Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на двигател на фиат: DDiS, 1.9 дизел, 120 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на двигател на фиат: DDiS, 1.9 дизел, 120 к.с.

    Здравейте колеги, със Сузуки SX4 съм, но двигателя ми е производство на фиат: DDiS, 1.9 турбо дизел, интеркулер, 120 к.с. Същия двигател е и на Фиат Седичи! Двигателят ми не работи добре и явно ми предстои ремонт на маховик, съединител и т.н. и т.н..... Моля тези които са брали ядове по сервизи, бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна за качествен ремонт, който и да не дере по 10 кожи!! Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    кола

    Направи му диагностика може да покаже нещо
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      двигатела ти не е турбодизел,а мултиджет,направи му диагностика като за начало,а за съединитела-нали знаеш,дошло му времето

      Коментар


        #4
        Re: Ремонт на двигател на фиат: DDiS, 1.9 дизел, 120 к.с.

        tuzarya написа:
        Здравейте колеги, със Сузуки SX4 съм, но двигателя ми е производство на фиат: DDiS, 1.9 турбо дизел, интеркулер, 120 к.с. Същия двигател е и на Фиат Седичи! Двигателят ми не работи добре и явно ми предстои ремонт на маховик, съединител и т.н. и т.н..... Моля тези които са брали ядове по сервизи, бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна за качествен ремонт, който и да не дере по 10 кожи!!
        Малко факти:1. Във всеки сервиз обичат тузари и им дерат по колкото кожи могат.2. Точно в този форум да обясняваш за SX4 и кое от него е на Sedici - по-добре попитай има и друго в SX4 kata 3. Не си казал в кой град си - ако е Сф - аз лични впечатления за там нямам, но може да видиш и във Ланча и Алфа форумите.4. Като избираш сервиз - искай им цена "с части" и "само труд с твои части" и тогава решавай.

        Коментар


          #5
          Re: Ремонт на двигател на фиат: DDiS, 1.9 дизел, 120 к.с.

          u_bo написа:
          tuzarya написа:
          Здравейте колеги, със Сузуки SX4 съм, но двигателя ми е производство на фиат: DDiS, 1.9 турбо дизел, интеркулер, 120 к.с. Същия двигател е и на Фиат Седичи! Двигателят ми не работи добре и явно ми предстои ремонт на маховик, съединител и т.н. и т.н..... Моля тези които са брали ядове по сервизи, бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна за качествен ремонт, който и да не дере по 10 кожи!!
          Малко факти:1. Във всеки сервиз обичат тузари и им дерат по колкото кожи могат.2. Точно в този форум да обясняваш за SX4 и кое от него е на Sedici - по-добре попитай има и друго в SX4 kata 3. Не си казал в кой град си - ако е Сф - аз лични впечатления за там нямам, но може да видиш и във Ланча и Алфа форумите.4. Като избираш сервиз - искай им цена "с части" и "само труд с твои части" и тогава решавай.
          Мерси за съветите.Можеш да бъдеш тузар и с 5 лева в джоба и да си лайно с 10 милиона. Важно е мисленето! А ако погледнеш под ника ми ще видиш от къде съм. В зависимост от това в каква марка автомобил /алфа, фиат, опел, сузуки или сааб/ е монтиран двигателят D19AA той е с различно буквено наименование, но е производство на фиат! Двигателя реално е турбо дизел, комънрейл с интеркулер. Диагностика съм му правил и не отчита други проблеми, но има вибрации в педала на съединителя и неравномерна работа на двигателя.

          Коментар

          Working...
          X