Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помагайте имам теч на охладителна течност Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помагайте имам теч на охладителна течност Stilo

    пичове вчера съвсем случайно видях че има теч на охладителна течност по двигателя. Махнах кората на двигателя и видях че идва от някакъв елемент като тапа на една тръба и определено си тече от нея. Интересуваме как се води този елемент, сериозно ли е, от къде мога да си купя тази част и как да я сменя без да прецакам нещо, пускам и снимки сори за качеството но са правени от телефона ми който беше под ръка.Ако го развия този елемент може ли да потече охладителната течност и да прецакам нещо??? Ще съм благодарен на всички за отговорите и мненията им :D
    Прикачени файлове
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    #2
    Развиваш тапата навиваш тефлонова лента или калчища и я завиваш естествено антифриза отива на земята...
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Е може и по културно да стане . Примерно да се източи антифриза не на земята а в леген или някакъв съд . След това тапата се развива и може със силикон или тефлонова лента да се направи и после се налива обратно и се обезвъздушава. А може само да има нужда да се притегне леко и да спре да капе . Друг е въпроса дали капе или тече
      не подценявайте италианските коли
      Tipo 1.6 (149.C2.046)

      Коментар


        #4
        а питам се не може ли да развия леко и да запуша отвора временно с нещо да навия такава лента около резбата и пак да завия. Мисля че няма да има големи загуби на течност и после като включа да поработи двигателя да долея антифриз??? как мислите ще мога ли по този начин да се справя????
        Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
        Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
        Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
        Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
        ............

        Коментар


          #5
          Хващаш си 1 помощник да си сложи палеца.Ще загубиш няколко капки антифриз.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            и така става. може и с помощник , даже може да одялаш 1 чеп за тапа и го слагаш докато навиеш тефлона за да не тече
            не подценявайте италианските коли
            Tipo 1.6 (149.C2.046)

            Коментар

            Working...
            X