Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парното не духа топло при ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парното не духа топло при ниски обороти

    Здравейте колеги... захладня и дойдоха неволите.... . Та... колата е фиат браво 1,2 16V, проблема е, че колата след като загрее (стрелката на температурата е точно в средата и не мърда) парното духа хладно на след като сам го увеличил на макс. Днес установих, че като я понастъпиш малко и почва да духа повече топло. Направих следния експеримент... паркирах я и на място я форсира 1-2 минути на 3000-4000 оборота и парното заработи перфектно както трябва да си духа, но след като я оставя да работи на място (800-1000 оборота) парното отново спира да духа. Антифриз не е изгубила всичко си е както трябва... имам спукано радиаторче на парното от няколко години, но му сложихме някаква добавка преди месец и няма проблем (не тече). Възможно ли да е запушило нещо тази добавка.Ще се радвам да споделите мнение по въпроса.Поздрави!

    #2
    Запушен ти е радиатора на парното

    Коментар


      #3
      А той отпушва ли се или се заменя с нов?

      Коментар


        #4
        аз лично го смених с нов но някъде четох и за отпушване но пак се сваля радиаторчето.Но незнам как става.

        Коментар


          #5
          колко пари ти стъпи смяната, ако не е тайна

          Коментар


            #6
            Не съм убеден че е от запушване. Моето радиаторчт е ново и пак го има този ефект, не е силно изразен но го има. Притеснява ме да не е нещо с водната помпа.п.с.странното е че го прави същото и на климатик но там съм убеден че водната помпа не играе
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              Колега ако е водна помпа колата би трябвало да загрява на повече от нормалното . Лично мое мнение.При пунтото и Либрата бяха същите симптоми и след смяната на радиаторите на парното и вече имах парно в задръстванията .Но лично мое мнение да се консултираш с някой разбиращ механик.По спомен за бравото е около 50лв радиаторчето .

              Коментар


                #8
                Така е и аз мисля че ще има проблем и със загряването. Иначе аз като купувах моето беше около 100 кинта.Забравих да кажа че аз съм с газова и антифриза минава и през изпарителя успоредно с радиаторчето. Аз му слагах едни втулки за да намаля диаметъра на тръбите, демек по големия дебит да минава през радиатора на парното е не през изпарителя. но проблема си го имаше и преди.
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар

                Working...
                X