Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Предполагам, че става дума за труд и материали.Не вярвам да са толкова скъпи.Звънни и в Т и Н кар да ги питаш колко струват.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #17
      Stoyan_68 написа:
      Мдааа, само за инфо-говорих с човека, смяна на гумички-180лв. Това сигурно е само цената на гумичките като гледам. Той обаче употреби един израз "да е изплюло гумичка" Как става тая работа...
      Сигурно има предвид откачането на гумичката от основата и (там има метален пръстен). Така клапана си я движи накъдето си иска, а отдолу зее дупка. При тази ситуация обаче ми се струва, че колата ще пуши кошмарно отзад!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Nino написа:
        Предполагам, че става дума за труд и материали.Не вярвам да са толкова скъпи.Звънни и в Т и Н кар да ги питаш колко струват.
        12 лева е комплекта.
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #19
          Vladim написа:
          Stoyan_68 написа:
          Мдааа, само за инфо-говорих с човека, смяна на гумички-180лв. Това сигурно е само цената на гумичките като гледам. Той обаче употреби един израз "да е изплюло гумичка" Как става тая работа...
          Сигурно има предвид откачането на гумичката от основата и (там има метален пръстен). Така клапана си я движи накъдето си иска, а отдолу зее дупка. При тази ситуация обаче ми се струва, че колата ще пуши кошмарно отзад!
          Може и това да е. При студено палене изпушва на масло, след това спира за малко и после започва да пуши равномерно, но в бяло. Дима почти не мирише. Не бих казал че е кошмарно, но е доста. Все пак е трудно да се прецени в тези студове и влаги. Ако е "изплюта" една гумичка компресията еднаква ли ще е?
          Fiat Stilo 1.8 16V

          Коментар


            #20
            Re: Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

            Stoyan_68 написа:
            rustson написа:
            sev написа:
            Stoyan_68 написа:
            Пичове, предварително се извинявам ако темата вече е разчепкана във форума, но според вас кой от двамата е по-добрия сервиз за работа по двигареля?Мисля, че като цени и двата са на едно равнище горе-долу.
            какво ще и правиш на колата?
            Да бе и аз се чудя какво ще му правиш на Стилото че и на двигателя?
            За съжаление май трябва да сменям гумички на клапани Или поне да започна с това.Карам стилото от един месец. Колата е на 83000км, компресията е 12,3-12,5 на всички цилиндри. Бяга много, все пак е 133 коня. Но... гори масло-разход 1л за 1500км Няма течове, двигателя е абсолютно сух. Първоначално сложих MOBIL 5W40. Като видях, че го харчи смених на TUTELA 10W40. Още не съм я засякъл с тутелата, но при горния разход не вярвам да намалее драстично. Има нещо по двигателя и се надявам да е най-много гумички (макар, че на 83000 е доста рано). Закачах я на комп, но не даде никакви кодове за грешка по мотора. Направо да падладееш. Та затова питах за двата сервиза, все пак ауто Италия е вносител и би трябвало да има читав сервиз, ама гледай какво излезе.. За Ванто само съм чувал че са добри, но не съм им ползвал услугите от години. Гледам в сайта им, че продават комбайни и редосеялки, та се замислих как ли ще е сервиза Та ако имате идея за читав сервиз (може би на НСО?), давайте я, че много ме е яд. Притеснявам се да я пусна къде да е, пълна е с датчици и разни особености, да не се омаже съвсем.П.С. Не е "секретно" бе Нино, чудя се какво да правя...
            Пич какви гумички какви пет лева. И аз бях като теб, на 2000 км 1 литър ТУТЕЛА. Никога повече, никога. Смени маслото и ще се правят нещата - гарантирам. Аз за около 7000 км доливах около 3 литра ТУТЕЛА - пълен боклук. Сложих си Селения и разхода ми е 8000 км 0,8 л масло.И аз бях тръгнал да сменям гумички и простотии, но един майстор вика я си сложи това, което препоръчват от Фиат и тогава сменяй каквото искаш.

            Коментар


              #21
              Re: Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

              doofiat написа:
              Пич какви гумички какви пет лева. И аз бях като теб, на 2000 км 1 литър ТУТЕЛА. Никога повече, никога. Смени маслото и ще се правят нещата - гарантирам. Аз за около 7000 км доливах около 3 литра ТУТЕЛА - пълен боклук. Сложих си Селения и разхода ми е 8000 км 0,8 л масло.И аз бях тръгнал да сменям гумички и простотии, но един майстор вика я си сложи това, което препоръчват от Фиат и тогава сменяй каквото искаш.
              Хм, с еднакъв вискозитет ли бяха маслата?
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #22
                Re: Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

                Stoyan_68 написа:
                doofiat написа:
                Пич какви гумички какви пет лева. И аз бях като теб, на 2000 км 1 литър ТУТЕЛА. Никога повече, никога. Смени маслото и ще се правят нещата - гарантирам. Аз за около 7000 км доливах около 3 литра ТУТЕЛА - пълен боклук. Сложих си Селения и разхода ми е 8000 км 0,8 л масло.И аз бях тръгнал да сменям гумички и простотии, но един майстор вика я си сложи това, което препоръчват от Фиат и тогава сменяй каквото искаш.
                Хм, с еднакъв вискозитет ли бяха маслата?
                Даааааааа! И аз от Италсервиз го наливах, ония им викам, абе това масло нещо не ми харесва и той вика аааааа няма да се притесняваш ТУТЕЛА се произвежда от Селения и са същите като качество. Да, ама не. Със Селения гори в нормите.

                Коментар


                  #23
                  Nino написа:
                  Нit-ko в Ямбол е добро решение, но е много далече.
                  ... но е добро решение...
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #24
                    Миналата седмица бях във Вантотрейд за пълна профилактика и смяна на ремъци и ролки.Не е евтино но пък съм доволен от работата и обслужването.Впрочем от години ходя при тях когато ще се пипа по двигателя.Ето цени:Ролка1-92лв;обтегач-51лв;МаслоTutela Estoril-5л-59лв;накрайник-16лв;въздушен филтър-18лв;ремък-16лв;тампон-5лв;ремък-38лв;лагер-26лв;лагер-30лв;филтър климатик-23лв;филтъргоривен-24лв;филтър маслен-6лв;задни накладки-45лв;лагер-53лв.Това е без ДДС.Не е лошо колеги като ходите някъде на ремонт или за части и вие да пишете цени.За подмяната на всички тези джаджи ми взеха около 250 лева.Имат гаранция за частите и труда доколкото зная.Колата е от тази от подписа.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #25
                      tinalex написа:
                      Миналата седмица бях във Вантотрейд за пълна профилактика и смяна на ремъци и ролки.Не е евтино но пък съм доволен от работата и обслужването.Впрочем от години ходя при тях когато ще се пипа по двигателя.Ето цени:Ролка1-92лв;обтегач-51лв;МаслоTutela Estoril-5л-59лв;накрайник-16лв;въздушен филтър-18лв;ремък-16лв;тампон-5лв;ремък-38лв;лагер-26лв;лагер-30лв;филтър климатик-23лв;филтъргоривен-24лв;филтър маслен-6лв;задни накладки-45лв;лагер-53лв.Това е без ДДС.Не е лошо колеги като ходите някъде на ремонт или за части и вие да пишете цени.За подмяната на всички тези джаджи ми взеха около 250 лева.Имат гаранция за частите и труда доколкото зная.Колата е от тази от подписа.
                      tinalex, при колата която притежаваш, няма и къде другаде да отидеш... освен в Ауто Италия, но от тези безбожници и некадърници е пропищял всеки докоснал се до тях!Такива са стойностите и аз около година и половина преди бях при тях.- Ванто трейд, по-малката злина!!! Жалко, че им напуснаха добрите приемчици...инж.Радослав Кънчев /шефа на сервиза/ и Христо!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        В Ауто- Италия съм ходил веднъж и повече няма да ходя.Между другото чух че Вантотрейд опразват магазина и май ще се занимават само с камиони.Ако някой знае нещо да ме опровергае ще е добре.А Италсервиз какво представляват?
                        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                        Коментар


                          #27
                          tinalex написа:
                          В Ауто- Италия съм ходил веднъж и повече няма да ходя.Между другото чух че Вантотрейд опразват магазина и май ще се занимават само с камиони.Ако някой знае нещо да ме опровергае ще е добре.А Италсервиз какво представляват?
                          Това което казваш го чувам за първи път, но може и да е така.Итал сервиз е най- Н Е К А Д Ъ Р Н А Т А дъщерана фирма на Ванто трейд... те имат още Ню Холанд и Ивеко... но за тези/ИТАЛСЕРВИЗ/ като чуя се хващам за кобура!!! Сори, ще се ходи в Ямбол или ще се сменя марката!
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #28
                            tinalex написа:
                            В Ауто- Италия съм ходил веднъж и повече няма да ходя.Между другото чух че Вантотрейд опразват магазина и май ще се занимават само с камиони.Ако някой знае нещо да ме опровергае ще е добре.А Италсервиз какво представляват?
                            Пич, заклевам те във всичко свято да НЕ СТЪПВАШ в ИТАЛСЕРВИЗ освен в магазина. Сервиза е умопомрачително лош! Не само че не ти решават проблема ами ти създават и други! Вж. по-горе по темата...
                            Fiat Stilo 1.8 16V

                            Коментар


                              #29
                              tinalex написа:
                              Миналата седмица бях във Вантотрейд за пълна профилактика и смяна на ремъци и ролки.Не е евтино но пък съм доволен от работата и обслужването.Впрочем от години ходя при тях когато ще се пипа по двигателя.Ето цени:Ролка1-92лв;обтегач-51лв;МаслоTutela Estoril-5л-59лв;накрайник-16лв;въздушен филтър-18лв;ремък-16лв;тампон-5лв;ремък-38лв;лагер-26лв;лагер-30лв;филтър климатик-23лв;филтъргоривен-24лв;филтър маслен-6лв;задни накладки-45лв;лагер-53лв.Това е без ДДС.Не е лошо колеги като ходите някъде на ремонт или за части и вие да пишете цени.За подмяната на всички тези джаджи ми взеха около 250 лева.Имат гаранция за частите и труда доколкото зная.Колата е от тази от подписа.
                              Правилно ли те тазбрах?- тотал: цени на изброените части + труд 250 лв + 20%ДДС върху всичко?
                              Fiat Stilo 1.8 16V

                              Коментар


                                #30
                                Stoyan_68 написа:
                                tinalex написа:
                                Миналата седмица бях във Вантотрейд за пълна профилактика и смяна на ремъци и ролки.Не е евтино но пък съм доволен от работата и обслужването.Впрочем от години ходя при тях когато ще се пипа по двигателя.Ето цени:Ролка1-92лв;обтегач-51лв;МаслоTutela Estoril-5л-59лв;накрайник-16лв;въздушен филтър-18лв;ремък-16лв;тампон-5лв;ремък-38лв;лагер-26лв;лагер-30лв;филтър климатик-23лв;филтъргоривен-24лв;филтър маслен-6лв;задни накладки-45лв;лагер-53лв.Това е без ДДС.Не е лошо колеги като ходите някъде на ремонт или за части и вие да пишете цени.За подмяната на всички тези джаджи ми взеха около 250 лева.Имат гаранция за частите и труда доколкото зная.Колата е от тази от подписа.
                                Правилно ли те тазбрах?- тотал: цени на изброените части + труд 250 лв + 20%ДДС върху всичко?
                                И аз ли нещо не съм разбрал ? Всичко 250 лв+ 20%ДДС /тогава сметката не излиза/ или само за труд 250лв? Ако само за труда са ти взели 250 лв ... ясно ми е, че при тях /в сервиза/ крака ми няма да стъпи!!! Ама сега се замислям - толкова ли струва труда - можеш ли да напишеш за какво са тези 250 лв: смяна на ремъка /предполагам около 90лв; толкова ми искаха на мен преди 4 месеца и се отказах да ползвам услугите им /, смяна на филтри /?лв- на някой места ги сменят безплатно, ако ги купиш от тях :D /, може би смяната на тампон+лагер+задни накладки е повечко пари ? Моля те, tinalex сподели за какво иде реч...!
                                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                                Среден разход на газ

                                Коментар

                                Working...
                                X