Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клапа за въздуха в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клапа за въздуха в купето

    Колеги , колата е пунто 1 с климатик и с моторче за затваряне на клапата за влизане на външен въздух.Проблема е , че като натисна бутона да я затвори/отвори не става нищо.Сега стои затворена мисля и постоянно се запотяват стъклата като е по студено .Понякога се чува , че моторчето работи , а понякога не (в повечето случаи).Как се стига до нея и какво може да и се е случило ? Колата е така от както съм я взел (1 година близо)

    #2
    Не знам за клапата,но термостата ти е за смяна.Edit:Ти пък гледам си си променил поста и сега го няма въпроса за термостата.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Коментар


      #3
      campain написа:
      Не знам за клапата,но термостата ти е за смяна.Edit:Ти пък гледам си си променил поста и сега го няма въпроса за термостата.
      Да , махнах го , защото не мисля че има връзка :D

      Коментар


        #4
        Сваляш вентилатора на парното/под жабката/-държи се на четири винтчета и от там стигаш до клапата.Това упражнение го правих преди два дни,че и моята беше постоянно затворена и се потяха стъклата.Заклиних я в отворено положение и готово.
        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

        Коментар


          #5
          kostov написа:
          Сваляш вентилатора на парното/под жабката/-държи се на четири винтчета и от там стигаш до клапата.Това упражнение го правих преди два дни,че и моята беше постоянно затворена и се потяха стъклата.Заклиних я в отворено положение и готово.
          А как по-точно я задържа в отворено положение ?

          Коментар


            #6
            С едно парче пеногума.Пъхнах го отстрани на клапата,така че да я затегне.Предполагам,че и по-твърд дунапрен ще свърши работа.Но не трябва да пипаш бутона за клапата,защото при тебе понякога работи,докато при мен-не.
            PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
            Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

            Коментар


              #7
              Оправих го.То е една дунапренена пита нали ? Аз я закрепих с 2 дъскички тънки в отворено положение.Незнам дали ще има ефект , но дано е от това.ПП:Сега забелязах , че 3-тата степен на вентилатора не работи.Явно е изгоряло съпротивлението.

              Коментар

              Working...
              X