Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч от пробката на радиатора Brava 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч от пробката на радиатора Brava 1.8

    Здравейте! От онези дни сменявах антифриза на Фиата. Обезвъздуших ... всичко точно, но изглежда като съм завивал пробка "А" нещо съм подхванал резбата грешно и съм завил тапата на криво, та сега превърта и сълзи от нея. Сещате ли се за някакво приспособление, с което мога да спра теча. Благодаря предварително!
    Прикачени файлове
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    #2
    Поне резбата държи ли?Ако държи, сложи някакво гумено пръстенче да уплътни разстоянието между болта и радиатора.Ако не, пренавии резбата.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Държи до там колкото да не излиза болта. Явно ще трябва да я пренавия. Не съм сигурен как точно. С малко - по дебел метчик ще стане ли (ако въобще става с метчик)?
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #4
        някакъв болт със ситна резба...подобен проблем имах и аз...само дето при мен пробката се счупи и резбата и остана вътре, а тя е с една малка дупчица и пръскаше като лейка...няма да ти опиша колко часа играчка беше с една дебела игла и нагряване да извадя остатъка...накрая си намерих в една морга нова пробка и я смених...явно не бях успял да прецакам резбата...но вече си бях приготвил един болт...лично аз мислех да го нагрея стабилно и да го завинтя...така щеше да уплътни добре и резбата щеше да се накълца без да падат парченца вътре в тръбата както би станало с метчик...но естествено не съм на 100% дали щеше да проработи...ПС. Гледай метчика да не е много голям защото може да пукне пластмасата и тогава ще трябва да сменяш всичко...ПС2. Имам една тапичка точно като тази здрава и хубава във колата...ама си ми малко далеч...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Болт, шаиба, о- пръстен и внимавай че резбата е пласмаса.пп Гледай болта да е с глава за отверка че да ти е по лесно при обезвъдушаване и да не е по дълъг от 2см. и дебелината мисля че беше 6мм.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Много благодаря за съветите! Ще потърся подходящ болт с шайба и пръстен и ще пиша при резултат.
            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

            Коментар


              #7
              Сложих болт с шайба и пръстен между радиатора и шайбата, но не може да се затегне и положението е почти същото. За момента цялата тази инсталация я замазах със силикон и за сега не тече. Нататък ще трябва да се измисли нещо по - сигурно. В края на краищата дано не се наложи да сменям целия радиатор заради една такава глупост от моя страна .
              1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
              2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

              Коментар


                #8
                Ти виж го направи сега, да знаеш, че всичко е наред да не вземе ти направи някой кофти номер
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  Punto_II_HGT написа:
                  Сложих болт с шайба и пръстен между радиатора и шайбата, но не може да се затегне и положението е почти същото. За момента цялата тази инсталация я замазах със силикон и за сега не тече. Нататък ще трябва да се измисли нещо по - сигурно. В края на краищата дано не се наложи да сменям целия радиатор заради една такава глупост от моя страна .
                  Добре пробвай следното нещо, махни шайбата, и само с болта и опръстена, пробвай и с рапидка с по дълбока резбаи без шайба.НО ТЕЧА ГО ОПРАВИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Punto_II_HGT написа:
                    Сложих болт с шайба и пръстен между радиатора и шайбата, но не може да се затегне и положението е почти същото. За момента цялата тази инсталация я замазах със силикон и за сега не тече. Нататък ще трябва да се измисли нещо по - сигурно. В края на краищата дано не се наложи да сменям целия радиатор заради една такава глупост от моя страна .
                    Добре пробвай следното нещо, махни шайбата, и само с болта и опръстена, пробвай и с рапидка с по дълбока резбаи без шайба.НО ТЕЧА ГО ОПРАВИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
                    Хиляди благодарности, с рапидката и пръстенчето положението заспа, даже си я затегнах с отвертката и не превъртя :D
                    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                    Коментар

                    Working...
                    X