Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тече антифриз и вдига темепературата !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тече антифриз и вдига темепературата !

    В неделя сложих антифриз и днес колата ми дигна темепературата 3-4 чертички над средата и видях, че тече антифриз по цялата греда отдолу и на моменти играят оборотите и имам чувството че ще загасне и трепери. Обезвъздушена е. Забелязах и че от едната страна на радиатора излиза пара(кофти оплътнения?? ) Фиат Браво 1.6 . Радиатора е слаган в неделя втора ръка, надуван е и не е текъл.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Тече антифриз и дига темепературата !

    Apoly написа:
    В неделя сложих антифриз и днес колата ми дигна темепературата 3-4 чертички над средата и видях, че тече антифриз по цялата греда отдолу и на моменти играят оборотите и имам чувството че ще загасне и трепери. Обезвъздушена е. Забелязах и че от едната страна на радиатора излиза пара(кофти оплътнения?? ) Фиат Браво 1.6
    според мен след като си налял антифриз, просто ти е "отворил" радиатора и е почнал да тече, а това с играенето на оборотите кога става ? да не е когато се вдигне температурата над средата ?
    Брава 1.6

    Коментар


      #3
      Да не си сложил някакъв як концентрат, който не може да охлажда добре?За теча бих ти препоръчал една добавка с име Liqui Moly radiator stop leak. Има я в Метро на цена 7-8 лв. Не е гаранция, че ще го запуши, но поне пробвай.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Когато позагрее става да, трепери добавки ми казаха че нямало ефект

        Коментар


          #5
          Загрява ли над 2рото или 1вото деление под средата , има въздух , има врътка за обезвъздушаване в левия горен край на радиатора и зад мотора на един маркуч,посока към купето . За теча аз използвам добавка , спря ми теча . Сигурен че си изкарал въздуха можеш да си когато стрелката за температурата при работа на мотора започне да показва постоянна температура . И вътре парното пускаш на топло докато не започне да духа много топло .
          FIAT BRAVO

          Коментар


            #6
            Парното си духа много топло ... a тази пара от дeсния край на радиатора ? ... EURе я обезвъздуша пак да пробваме само радиатора да не е отишъл.

            Коментар


              #7
              Apoly написа:
              Парното си духа много топло ... a тази пара от дeсния край на радиатора ? ... EURе я обезвъздуша пак да пробваме само радиатора да не е отишъл.
              Щом имаш пара значи пробива е сериозен , следователно добавка няма да помогне , следователно си за лепене на радиатора или друг радиатор . Аз така ги виждам нещата ... Трябва да се види .
              FIAT BRAVO

              Коментар


                #8
                Баце, пробвай я тая добавка! Като усилие нищо не ти струва, само да я излееш в казанчето. Едно е да дадеш 8 лева за добавка, съвсем друго са 100-200-300 за радиатор. Щом дупката се е отворила от смяна на антифриза, а не от външно влияние, има голяма вероятност да се запуши отново.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Ще я пробвам пък дано се запуши и да спре да вдига темепература ...

                  Коментар


                    #10
                    Абе за да вдига температурата или теча е много сериозен и добавка няма да го оправи или има и друг проблем...Винаги ли и при всякакви обстоятелства точно ти загрява? Доливаш ли и щом губи и по колко ориентировъчно?
                    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                    Коментар


                      #11
                      Винаги вдига темепература като поработи поне 30 мин. Теча не е толкоа голям(капе малко, нетече като лейка), вчера сам долял малко водичка.

                      Коментар


                        #12
                        това с оборотите, може да е поради липса на реостат, виж там ли е реостата, другото което е тая пара както казваш най-вероятно е топлия изпаряващ се антифриз, все пак навън вече е 6-7 градуса и дори "парата" от устата си личи така от разстояние толкова, дай малко повече подробности, от кога я имаш колата ?
                        Брава 1.6

                        Коментар


                          #13
                          С парата е така, но прекалено ми се вижда тази пара ... Малко повече от половин година е имам Ако ще сменям радятора какъв да е ? Нов китайски или втора ръка с риск да стане същото ?

                          Коментар


                            #14
                            Вдигането на температура го оправихме сега е 2 черти над средата когато е запалена и е в покой и на 90 градуса като е карам (майстора каза че е нормално така), оказа се че перката не включва парва степен, а само втора беше изгоряло съпротивлението. Сложих добавка в радятора да видим дали ще стане ако не ще го сменям и него

                            Коментар

                            Working...
                            X