Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сервиз Тих Труд - Дани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сервиз Тих Труд - Дани

    Здравейте,Искам да споделя горчивия си опит със сервиза в дружба - Тих Труд и въпросния Дани, при когото ме бяха изпратили колеги от форума.Обърнах се към него със съмнения за лошо зацепен ремък на 1.6 Стило.Каза ми, че няма да може да поеме колата веднага, но понеже му казах, че не ми е спешна за днес и имам друга кола, с която ще пътувам му я оставих на 29.12.14 като идеята беше ако може в работните дни преди празниците (29.12/ 30.12) да я погледне, ако не в първите дни след нова година.След като се върнах от пътуването на нова година му се обадих на 5ти януари и каза че не я е започнал и ми се накара, че когато е готов ще ми се обади той и че ако се обадя още веднъж ще счупи телефона или нещо от сорта. Извиних се, че го притеснявам и обясних, че просто искам да знам кога ще мога да разчитам на колата си. На 6ти не съм му звънял да не му давам зор, защото знам, че отнема известно време тази процедура по презацепването, а и още повече исках да е направена качествено, било то с цената на чакането на още някой друг ден.На 7ми се обади късно следобед, че колата е готова. Отидох вечерта да си я взема и когато запалих усетих, че колата не работи пак добре, дори напротив може би малко по-зле. Покарахме с друго момче от сервиза, който потвърди лошата работа на мотора.Той каза, че това е може би от иридиевите свещи, с които карам и ако ги сменя ще се оправи. Попитах го дали има време да ми поръча едни свещи и да ги сменим или ако е твърде зает да си намеря друго място и след като пое ангажимент към мен ми каза, че ще ми се обади на следващия ден 8ми за да го свършим.На 8ми минах през сервиза на обяд, защото видях че не ми е върнал документите за колата и така и така бях близо се отбих да си ги взема. Тогава ми потвърди, че ще поръча свещите да ги сменим.Не се обади същия ден, нито на следващия и понеже имам познат в Бош бързо ми взе едни свещи, които смених следобеда в петък 09.01 , но промяна никаква.Когато се обадих пак в сервиза малко по-късно след като смених свещите телефона беше изключен.Получих СМС след 2 часа, че е включен и към 18:30 се обадих отново, когато ми вдигна въпросният майстор и го попитах поръчал ли ми е свещи (с идеята, че ако е поръчал, все пак ще му ги платя за да не го прецаквам), но след като отговори, че не е му казах да не ги и поръчва и че не е от това проблема. Започнах да му обяснявам, че е станало по-зле и какви точно са симптомите и след като ми каза, по-набързо да обяснявам, че има работа му казах, че колата работи по-зле и да се разберем кога може да я види пак. Каза ми да му се обадя в понеделник и че ако му е включен телефона ще се чуем и затвори.Ядосан не толкова от това, че колата работи лошо, а по-скоро от лошото му отношение се обърнах към друг сервиз. Презацепиха ми ремъка за 1 ден и ми я върнаха работеща перфектно.Очевидно въпросния не си беше свършил добре работата, защото преди да я оставя сместа беше бедна. Пипал е по ремъка зацепвал е и после след като ми я върна сместа стана богата. Явно е презацепил неправилно в другата посока.След като се обърнах към последния майстор сместа вече си е ОК и колата работи добре.Като заключение искам да кажа, че аз работя с клиенти и знам понякога как нахалните и арогантни клиенти те ядосват, но не си позволявам да се държа лошо с тях. Дори още повече започнах аз да съм вежлив и учтив с търговци/майстори, защото ценя труда им и не смятам, че съм провокирал арогантното поведение на въпросният майстор от сервиза при Тих Труд.Второ, не ми хареса, че услугата се извършваше твърде бавно и без да знам кога пак ще мога да разчитам на автомобила си.И трето щях да пренебрегна забавянето от негова страна, ако беше направено добре. Уви и качеството също не беше добро на извършената услуга, а за него платих 100лева, след което още 70лв за да се коригира неговата работа от друг сервиз.Предполагам, че има и много доволни от него клиенти, но лично моят опит там беше горчив.Съжалявам за което.
    Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
    Fiat Stilo '02 1.6 16V

    #2
    Не мога да го повярвам - аз винаги съм бил доволен от Дани и по скоро от качеството с което работи, иначе да работи бавно но качествено. Дано аз не съм те пратил там. Моля и другите клиенти на Дани да споделят мнение.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ами в интерес на истината преди доста време бях говорил с теб по въпроса, но това беше отдавна и се оказа друг проблем тогава. Сега обаче като започнах да се съмнявам в ремъка след смяната му и се сетих за разговора ни и за това се насочих към него.Не мога да говоря за качеството на работата му като цяло, защото това е единствения ми опит в сервиза и е възможно просто аз да съм попаднал в поредица от обстоятелства, които са довели и до отношението му и до неправилното зацепване.За това се въздържам и от коментари дали сервиза е добър или лош и единствено споделям моят опит там.
      Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
      Fiat Stilo '02 1.6 16V

      Коментар


        #4
        Аз съм бил при Дани два пъти и не останах очарован. Първия път за проверка на колата преди първото ми пътуване до Германия с нея. Причината да го посетя беше несериозно отношение на Лисан. Не зная Дани какво е правил/проверявал, но нямаше забележки. И наистина една година мина без да влизам в сервиз - освен за смяна на масла.На следващата година си бях купил предни дискове и накладки, спирачна течност, задни челюсти, хидравлична течност, масло скорости и антифриз. Той е открил и заден лагер-главина. След като смени всичко трябваше да отида до Бизнес-Парк и след това до Крафт-Дружба. На спускането от Младост към Дружба по пътя към Крафт ми потъна педала на спирачката и едвам спрях на светофара на ОМВ-Дружба. След като смениха крайното гърне се върнах при него и му обясних всичко. Той почна да се кара на едно от момчетата, които тогава работеха за него. Тръгнаха да вдигат колата и сплескаха прага отзад в ляво, защото не поставиха или крика или едната стойка на правилното място - не се сещам вече кое от двете. Не зная какво правиха 2 часа, но след това всичко беше ОК. Разбира се за касови бележки и гаранция за извършен ремонт - дума не може да става. Попитах го ако бях катастрофирал заради небрежно отношение в неговия сервиз кой трябва да поеме отговорност - мълчание.Минал съм през почти всички "форумни" сервизи (ФИАТ и Алфа Ромео) - от Бобо през далечната 2008, после Румен, Лисан ... да не ги изброявам всичките - единствено съм останал с добри впечатления от тези, които съм похвалил в съответните теми - за сервизи и АГУ.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Преди около шест години, ходих за първи и последен път при този сме---к. И винаги от тогава съм се чудел, как може да има доволни от него. За една седмица където стоя колата при него,освен добавени километри и разход по борд компютър 14,6 друго не беше пипано.(колата беше за някои неща по предното окачване)
          Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

          Коментар


            #6
            Аз също останах разочарован, след единственото ми посещенеи при него. Преди доста време закарах старата Ланча ( даже бях писал в Ланча форума), след предварителна уговорка по телефона () колата ми трябваше спешно и неможех да майстора от сервиза, в който си поддържам колите да се освободи). В разговора му обясних, че алтернатора ми не зарежда и го попитах дали извършва ремонт на алетрнатори, при което той ми отговори -да. Отидох - веднага качи колата ( за което евала), свали алтернатора - отвори го и ми каза, че не може да установи проблема - да отида с алернатора в специализиран сервиз за стартери и алтернатори. След което сам си взех алтернатора, ходих да ми го оправят и му го занесах отново до Дружба, само да ми го монтира. Имаше разни коментари от сорта на - "...какви са тези кабеляци...как въобще се движи тази кола..." и т.н. Е , колата си се движи, в изправност си е и си се въртят страшно много км на нея. Мнението ми е от посещение на сервиза само от един път, така че генерални изводи не мога да правя...факт са множеството позитивни впечетления не само във Фиат, а и в Ланча форума.

            Коментар


              #7
              Дани си е много сопнат в разговорите, не трябва да му се обръща внимание. Правил ми е коментари от вида на : Ако още един път дойдеш с толкова мръсен кош и купе, ще те изгоня. Но го приемам с майтап и не обръщам внимание. Аз един път съм ползвал неговите услуги и мога д а кажа, че намери точно проблема и го отстрани. Налагаха ми се едно две извънредни ходения при него да му занеса частта и единия път си видях колата да щъка из комплекса на Тих Труд. Признавам си, че малко се ядосах. Оказа се, че едно момче, което работи при него (поне тогава, за сега нз) отишъл да си вземе кафе с нея. Мнооого се ядосах!. Както и да е. Причината да не съм ходил повече при него е, че като му звънна и ми казва, че може да ме приеме евентуално след 5-10 дена, което мен не ме устройва. Това е, иначе съм доволен от еднократната му услуга.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                И аз един път ходих при него. С изключение на леко неучтивото му отношение, то си свършиха работата добре и бяха вложили доста време да кажат кой лагер точно виеше, защото беше леко. Бяха сваляли повече от една гума. Аз си бях нулирал километража нарочно и не беше пипана. Като цяло давам +, но ходя там ако съм крайно принуден.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Аз скоро бях при него. Смени ми ангренажния ремък, ролките, семерингите, водната помпа и гарнитурата на капака на клапаните. Свърши работа в предварително оговорения ден, беше изчистил до блясък всичко омаслено от гарнитурата, колата работи супер. Аз съм доволен!
                  1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                  2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                  Коментар


                    #10
                    И аз веднъж ходих, но като се започна сега не може, трябва да я оставиш да я видя , и т.н. си казах тоя нещо му е повече работата от колкото акъла и го зарязах-оправям се сам....и приятелска помощ.
                    Е ТВА Е КОЛАTA

                    Коментар

                    Working...
                    X