Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с отоплението на Фиат Пунто 1,3 мултиджет фейслифт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с отоплението на Фиат Пунто 1,3 мултиджет фейслифт

    Колеги, купих на жена ми Фиат Пунто 1,3 мултиджет фейслифт 2004г. с двузонов климатроник. Модерна и хубава кола, страхотен мотор и е много запазена, върви идеално, но когато се включи климатроника, лявата зона духа топло, а дясната духа студено, което е много некомфортно, защото през зимата не може да отопли, а през лятото няма да може да охлади. Съпругата ми ме упреква, че не съм и избрал подходящата кола, затова се обръщам за съвет. Моля помогнете. Живея в Пловдив.

    #2
    Премести се в Карлово. Ако не помогне - провери дали има някаква промяна изобщо в температурата на въздуха, като настройваш от най-топло до най-студено. По принцип вътре има една смесителна клапа (за всяка зона) за топъл и студен въздух. Ако тя не се движи и стои само в положение към студен въздух - духа ти студено. По принцип това веднага се вижда на диагностичен софтуер. Другото, което може да не е наред, е датчикът за температура към съответната зона да показва че там е много горещо и затова да духа студено. Ако проблмеът е в това - обикновено настройването на максимално топло има приоритет и там започва да духа топло, независимо от данните от датчика. Накратко - диагностиката на климатика е в основата на решението на проблема. Виж в раздела за сервизи и магазини, има една важна тема с положителни и отрицателни мнения за сервизи. Избери си някой за Пловдив и отиди да те види. съпругата ти никак, ама никак няма понятие от автомобили, може би. Това е страхотен автомобил с много добър двигател, а щом си я взел и запазена... Поздравления за това!

    Коментар

    Working...
    X