Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на антифриз Фиат Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на антифриз Фиат Браво 1.6

    Колеги скоро забелязах че казанчето на антифриза ми ври като загрее колата. Натиснахме маркуча на радиатора беше топъл и като го натискахме през капачката на антифриза издишаше, казаха ми за смяна ти е капачка, смених я обаче ми се струва че колата ми губи антифриз защото виждам следи от антифриз по казанчето стичащи се от новата капачка. Колата загрява бързо до 90 градуса и си ги подържа като дигна капака не кипи но май пак си изкарва антифриз от капачката която е до 1.2 налягане. Дали това не е болен термостат, не мисля че гарнитура защото не смесва антифриза с маслото и не губи толкова мног антифриз, но все пак си губи по малко.
    Fiat Bravo 1.6 GT
    Stilo 1.9JTD - ex

    #2
    Не винаги маслото и антифриза се омешват а на мен тея симптоми повече ми приличат на издухана гарнитура от олото на болен термостат.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Стига бе колега, не вярвам. Не съм я прегрявал не е минавала повече от 90 градуса сега като стигне 90 не кипи, не пуши, просто на мен не ми се вярва да ми е отишла гарнитурата.
      Fiat Bravo 1.6 GT
      Stilo 1.9JTD - ex

      Коментар


        #4
        dani389 написа:
        Не винаги маслото и антифриза се омешват а на мен тея симптоми повече ми приличат на издухана гарнитура от олото на болен термостат.
        Мда явно смучка въздух от някъде за да бълбука, провери си тръбите да не ги надува. Провери и маркуча за обратния антифриз да е запушен.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар

        Working...
        X