворен ли е?
                          Fiat Stilo 1.8 16V

                          Коментар


                            #43
                            Магазина е изпразнен и сервиза приключва-каза ми го един приятел монтьор от сервиза.
                            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                            Коментар


                              #44
                              въпроси

                              тука нещо немога да ви схвана мислите несте доволни от частите кадето купувате и цените ами изписваите си ги от USA от там може да са по добри нали става въпрос за чести на FIAT те са от различни места има ефтини има и скъпи кой каквито изка да си купува колкото можем толкова все пак фирмата Ауто Италия се води Българска и там работат българи/ не е фирмата FIAT/ все пак са представители. А дали фирмата вносител ще има сервиз за не гаранционни коли това е друго .
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #45
                                Mitko написа:
                                Колеги искате да има клуб, форум и някаква организация, а какво става? Каква е идеята за да сте заедно (себе си вече не броя)? Нали именно да се популяризира една наистина добра автомобилна марка? Работата обаче е, че вместо да гради българина предпочита да руши и оплюва. Да Ауто Италия имат проблеми, но да не би клуба като организация да няма. Може с години да си сипваме пумия, но не е това начина. Начина е да се работи заедно. Ние сме клиента и фена на FIAT, те са начина този автомобил да стига до нас. Общата ни работа може само да е от полза и на двете страни. За всяка фирма критиката на клиента е полезна, но градивната критика. Това само подобрява един продукт, а не обратното. Разберете, че Ауто Италия имат нужда от контакта с феновете на FIAT. От този контакт се нуждае и една организация която претендира, че има за цел да популяризира марката FIAT. Начина е да се търси общото между клуба и Ауто Италия, а не да се върви един срещу друг.
                                Отиде далеч!Ние не сме КЛИЕНТИ на АУТО Италия и това беше дискутирано по-горе.В този форум СЕ КАРАТ КОЛИ КОИТО СА ИЗВЪН ИНТЕРЕСИТЕ НА АУТОИТАЛИЯ и специално теб ли трябва да убеждавам в това?! Считам, че АутоИталия няма никакъв интерес от феновете на FIAT в този форум.... защото в него има няколко коли /не повече от 10/ произведени след 2003-2004г, за по-старите, нито им разбират, нито ги е грижа! ПО ТВОЯ ПРИЧИНА КЛУБ НЯМА... както е тръгнало няма и да има!Има форум, който най-безпардонно заеба ДВА ПЪТИ! Пиши си тук, гледам, че си възстановил "НИКА"- си, но те моля не с този МЕНТОРСКИ ТОН!!Под лично моя "особен надзор" си!!!
                                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                                Коментар

                                Working...
                                X