Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде е датчикът за ВЪНШНА ТЕМПЕРАТУРА на Fiat Marea

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде е датчикът за ВЪНШНА ТЕМПЕРАТУРА на Fiat Marea

    От вчера на таблото ми измерва,че вън е +50 градуса и вътре климатроникът на 22 градуса духа студено. Явно датчикът за външна температура е умрял,но не можем да го намерим. Някой да знае къде е? Колата е Fiat Marea 1,8 1998 г.

    #2
    В дясно огледало от долната страна ще видиш една черна точица е това е въпросния датчик

    Коментар


      #3
      Едно такова като пъпка на самото огледало отдолу? Хм... а то по какъв начин и къде е свързано с електрическата инсталация на автомобила. И дали проблемът ми е от него или е нещо по-сериозно? Аз направих логика,че тъй като термометърът ми показва 50 градуса и климатроникът ,насторен на 22,вместо да топли,охлажда и затова парното му духа студено.

      Коментар


        #4
        Възможно е само да ти е зацапан датчика в огледалото. На дисплея изписва ли изписва Error cli ? В тази тема, колегата ogi28b е описал подробно как се диагностицират проблемите. Ако правилно извършиш процедурата, на дисплея, се изписва кода на грешката/ките. Описано е и как се разчитат тези кодове. На мен ми помогна и сам си реших проблема с датчика за температурата на влизащия в купето въздух. .

        Коментар


          #5
          В тези две теми е обяснено как става смяната на датчика.http://forum.italauto-bg.net/viewtopic.php?f=58&t=5462http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36741
          Fiat Marea 1.8 16v HLX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI

          Коментар


            #6
            Лелее,утре започвам с някой от начините... Стискайте палци.

            Коментар


              #7
              Не се притеснявай не е никак трудно, аз скоро правих същата процедура и за около два часа се справих с демонтажа на огледалото смяната на датчика и монтажа и проблема беше решен за 1 лев :D,за толкова купих новият датчик.
              Fiat Marea 1.8 16v HLX
              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

              Коментар


                #8
                Направих диагностиката с врътките. Даде ми Error 00. Значи няма грешки. Какво означава това? Ако датчикът за външна температура не работи,не би ли трябвало да го засече като грешка?

                Коментар


                  #9
                  Re: Къде е датчикът за ВЪНШНА ТЕМПЕРАТУРА на Fiat Marea

                  boyan_wt написа:
                  От вчера на таблото ми измерва,че вън е +50 градуса и вътре климатроникът на 22 градуса духа студено. Явно датчикът за външна температура е умрял,но не можем да го намерим. Някой да знае къде е? Колата е Fiat Marea 1,8 1998 г.
                  При мен беше прекъснат единият извод на датчика за температурата на влизащия в купето въздух, а на дисплея изписваше външна температура 55градуса /при реални 12-13/. Затова ти препоръчах процедурата за диагностика, защото при разчитане на грешката открих истинския проблем. Първоначално, подведен от 55-те на дисплея и аз мислех, че е външния датчик, но не го пипнах, докато не диагностицирах. Учудвам се, че ти правилно си диагностицирал, а е изписало Error00 - уж няма грешки, а отчетената Т не е вярна. Другото, което прави впечатление е "вътре климатроникът на 22 градуса духа студено". Това при загрял двигател ли? Ако нямаш проблем с парното, при положение на врътката на вентилатора на 4 би трябвало да духа топло.

                  Коментар


                    #10
                    Ако датчикът за външна температура не работи,не би ли трябвало да го засече като грешка?
                    Според мен не трябва да се отчита грешка все пак датчика си отчита температура,макар не коректна и това не се отчита за грешка.Мисля си ,че ако има прекъснат кабел примерно и не отчита никаква температура тогава ще излезе като грешка.И при мен беше същото при диагностика ми изписваше Erorr cli 00,но датчика ми показваше доста ниски температури от порядъка на -30,а реалната температура тогава беше около +15 и не тръгваше компресора на климатика.Смених го и всичко си дойде на мястото.
                    Fiat Marea 1.8 16v HLX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                    Коментар


                      #11
                      =Rudi= ,той хубаво,че е "полуавтоматичен климатик " та като въртиш врътките и наистина духа топло. Но това стана изведнъж при загрял двигател. Както си духаше топло ,нагласен на 22 градуса и започна да духа студено. Нищо по радиатора не е изгоряло,защото като го направя на 35 градуса и започва да си духа топло. Но това не е нормално.

                      Коментар


                        #12
                        Това имах предвид - когато вентилаторът е на "ръчен" режим 1,2,3,4, а не е в режим AUTO дали духа топло, защото AUTO сработва при определени данни от датчиците.Проверката на външния датчик може да стане и чрез измерване на съпротивлението му, но точността е при +20градуса, което значи да го свалиш или да го мериш в достатъчно топъл гараж/сервиз.Датчик

                        Коментар


                          #13
                          boyan_wt написа:
                          =Rudi= ,той хубаво,че е "полуавтоматичен климатик " та като въртиш врътките и наистина духа топло. Но това стана изведнъж при загрял двигател. Както си духаше топло ,нагласен на 22 градуса и започна да духа студено. Нищо по радиатора не е изгоряло,защото като го направя на 35 градуса и започва да си духа топло. Но това не е нормално.
                          Колега, имах същия проблем - загрял ДВГ, нагласен на 24 градуса, и след определено време почва да духа студено. След като завъртя на HI започва пак да духа топло понеже HI е възможно най- топло. След четене на доста теми стигнах до извода, че датчика за темп. вътре в купето е зацапан (има вентилаторче което го обдухва) и като се загрее таблото отчита по-висока темп. и спира топлото и пуска студено, поради това че не се обдухва от вентилаторчето. След сваляне на централната конзола установих задръстено от прах вентилаторче. Почистих го и до сега никъкъв проблем.Независимо че отвън ти отчита 55 градуса, вътре ако отчита 5 и си го настроил на 22 ще духа топло (поне според мен де). Външният ти датчик и той е за смяна, но погледни на вътрешния вентилаторчето му.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                          Коментар

                          Working...
                          X