Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не работи парното на фиат стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не работи парното на фиат стило

    Добър вечер, от няколко дена спряха да ми се отварят клапите на фиатката. Стилото е с климатроник на дисплея всичко е 6 но клалите се отварят когато си поискат. Зябелязах като е на контакт си работят без проблем а като я запаля спират гледах буксите на климатроника всичко си е наред. Колата е Фиат Стило 1.9 115 коня 2002 год. Моля помогнете че е направо зима. :D

    #2
    Пишеш, че не работи парното, а после пишеш за клапИ. Можеш ли по-точно да кажеш кои клапи смяташ, че не работят? Ако са смесителните за топъл и студен въздух, те имат потенциометри и на диагностика ще се види, ако има проблем с тях. Вентилацията работи ли поне нормално? Маркучите, които влизат в купето от двигателя - можеш ли да ги достигнеш и да провериш дали са топли?Пробвай да разбуташ кабелите около конт. ключ и виж дали ще "тръгнат". Можеш ли да потвърдиш със сигурност, че при всяко даване на контакт работят, а след завъртане на стартер - отказват? Т. е. като не работи - да изгасиш и веднага да дадеш на контакт, и да видиш дали работи.

    Коментар


      #3
      Проблема е бил в климатроника.

      Коментар


        #4
        Seven7 написа:
        Проблема е бил в климатроника.
        Какво имаш в предвид с това!? Повечето майсторие ще те накарат да смениш контролния панел...който няма роля в случая...просто моторчетата са ти за смяна...преди юли-август 2003 са оборудвани с Бош които се скапват...като ги разглобиш и пуснеш уж си работят без проблем...а като ги закачиш на мястото им няма никой...след юли-август 2003 са Денсо...поне на този етап от тях няма оплакване...Иначе духа ли перката? Че на повечето преди 2003 и перката им се скапва...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Имам др контролен панел ( дисплея с копчетата ) смених го и се оправи днес целия ден съм ползвал колата и винаги си имах парно. :D

          Коментар


            #6
            http://www.youtube.com/watch?v=T1ZPEvyRAcw ето едно видео със стария модул и проблема. Дано той да е проблема и да не ме изненада като е -5 градуса. :D

            Коментар


              #7
              Seven7 написа:
              http://www.youtube.com/watch?v=T1ZPEvyRAcw ето едно видео със стария модул и проблема. Дано той да е проблема и да не ме изненада като е -5 градуса. :D
              дано да не съм прав...но мисля, че съвсем скоро отново ще си пишеш в темата ) 99,9% съм сигурен, че проблема е в перката и след някои друг ден, седмица ще се разбере
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Seven7 написа:
                http://www.youtube.com/watch?v=T1ZPEvyRAcw ето едно видео със стария модул и проблема. Дано той да е проблема и да не ме изненада като е -5 градуса. :D
                Няма да е лошо да му сложиш една оригинална навигация или най малкото оригинално CD,че с това обикновено CD на тоя голям панел не ходи..
                Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

                Коментар


                  #9
                  знам че не ходи... В най скоро време ще му слагам нави и табло от абарт ама 1во да събера някои лев :D

                  Коментар


                    #10
                    И такааа нека да повдигна малко темата. Аз съм новия собственик на това Стило и проблема се появи и при мен. То това стана още миналата зима, но избутах някак. Обаче сега ми се иска да го оправя, защото не се търпи. Даже от 2 сни въобще не иска да тръгне. Свалих веднъж вентилатора и като го закачих на акумулатор едвам го удържах. Проработи уж ама не баш :D След 2 дни отново спря. Сега като пусна парното на първите две черти тръгва да върти, но до там. Моля ви помогнете, че не знам как ще се кара зимата.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, никой ли няма идея какво да правя?

                      Коментар

                      Working...
                      X