Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на антифриз Fiat Stilo 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на антифриз Fiat Stilo 1.6

    Здравейте,Колата е Fiat Stilo 1.6 Бензин, 2001 г, Газов Инжекцион. Преди 1 година имаше изтичане на антифриз, оказа се радиатора. Смених го, оправи се. Преди няколко месеца пак имаше изтичане на антифриз, оказа се гарнитура на главата. Смених я и шлайф на главата. След това беше добре около 1 месец. После започна да губи около 1 литър антифриз на 3 седмици, около 1000 км. Смених казанчето, защото ми бяха сложили някакво от опел, взех си оригинално за Фиат и го сложих. Два дни по-късно се наложи да долея около 2 литра антифриз. Отидох при един майстор и той ми каза да си купя нова капачка за казанчето, защото било възможно на тази да не работи клапанчето. Купих, сложих я, след 2 дни пак се наложи да долея около 2 литра антифриз. Ходих при няколко майстора, казаха че няма никакви видими течове и не могат да ми кажат какъв може да е проблема. От няколко дни нещата станаха много зле. Започнах да доливам около 2 литра антифриз на всеки 40 км. пробег. Най-вероятно губи антифриз само в движение, защото като я спра и погледна на другия ден отдолу е сухо. Моля Ви кажете ми какво да правя. Само да кажа, че междувременно, ходих при един газаджия преди да се получат тези течове. Каза, че ми е сменил мембраните на редуктора и е правил някакви настройки на газовата. Незнак какво е правил, но странното беше, че като карам на газ, гася колата и след няколко минути като запаля пали доста трудно. Другото, което е преди няколко дни се появи проблем на газ. На свободен ход като я изфорсирам стига до 4000 об. и това е. В движение на 5 -та скорост и 60 км/ч. прехварля на бензин. След като се получи това започна да губи около 2 литра антифриз на всеки 40 км. пробег. Единият от майсторите ми каза, че било възможно проблема да е в изпарителя и затова да губи толкова антифриз. Моля, ако някой е имал подобен проблем или може да помогне да даде съвет.

    #2
    За да ти изчезват 2 литра без видими следи най -вероятно колата ти ги гори , вариантите са няколко ,или главата ти е спукана или гарнитурата е духната или през сменените мембрани на изпарителя влиза в двигателя. Като за начало ,ако ти е достъпно местото изолирай изпарителя. Откачи двата маркуча за антифриз които минават през него и ги вържи с подходяща тръбичка на "късо".

    Коментар

    Working...
    X