Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минитеч на фреон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Минитеч на фреон

    Здравейте колеги, климатика ми заработи доста по-слабо от миналата година. И в сервиза ми казаха, че има теч от семеринга на компресора. Обаче за смяна ми казаха, че отиват около 200 кинта. Въпросът ми е дали за разглобяването са нужни специални инструменти и може ли да се извърши от неспециалист?
    ex FIAT Marea 1.9 TD100

    #2
    Re: Минитеч на фреон

    ganchoto написа:
    Здравейте колеги, климатика ми заработи доста по-слабо от миналата година. И в сервиза ми казаха, че има теч от семеринга на компресора. Обаче за смяна ми казаха, че отиват около 200 кинта. Въпросът ми е дали за разглобяването са нужни специални инструменти и може ли да се извърши от неспециалист?
    От не специалист мисля че няма да стане, ако питаш обаче за домашни условия мисля че няма проблем. Не каза каква е колата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Re: Минитеч на фреон

      S_BANKOV написа:
      ganchoto написа:
      Здравейте колеги, климатика ми заработи доста по-слабо от миналата година. И в сервиза ми казаха, че има теч от семеринга на компресора. Обаче за смяна ми казаха, че отиват около 200 кинта. Въпросът ми е дали за разглобяването са нужни специални инструменти и може ли да се извърши от неспециалист?
      От не специалист мисля че няма да стане, ако питаш обаче за домашни условия мисля че няма проблем. Не каза каква е колата.
      Колата е тази от подписа - Марея ТД100
      ex FIAT Marea 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Нужни са специални инструменти има такива комплекти точно за ремонт на компресори. А и комплекта с уплътненията не е толкова евтин така че този ремонт е по добре да ти го извърши човек който го е правил.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #5
          трябва ти специално една скоба с която се вади ремъчната шайба...иначе другото става с обикновена тресчотка
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            mitkosoft написа:
            трябва ти специално една скоба с която се вади ремъчната шайба...иначе другото става с обикновена тресчотка
            Може и без скоба
            ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
            ex. Marea Weekend HLX TD100

            ex. Nissan Primastar 1,9 dci
            Mercedes Vito W447
            Skoda Rapid 1.2 110ps

            Коментар


              #7
              Може о да отидеш при читав майстор да ти сипе 200мл. масло в системата за да се по оплатнят нещата....
              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

              Коментар

              Working...
              X