Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развален термостат... Присаждане на такъв от рено 5/19

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развален термостат... Присаждане на такъв от рено 5/19

    Здравейте!От това, което четох тук и наличните проблеми, добих представа, че термостата ми е прецакан. Проблемите са: Карам 20 км. на 5-та с 90-100, стрелката на температурата е между 2-3 чертички под средата. Вляза ли в града, след тези 20 км., и като спра на 3-4 светофара, стрелката се качва на 4-5 чертички над средадата, ако карам още малко, стрелката стига до червения сектор (гледам да спра, преди да е стигнала 3-та, 4-та черта преди края), веднъж не успях да спра на време и колата изхвърли антифриза през капачката (Направо почна да кипи). Също така докато карам, виждам как стрелката ми слиза ту надолу, ту нагоре. Цената на термостата за моята кола е между 90-120 лв. Четох, че може да се замени с термостат от рено 5/19. Искам да попитам на колко градуса трябва да отваря термостата за моята кола (Bravo HGT, 2.0 20v 147 К.с.)? П.С. Следвайки този guide ( http://storage.fiat-bg.org/Books/Bra.../Termostat.pdf ), си отговорих сам на въпроса. Видях номера на моя термостат, който е 46520785 ( http://www.axm-auto.com/index2.php?b...at=1&subcat=19 ). Потърсих в гугъл и намерих: http://www.autopartoo.com/oem/alfa-romeo/46520785.html . Отваря на 88 градуса. Човекът, написал guide-a пише, че от Рено 5 ще стане.П.С.2: Този термостат по същия начин ли да го сложа, както колегата го е сложил на JTD-to?
    Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

    #2
    Изобщо не го слагай ! Това е голяма глупост, ама как всички четат глупостите, а да се позамислят защо аджеба не са му сложили още в завода термостат от Рено !? Мноо са прости тия италЯнци, а ? :D
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Dido_Lyubenov написа:
      Изобщо не го слагай ! Това е голяма глупост, ама как всички четат глупостите, а да се позамислят защо аджеба не са му сложили още в завода термостат от Рено !? Мноо са прости тия италЯнци, а ? :D
      шшш ало нещо за моя термостат ли? :D набих го кат на малка де*ственица у тръбътЪ и ся ми поддържа температура кенефа, преди го карах все студен 50-60градуса сега седо около 88-92

      Коментар


        #4
        Ами незнам защо тия италианци не са сложили термостат от рено5,ама цяла зима изкарах с него и още карам така.нямам никакви проблеми с температурата.Защо да давам 40 лева за термостат като мога да мина и с 7 лева.Спестявам 33 лева който не са ми излишни с тези ниски заплати.Всеки според джоба колега

        Коментар


          #5
          anton4490 написа:
          Ами незнам защо тия италианци не са сложили термостат от рено5,ама цяла зима изкарах с него и още карам така.нямам никакви проблеми с температурата.Защо да давам 40 лева за термостат като мога да мина и с 7 лева.Спестявам 33 лева който не са ми излишни с тези ниски заплати.Всеки според джоба колега
          40? За моята кола най-ефтиният е 92 лв а най-скъпият над 200 :D
          Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

          Коментар


            #6
            Не думай.40 лева е термостата тук в Сливен за моят фиат 1.4..Виж сега ако си отишъл в сервиз на фиат може и толкова да е . :D

            Коментар


              #7
              Гледах в интернет и питах в 1 магазин за авточасти в града ми. Искам също да попитам дали термостата ми е капсолован или не? Човекът от магазина за авточасти ми каза, че ако не е капсолован можел да се смени отвътре и всичко ми лягало на 20 лв.
              Fiat Bravo HGT 1997, 147 h.p. - LPG BRC - My first love <3

              Коментар


                #8
                Нямаш късмет,капсолован е

                Коментар


                  #9
                  Слагай от рено и не го мисли много. Препоръчвам BEHR- 20 лв.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    durex_a написа:
                    Dido_Lyubenov написа:
                    Изобщо не го слагай ! Това е голяма глупост, ама как всички четат глупостите, а да се позамислят защо аджеба не са му сложили още в завода термостат от Рено !? Мноо са прости тия италЯнци, а ? :D
                    шшш ало нещо за моя термостат ли? :D набих го кат на малка де*ственица у тръбътЪ и ся ми поддържа температура кенефа, преди го карах все студен 50-60градуса сега седо около 88-92
                    Та ... кога каза че сменяш гарнитура ? Ела да го видя как работи, че нали знаеш - око да види ...
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Аз карам с такъв от рено 5 на 86грпървия го карах 2 год и нещо ми се стори, че не затравясмениг госега съм с нов - същия и съм доволенто 10лв струва, така, че не е проблем да се сменя често
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        Моята близо 3 години с такъв кара, пък гарнитура само в хола сменявах
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          Слагайте :D Аз ще го преместя от единия крачол в другия и изобщо не ми дреме. Проблеми нямам.Мнението ти е Спам!При следваща забележка, ще бъдеш официално предупреден!Модераторски екип на fiat-bg.org
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Развален термостат... Присаждане на такъв от рено 5/19

                            vladrak написа:
                            Здравейте!От това, което четох тук и наличните проблеми, добих представа, че термостата ми е прецакан. Проблемите са: Карам 20 км. на 5-та с 90-100, стрелката на температурата е между 2-3 чертички под средата. Вляза ли в града, след тези 20 км., и като спра на 3-4 светофара, стрелката се качва на 4-5 чертички над средадата, ако карам още малко, стрелката стига до червения сектор (гледам да спра, преди да е стигнала 3-та, 4-та черта преди края), веднъж не успях да спра на време и колата изхвърли антифриза през капачката (Направо почна да кипи). Също така докато карам, виждам как стрелката ми слиза ту надолу, ту нагоре. Цената на термостата за моята кола е между 90-120 лв. Четох, че може да се замени с термостат от рено 5/19. Искам да попитам на колко градуса трябва да отваря термостата за моята кола (Bravo HGT, 2.0 20v 147 К.с.)?
                            Чета ти проблема и си мисля - ЩО реши че си за термостат?
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар

                            Working...
                            X